Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Грешки при диагностика Unidiag

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Как ?
    МЕС, следиш напрежението му

  2. #32
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    МЕС, следиш напрежението му
    И то на празен ход трябва да е ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #33

    Default

    Благодаря на всички за коментарите и мненията! За съжаление нямам мултицет да замеря, а и незнам как да работя с него,токът в автомобила ми е най-тъмната материя, но пък срещу 20 тина лева може да се сдобия с мултицет и да прочета от тук там нещо и да ми просветне. На първо време ми идва наум да започна с конекторите като най-лесно за отстраняване, ако не го докарам от там най-вероятно ще пробвам с друг дебитомер/по възможност от някой познат назаем/ и то ще си покаже. За съжаление колата не е при мен, а и да беше температурата навън не е много подходяща за ремонти макар и дребни, като се затопли ще се занимавам. Ще пиша когато имаме напредък за да не се тормози и някой друг със същите проблеми. За спорещите по темата и не толкова по темата колеги-продължавайте в същия дух, в спора се ражда истината, съревнованието води до прогрес Успех на всички!

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    И то на празен ход трябва да е ?
    Не, МЕС, маркираш напрежение на дебитомер, минаваш в графичен режим, F10 и караш при различни обороти. Може да я форсираш и на празен ход. Трябва да стигнеш стойности от 4.35V и нагоре докъм да кажем 4.55

  5. #35
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не, МЕС, маркираш напрежение на дебитомер, минаваш в графичен режим, F10 и караш при различни обороти. Може да я форсираш и на празен ход. Трябва да стигнеш стойности от 4.35V и нагоре докъм да кажем 4.55
    И на празен ход колко е напрежението ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    И на празен ход колко е напрежението ?
    Не те вълнува, ако изпълняваш останалото.
    Моят при около 5000об. с изфорсирване на място стъпално стига до 4.5V

  7. #37
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не те вълнува, ако изпълняваш останалото.
    Моят при около 5000об. с изфорсирване на място стъпално стига до 4.5V
    Ок !Моя стига до 2.9-3.5V
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Ок !Моя стига до 2.9-3.5V
    Амиии .... умрял е. Почисти го. Но може да ти е блокирал ЕГР-а и да имаш проблем от там. Случи ми се на една 159.

  9. #39
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Амиии .... умрял е. Почисти го. Но може да ти е блокирал ЕГР-а и да имаш проблем от там. Случи ми се на една 159.
    ЕГР-а е затапен
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #40

    Default

    Днес, когато външната температура беше по-благосклонна за ръчкане отделих внимание на колата. След замяната на дебитомера с друг използван грешката изчезна, колата стана леко по-динамична, но все още не е ракета. Тъй като това ми е първа изобщо бензинова кола бих желал да науча как и кога върви 1.6 ТС. Ясно е, че силата на бензина е във високите обороти, но нормално ли е на 3500 оборота на 5-та предавка се движа със 120 км./час /.Просто до сега съм карал все дизели и да си призная съм свикнал кефа да идва с туробото на около 2к оборота. Аз ли не знам как да карам алфата? Тя ли не знае как да върви?

  11. #41

    Default

    Така е нормално, да.

    А за да е "ракета" се иска напълно изправна кола(и ГИ) и цедене до 5-6000 оборота. Може и малко повече.

    Ако те интересува "как и кога върви 1.6":
    На 2000 оборота имаш 38 коня
    на 3000 - 59 кс
    на 4000 - 86 кс
    на 5000 - 105 кс
    от 6000 до 6500 - 122-123кс

    Това е при току що разработен двигател, разбира се.
    С амортизацията тея числа намаляват, а ако имаш нещо неизправно се стопяват главоломно.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by vasilogn View Post
    Днес, когато външната температура беше по-благосклонна за ръчкане отделих внимание на колата. След замяната на дебитомера с друг използван грешката изчезна, колата стана леко по-динамична, но все още не е ракета. Тъй като това ми е първа изобщо бензинова кола бих желал да науча как и кога върви 1.6 ТС. Ясно е, че силата на бензина е във високите обороти, но нормално ли е на 3500 оборота на 5-та предавка се движа със 120 км./час /.Просто до сега съм карал все дизели и да си призная съм свикнал кефа да идва с туробото на около 2к оборота. Аз ли не знам как да карам алфата? Тя ли не знае как да върви?
    Тази кола тръгва динамично след 4к оборота, когато има вече и въртящ момент

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •