Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 74

Thread: Проблем с чистачките.

  1. #1

    Default Проблем с чистачките.

    Проблема ми е следния:
    Ако е включена степента с интервалите ,то тя прави каквото и когато си поиска.Нагоре лоста си работи нормално,пръскалките също,надолу бързата и най-бързата степен също работят адекватно,но оставя ли лоста на положението с интервалите-ту почва бързо,ту спира,пак почва,засилва,намаля...по някое време започва на макс.Имам на огледалото сензор за дъжд,но въобще имам чувството,че нищо не прави и не реагира.Самата врътка на ръчката за различните интервали и тя нищо не променя!?!?
    Някой да му се е случвало нещо подобно и къде да търся проблема? В ръчката ли? В някое реле ли? Иначе лоста работи мазно,не прещраква,нищо подозрително на първо четене.
    Навън ръми и прехвърча много лек снежец.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Хахах, добре дошъл в клуба на Автоматичните чистачки...

    Много са хубави, само дето правят каквото си искат и то без логика
    Даже съм чувал колеги, които питат как да ги направят НЕ-автоматични. Имаше и такава тема някъде, но се губят пък автоматичните фарове и автоматичното регулиране на осветлението на таблото - вързани са към един сензор. Ако искаш мога да ти намеря темата. Елиминираше се сензора за осветеност/дъжд и чистачките почват да са си нормални.

    Аз им свикнах - така са. Няма оправия. Даже като е слаб дъжда или вали сняг не ги пускам, а цъквам ръчно чат пат нагоре, за да не се дразня.
    Врътката би трябвало да регулира чувствителността, ама повечето време не го прави Ако се елиминира сензора за осветеност - тази врътка започва да регулира интервалите - тогава си работи.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #3

    Default

    С удоволствие бих ги направил "ръчни".
    Ще съм ти благодарен ако намериш темата,аз търсих,но не намерих подобно нещо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Твърде е вероятно това да се получава заради неизправност на сензора за дъжд. Ако той се изключи би трябвало интервалните степени да заработят нормално.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Имаше и такава тема някъде, но се губят пък автоматичните фарове и автоматичното регулиране на осветлението на таблото - вързани са към един сензор. Ако искаш мога да ти намеря темата. Елиминираше се сензора за осветеност/дъжд и чистачките почват да са си нормални.

    Врътката би трябвало да регулира чувствителността, ама повечето време не го прави Ако се елиминира сензора за осветеност - тази врътка започва да регулира интервалите - тогава си работи.
    Дефакто ако елиминирам сензора,няма да работи на лявата ръчка автоматичното(за фаровете)-правилно ли разбирам?.Ако е така,аз и без това положението auto не го ползвам....поне за сега де.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Твърде е вероятно това да се получава заради неизправност на сензора за дъжд. Ако той се изключи би трябвало интервалните степени да заработят нормално.
    Може ли да се провери по някакъв начин(МЕС?) и евентуално да се "отремонтира"
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6

    Default

    Аз имам абсолютно същия проблем с тъпите автоматични чистачки. Решил съм при следващото влизане в сервиза да питам как могат да се "оправят". Ако стане някак си ще пиша в темата.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Дефакто ако елиминирам сензора,няма да работи на лявата ръчка автоматичното(за фаровете)-правилно ли разбирам?.Ако е така,аз и без това положението auto не го ползвам....поне за сега де.


    Може ли да се провери по някакъв начин(МЕС?) и евентуално да се "отремонтира"
    В MES сензорът може да се "види" в Body > CAN Monitor / Vehicle settings, но какво точно може да се види и разбере, не знам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Мерси,Еко.Ще изчакам и Явор ако намери темата,да видя там за какво става дума.Аз продължавам да търся,но не намирам из темите......все още са ми непознати в този раздел.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Мерси,Еко.Ще изчакам и Явор ако намери темата,да видя там за какво става дума.Аз продължавам да търся,но не намирам из темите......все още са ми непознати в този раздел.
    От схемата, която намирам в E-learn става ясно, че има връзка между сензора и боди компютъра и вразка между боди компютъра и управлението на чистачките (което е в самата ръчка). Както колегата по-горе спомена, че от този сензор зависят и други неща, то той не е добре просто да се изключи. Но може да се пробва да се изключи връзката между боди компютъра и управлението на чистачките. Връзките за които говоря не са логически (на са CAN шини) и предполагам, че предават просто аналогови параметри (постоянно напрежение).

    Накратко - аз бих пробвал да изключа въпросната връзка.

    Става въпрос за тази връзка от единия от трите конектора на ръчката (пин 2):

    Last edited by ecotronic; 10-01-2017 at 18:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Навит съм,стига да мога да се справя сам.Но ще ми трябват по-простички обяснения.Предполагам в дискутираните теми (за които споменава Явор) става въпрос за същото нещо...или?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Навит съм,стига да мога да се справя сам.Но ще ми трябват по-простички обяснения.Предполагам в дискутираните теми (за които споменава Явор) става въпрос за същото нещо...или?
    Трябва да локализираш въпросния конектор от ръчката и да прекъснеш жичката от пин 2. (добавих скица в предишния си пост).

    PS:

    Не съм запознат с въпросната тема, но ако колегата я посочи, ще я разгледам.
    Last edited by ecotronic; 10-01-2017 at 18:28.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Трябва да локализираш въпросния конектор от ръчката и да прекъснеш жичката от пин 2. (добавих скица в предишния си пост).
    Мдаа,виждам,....значи разглобяване.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Мдаа,виждам,....значи разглобяване.
    Мхм. Другият вариант е да ме зачакаш да си намеря 159 1,8 и аз ще направя това и ще ти обадя резултата


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Ок..да речем,че другите неща,като осветеност и автоматични фарове не ме вълнуват...ще мога ли през МЕС да го изключа тоя сензор?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    след известно време се свиква
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •