Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Replacement Air Filter

  1. #16
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ми турих го днес.
    Не съм я напъвал много, но в ниските обороти има известно подобрение. Ще видя тия дни с по-висока скорост и обороти как е.
    Голям фън със звука обаче - при нормално каране няма никаква разлика, но при натискане на газта в пода почва да ръмжи много келешорски Едно такова басово гъргорене - забавлявал съм се с тва при всяка възможност от Горна баня до Хемус, сигурно съм изглеждал като полудебил нахилен

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Ми турих го днес.
    Не съм я напъвал много, но в ниските обороти има известно подобрение. Ще видя тия дни с по-висока скорост и обороти как е.
    Голям фън със звука обаче - при нормално каране няма никаква разлика, но при натискане на газта в пода почва да ръмжи много келешорски Едно такова басово гъргорене - забавлявал съм се с тва при всяка възможност от Горна баня до Хемус, сигурно съм изглеждал като полудебил нахилен
    Хе и аз днес сложих моя
    И аз много се кефих какъв фън е със звука
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #18
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Сичкото убаво, но се чудя какво ще правя като дойде време за почистване. Трябва да си взема един ден отпуск - за пране, сушене, гладене... ъъъ... намасляване, да не говорим за процедурата по монтаж-демонтаж. Неаше ли начин да я направят кат на хонда сивик (примерно) тая работа с филтъра веее - четири щипки, като кутия за сандвичи . А мойта кво - скоби, болтове, дебитомери, маркучи...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Сичкото убаво, но се чудя какво ще правя като дойде време за почистване. Трябва да си взема един ден отпуск - за пране, сушене, гладене... ъъъ... намасляване, да не говорим за процедурата по монтаж-демонтаж. Неаше ли начин да я направят кат на хонда сивик (примерно) тая работа с филтъра веее - четири щипки, като кутия за сандвичи . А мойта кво - скоби, болтове, дебитомери, маркучи...
    цялата процедура трае 15 минути ако имаш сешоар дето да духа и студено или духалка или ако ти се дука максимум 25 мин ако спазваш инструкциите

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #20
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Бе мен ме плаши отварянето на филтърната кутия повече - то не са метални скоби там, чудесии... нито клещи за стягане имам, нищо...
    BTW в ръководството на филтъра пише да се остави да изсъхне по естествен начин, но предполагам, че си оттренирал процедурата със сешоара многократно и без поразии...? Сигурно трябва да духа по-хладко, не като за блондинка

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Бе мен ме плаши отварянето на филтърната кутия повече - то не са метални скоби там, чудесии... нито клещи за стягане имам, нищо...
    BTW в ръководството на филтъра пише да се остави да изсъхне по естествен начин, но предполагам, че си оттренирал процедурата със сешоара многократно и без поразии...? Сигурно трябва да духа по-хладко, не като за блондинка
    Ми то има само да се развият 4 болта на кутията и да се отвие скобата след дебитомера
    Една кръстата отверка и една права ти трябват, даже май имаше в комплекта при резервната гума ако чак толкова нямаш инструменти.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  7. #22
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Аз лесно ще я махна скобата, после стягането е проблем. Не знам дали ще стане с подръчни средства - в сервиза я притегнаха с едни учени клещи

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #23
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Аз лесно ще я махна скобата, после стягането е проблем. Не знам дали ще стане с подръчни средства - в сервиза я притегнаха с едни учени клещи
    ама си l4m4R

    смени скобата с нормална такава дето се стяга с винт

    m3 pwn u
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #24
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ми тва звучи супер и сега като каза се сетих, че съм виждал такива. Ма де да се сетя - то аз от хардуер не разбирам

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Quote Originally Posted by bass
    Ми турих го днес.
    Не съм я напъвал много, но в ниските обороти има известно подобрение. Ще видя тия дни с по-висока скорост и обороти как е.
    Голям фън със звука обаче - при нормално каране няма никаква разлика, но при натискане на газта в пода почва да ръмжи много келешорски Едно такова басово гъргорене - забавлявал съм се с тва при всяка възможност от Горна баня до Хемус, сигурно съм изглеждал като полудебил нахилен
    Хе и аз днес сложих моя
    И аз много се кефих какъв фън е със звука
    Екстра са требе само термо щит да му направиш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26

    Default

    Ще ме извинявате , че и аз с мъжете , но може ли повече инфо за този спортен филтър, плюсове и минуси...накракто и колко струва.Става въпрос за Алфа 156.
    Мерси, ще ми е от полза..
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  12. #27
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Тя тази тема е просто ПОРЕДНАТА за спортни филтри - има няколко доста по-смислени (и други недотам смислени) и дълги, пусни едно търсене. Има инфо и за цени, и за +/-.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Amorphis
    Ще ме извинявате , че и аз с мъжете , но може ли повече инфо за този спортен филтър, плюсове и минуси...накракто и колко струва.Става въпрос за Алфа 156.
    Мерси, ще ми е от полза..
    Има само един минус - цената
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Quote Originally Posted by Amorphis
    Ще ме извинявате , че и аз с мъжете , но може ли повече инфо за този спортен филтър, плюсове и минуси...накракто и колко струва.Става въпрос за Алфа 156.
    Мерси, ще ми е от полза..
    Има само един минус - цената
    И що така реши като през времето което караш с тзои филтър ще смениш поне 7-8 обикновенни на цена от около 20 кинта средно-ти ги смятай а пък ако си омасляваш като хората филтъра един флакон ти стига за 4-5 омаслявания а не кат Насо и Вальо те с един флакон си оправят фитрите по веднъж
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    ... а не кат Насо и Вальо те с един флакон си оправят фитрите по веднъж
    пак фантазираме Муржев това че един път така сме напраили, незначи че продължаваме
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •