Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Замръзна ли ви нафтата?

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Същата работа и при мен. В четвъртък вечерта си вървеше без проблем и в събота сутринта запали замалко и изгасна. Оттам насетне само върти, тресе и не пали. ОМВ Maxx Motion. Само съм си мислил, че си давам парите за хубава нафта. Поне се надявам да е от нея, щото какво ли не ми мина през главата. Малко или много ме успокоява факта, че 156-та също го направи същия номер. Там дизела е от Petrol - green diesel. Сега чакама да си заредя акамулаторите хубаво и се надявам да запалят и двете.....
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Vladislav96 View Post
    И трите студени дни до тук паля без проблем въпреки че имах 10 литра нафта при първото палене на -14, сипах още 10 литра от Лукойл, обикновен дизел. Причината да не съм я напълнил до горе, е че сипвам от една малка бензиностанция, уж австрийска нафта (10те литра като запалих бяха от там), а пък в момента нямат. Избягвам сипване от други бензиностанции, много съм доволен от тяхното гориво, пък и се връзва в момента към 1.80лв. На Лукойл сипвам, ако чак толко се наложи. Шел и ОМВ никога. Не съм слагал никакви добавки, пали изненадващо добре за толко малко нафта. Сега пак съм на лампа, ще видим утре как ще е.
    От къде си и коя е бензиджийницата?

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    От София съм, бензиностанцията се намира като караш по околомръсното от Овча Купел към Люлин. Минаваш моста и от дясно има някакъв строителен магазин и след него едно оширение (там спира 111, спирката преди Суходол), тръгваш надясно и само надолу. След ~500метра в ляво ще видиш бензиностанцията. Ако заредиш над 50лв, правят отстъпка и се връзва към 1.80 в момента. След малко ще им звъня да видя дали имат нафта

  4. #19

    Default

    дай им номера. Тази пряка е безименна и е точно преди завоя след който е кръстовището за Суходол, нали?

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Ами да, точно на самата пряка има една друга бензиностанция- GO ли беше, не знам. Преди малко заредих, на 1.89 я дадоха, че собствениците имали много разходи и сега няма отстъпка, предполагам натам ще има отново. Ето номера - 0882511413 . Ще очаквам след време да споделиш впечатленията си!

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Vladislav96 View Post
    Ами да, точно на самата пряка има една друга бензиностанция- GO ли беше, не знам. Преди малко заредих, на 1.89 я дадоха, че собствениците имали много разходи и сега няма отстъпка, предполагам натам ще има отново. Ето номера - 0882511413 . Ще очаквам след време да споделиш впечатленията си!
    За сега няма да ходя натам, че ми е далеч. Ще помоля да ми заредят в туба за да я пробвам. Аз сипвам газ в моята и нямам проблем

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    При мен за сега предположенията са, че има замръзнала вода в горивния филтър, от „качествена” нафта. В петък съм за смяна на филтъра и ще пиша дали е решен проблема, след това.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  8. #23
    започва да се пристрастява DEGWEED's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    60

    Thumbs up

    Да се има в предвид, че добавките против замръзване не се смесват с нафтата при минусови температури. Тоест и да сипвате добавка, тя ще се смеси при около +5`С на въздуха, което е доста неприятно. Аз карам с Еко обикновен + BDC сипана на 0 `С и на -16 нямаше ядове!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
    164, 156, GTV V6 turbo 🏎, 147 - ex 🚘

  9. #24

    Default

    Миналата зима автомобила беше навън.Цялата зима миналата година беше с обикновена нафта от Лукоил и не съм имал нито веднъж проблем -палеше от раз и от четвърт оборот с обикновения дизел на Лукоил без каквато и да е добавка при -11 градуса под нулата.Но го заредих в началото на декември(втори или трети декември), тоест беше вече зимен дизел.

    Тази година ноември като почнаха студовете и аз имах три път проблем със стартирането на температури от +2.5 градуса до +12 градуса - запали от 2-3 опит.

    Като ходих до Румен средата на декември видяха свещите, и казаха че може да е от акумулатора.

    И още може да е от него- не съм го сменил.Но не съм имал и проблем от тогава де.

    След тях се сетих, че на 27-28 октомври с целия си акъл напуах резервоара до горе, а зимен дизел Лукоил произвежда СЛЕД 1 ноември.Добре е да се зарежда за зимата след 10-15 ноември, та да е сигурно, че летният дизел е вече продаден от бензиностанциите и ще заредите със сигурност зимен дизел.

    Напълних си резервоара догоре със зимен дизел и сега пали от раз.Миналата събота при -12 под нулата запали от раз, но това със зимния дизел.

    Добавка Бардал БДЦ ползвам постоянно от август 2016 година и лятото и зимата.Проблемите ги направи въпреки бардала, така че него не го броя.Сигурен съм, че е заради летния дизел зареден от Круиз.Сега съм със зимен от същата бензиностанция.

    Е, може и от акумулатора да е, но след като сипах зимен дизел пали от раз.

    В упътването за ползване на 159-ката е записано че препоръчват зимата резервоара да най-малко 1/2 пълен.Миналата зима съм го държал винаги над половината и не съм имал проблеми.И тази ще така.
    Last edited by alfa racer GTA; 14-01-2017 at 11:41.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    От петък колата работи без проблем, което говори за "качествения дизел", който съм налял от OMV. Резервоара почти никога не го оставям да пада повече от 1/2 и в този случай имаше около 50 л. Може би на конкретната бензиностанция правят някакви номера, не знам. Така или иначе вероятно повече от тях няма да зареждам. Ще минавам на Ромпетрол.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  11. #26
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Да споделя и аз....в петък смених горивният филтър, при - 8 градуса сутрунта това което изтече от него беше на кристали. Изгорих каквото беше останало в резервоара и вчера напълних на Газпром G-Drive, без да слагам добавка. Сутринта на -7, запали без проблем . Да видим, как ще се държи при по-студено време.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    И аз да споделя бях в Боровец заредих на Еко авио дизел.На -21° нафтата замръзна , на 10-тото завъртане запалих нз и аз как понеже от 5 дизелови автомобила само моята запали.Отскочих до Самоков взех спирт за горене,на 50-тина литра сложих около 500гр,след това нямаше проблеми с паленето.

  14. #29
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Това вуйка е от маркуча не от нафтата в него...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  15. #30

    Default

    Да допълня, че има и "преходен период" през който бензиностанциите могат да продължат да продават летен дизел и той продължава до 1 декември.На 1 декември е задължително за всяка една бензиностанция да продава само и единствено зимен дизел.

    Зимния дизел трябва да запазва качествата си до -15 градуса под нулата.

    За сравнение летният трябва да запазва качествата си до +5 градуса над нулата.Така е по наредба.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •