Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Replacement Air Filter

  1. #1
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Replacement Air Filter

    Идва време за смяна на консумативи и мисля вече да сложа риплейсмънт за въздушния филтър, че предния път се набутах с некъв мноо скапан обикновен и не ми се занимава сега да разпитвам коя марка става, коя не, да пробвам и т.н.
    В наличност като за мойта кола има K&N, но ми се ще да огледам и други варианти. (особено след сравнителния тест с Apexi-то, дето пусна Мури )
    Някой може ли да ме ориентира кой продава OMP, че в нета не се справих нещо? (а и на сайта им не можах да разбера дали изобщо имат риплейсмънт като за мен).
    Приемам и други предложения де, стига нещата да са лесни за набавяне - в момента просто нямам време за мотане и човъркане (което е и причината да игнорирам варианта с конус)
    Не търся някакъв върховен пърформънс, а просто приличен филтър, на който може да се разчита за добра пропускливост и защита. Ако случайно има и други полезни ефекти - добре дошли.

    update: Намерих от стари теми във форума магазин, в който продават OMP и BMC: http://www.maxdrive-bg.com/
    Младежите обещаха да проверят дали има нещо като за мен и да върнат цени (BMC имат със сигурност подходящ риплейсмънт, видях на сайта).
    Ще се радвам на всякакви съвети, мнения, впечатления, щото така и не си направих труда да проуча нещата междувременно, та пак в последния момент...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: Replacement Air Filter

    Quote Originally Posted by bass
    update: Намерих от стари теми във форума магазин, в който продават OMP и BMC: http://www.maxdrive-bg.com/
    Младежите обещаха да проверят дали има нещо като за мен и да върнат цени (BMC имат със сигурност подходящ риплейсмънт, видях на сайта).
    Ще се радвам на всякакви съвети, мнения, впечатления, щото така и не си направих труда да проуча нещата междувременно, та пак в последния момент...
    Точно тия младежи са по-възрастни от теб и си мисля че като ти дадат цените ще се размислиш за КиН отново
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Re: Replacement Air Filter

    Quote Originally Posted by Bobo
    като ти дадат цените ще се размислиш за КиН отново
    Ако смяташ, че K&N е приемлив (тоест по-добър от секви целулозни еднократни, не става въпрос за сравнение с пърформънс-зверове разни), ич няма да се замислям - цена от 150 лв. ме устройва идеално, има го наличен, отивам и прибирам.
    Принципно съм подготвен за ценови шок от BMC, но повече от 170-80 лв. май не ми се дават...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #4

    Default Re: Replacement Air Filter

    Quote Originally Posted by bass
    Quote Originally Posted by Bobo
    като ти дадат цените ще се размислиш за КиН отново
    Ако смяташ, че K&N е приемлив (тоест по-добър от секви целулозни еднократни, не става въпрос за сравнение с пърформънс-зверове разни), ич няма да се замислям - цена от 150 лв. ме устройва идеално, има го наличен, отивам и прибирам.
    Принципно съм подготвен за ценови шок от BMC, но повече от 170-80 лв. май не ми се дават...
    ако искаш Джей Ар имаме и отстъпки там нема ти легне повече от 70-80 лева

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #5
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Re: Replacement Air Filter

    Quote Originally Posted by ne0
    ако искаш Джей Ар имаме и отстъпки там нема ти легне повече от 70-80 лева
    Ми аз погледнах на сайта им, обаче ги фанах да предлагат едни неща, подобни на "турбинатора" и разни подобни WS Teleshop-измишльотини, та ги отсвирих - нещо несериозна работа ми се видя
    Но, както казах, приемам акъли секви от сведущите - ако смятате, че са ОК, няма проблем да пробвам и такъв. Особено на тази цена...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #6

    Default Re: Replacement Air Filter

    Quote Originally Posted by bass
    Quote Originally Posted by ne0
    ако искаш Джей Ар имаме и отстъпки там нема ти легне повече от 70-80 лева
    Ми аз погледнах на сайта им, обаче ги фанах да предлагат едни неща, подобни на "турбинатора" и разни подобни WS Teleshop-измишльотини, та ги отсвирих - нещо несериозна работа ми се видя
    Но, както казах, приемам акъли секви от сведущите - ако смятате, че са ОК, няма проблем да пробвам и такъв. Особено на тази цена...
    ами аз съм с такъв конус, гиги е с моя такъв риплейсмънт и много други които аз познавам.... е сега с апекси не мое се сравнява ма с К и Н са едно и също. Аз моите Джей Ар ги пръскам с К и Н кит и стават червени

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #7
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Re: Replacement Air Filter

    Quote Originally Posted by ne0
    Аз моите Джей Ар ги пръскам с К и Н кит и стават червени
    Гняхахахаха

    Дотук добре, ма не виждам да имат риплейсмънт за 1.8 8V. Излизат само модели за печки, големите кубатури и 16-клапановите 1.8 и 2.0.
    А размерите на филтъра, който дават за 1.8 16V, не са същите като на K&N за 1.8V.

    UPDATE: Опа, грешка! Според тия тупани мойта кола не била TS, ами IE (в списъка с моделите има 155 и 155 TS, като във TS-групата влизат и дизелите, деа и олигофрените...) Обаче размерите пак са различни от тези на K&N...

    UPDATE 2: Хората от Хеед казаха, че има (даже в наличност) JR риплейсмънт за 155 1.8 8V на цена 75.89 - евтинийка! Наполовина на K&N-ския. Викате, не е по-зле като качество?

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    UPDATE 2: Хората от Хеед казаха, че има (даже в наличност) JR риплейсмънт за 155 1.8 8V на цена 75.89 - евтинийка! Наполовина на K&N-ския
    Направо го взимай не се замисляй мани ги тия КН аз имах една връзка за ОМП преди мавече не става иначе доста народ се уреди тогаз със ОМП-та
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default

    Ето го и мойто JR пристигна днес

    Но май доста ще трябва да си почакам фланците за дебитомер и броня, т. е. докато го сложа
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  10. #10
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ами и аз съм с JR риплейсмънт и нищо лошо не мога да кажа
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Ето го и мойто JR пристигна днес

    Но май доста ще трябва да си почакам фланците за дебитомер и броня, т. е. докато го сложа
    А каква му е цената на тоя филтър и лесно ли се преправя на боксер?Че отдавна се каня да сложа риплейсмънт,и преди време бях решил да го направя,но четох че на боксерите трябвало да се разкара далеч от ДВГ-то за да не смуче топъл въздух и се отказах бързо.Сега обаче това JR-че ми се стори доооста привлекателно та ентусиазмът ми се завърна.
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  12. #12
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    С риплейсмънт филтър няма да ти смуче топъл въздух ако не махаш гофрираните тръби, които отиват до радиатора Риплейсмънт филтъра е с формата на оригиналния и мястото му е в оригиналната ти кутия
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Риплейсмънта определено е по-добрия вариянт за боксера
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14

    Default

    и аз съм с J&R replacement и съм доволен

  15. #15
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Офффф, аз само да се отчета, че взех JR в крайна сметка, но чак тая седмица най-после май ще сколасам да го сложа заедно със смяната на консумативите Така ме е набрала службата, че неам врене да си измия колата даже Никога досега не съм чакал да станат точно 10000 км...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •