Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Грешки при диагностика Unidiag

  1. #1

    Default Грешки при диагностика Unidiag

    Здравейте! Въпроса го има като коментар в тема, но там според мен не го виждат много хора, затова пиша като нова тема. От известно време съм собственик на Алфа 147 120 к.с бензин с газов инжекцион. Към момента по принцип колата се движи, но няма този ряз и динамика който по принцип би следвало за автомобил 120 к.с. По принцип си е мудна и на газ и на бензин, като на бензин положението е малко по-добре. Гледам да не я режа над 3 хиляди оборота, заради ремонт на двигателя /нови сегменти и лагери/, когато навъртя 1500 км. и сменя маслото ще и давам повече газ.
    Направих си труда да си сваля Unidiag, закачих я и излизат следните грешки:

    1.P0443 Evaporative Emission Control System Purge Valve Circuit-идея си нямам какво е това

    2.P0571 Cruise Control/Brake switch a circuit malfunction

    3. P0100 Mass or Volume Air Flow Circuit malfunction-за дебитомера ли става въпрос? Колата е еднакво мудна със закачен и откачен дебитомер, което ме навежда на мисълта за проблем там.

    4. P0110 Intake Air temperature Circuit Malfunction - някой датчик ли е отговорен за тази грешка или пак е дебитомера?

    Някакви идеи?

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:05.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by vasilogn View Post
    Здравейте! Въпроса го има като коментар в тема, но там според мен не го виждат много хора, затова пиша като нова тема. От известно време съм собственик на Алфа 147 120 к.с бензин с газов инжекцион. Към момента по принцип колата се движи, но няма този ряз и динамика който по принцип би следвало за автомобил 120 к.с. По принцип си е мудна и на газ и на бензин, като на бензин положението е малко по-добре. Гледам да не я режа над 3 хиляди оборота, заради ремонт на двигателя /нови сегменти и лагери/, когато навъртя 1500 км. и сменя маслото ще и давам повече газ.
    Направих си труда да си сваля Unidiag, закачих я и излизат следните грешки:

    1.P0443 Evaporative Emission Control System Purge Valve Circuit-идея си нямам какво е това

    2.P0571 Cruise Control/Brake switch a circuit malfunction

    3. P0100 Mass or Volume Air Flow Circuit malfunction-за дебитомера ли става въпрос? Колата е еднакво мудна със закачен и откачен дебитомер, което ме навежда на мисълта за проблем там.

    4. P0110 Intake Air temperature Circuit Malfunction - някой датчик ли е отговорен за тази грешка или пак е дебитомера?

    Някакви идеи?
    Да, колега, имаме идеи. Закарай колата във форумен сервиз да я погледне човек, който знае кое какво е и кой параметър в какви граници варира, това, че не си наясно с параметрите - лошо няма. Разбира се, ти си преценяваш, но вероятността да започнеш да подменяш здрави части със здрави съществува.
    Former Alfa owner.

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:05.

  5. #5

    Default

    Виж сега НикГайдаров, въпрос се задава, когато не си компетентен и очакваш някой да ти даде решение на някакъв проблем. Предвид факта, че И ТАЗИ тема ще се превърне в чат и мерене на... красноречие, посъветвах колегата какво да направи, най-малкото за да не слуша предположения и мнения на хора, които не разчитат правилно кодовете на грешките и на такива, които предполагат кой код какво означава, но не са сигурни. Затова предложих на колегата колата да бъде диагностицирана от форумен автомонтьор, на който всичко му е ясно. Но всеки има глава на раменете и сам си преценява.
    Former Alfa owner.

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:05.

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:05.

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vasilogn View Post
    Здравейте! Въпроса го има като коментар в тема, но там според мен не го виждат много хора, затова пиша като нова тема. От известно време съм собственик на Алфа 147 120 к.с бензин с газов инжекцион. Към момента по принцип колата се движи, но няма този ряз и динамика който по принцип би следвало за автомобил 120 к.с. По принцип си е мудна и на газ и на бензин, като на бензин положението е малко по-добре. Гледам да не я режа над 3 хиляди оборота, заради ремонт на двигателя /нови сегменти и лагери/, когато навъртя 1500 км. и сменя маслото ще и давам повече газ.
    Направих си труда да си сваля Unidiag, закачих я и излизат следните грешки:

    1.P0443 Evaporative Emission Control System Purge Valve Circuit-идея си нямам какво е това

    2.P0571 Cruise Control/Brake switch a circuit malfunction

    3. P0100 Mass or Volume Air Flow Circuit malfunction-за дебитомера ли става въпрос? Колата е еднакво мудна със закачен и откачен дебитомер, което ме навежда на мисълта за проблем там.

    4. P0110 Intake Air temperature Circuit Malfunction - някой датчик ли е отговорен за тази грешка или пак е дебитомера?

    Някакви идеи?
    За първата грешка прочети това: http://www.aa1car.com/library/evap_system.htm
    Втората е от "машинката" на педала на спирачката.
    Третата и четвъртата са от умрял дебитомер.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Дебитомерът може и да е здрав, но да има проблем с връзките си до ECU - то.
    Може да му липсва захранващо напрежение (+12V на пин 2) или референтната земя (0V на пин 3).

    PS:

    Съществува и вероятност, последните 2 грешки, касаещи дебитомера да са записани, защото той е бил изключван. Поради това е добре той да се включи, да се изтрият грешките и после да се види, дали те отново ще се запишат.
    Last edited by ecotronic; 06-01-2017 at 10:40.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дебитомерът може и да е здрав, но да има проблем с връзките си до ECU - то.
    Може да му липсва захранващо напрежение (+12V на пин 2) или референтната земя (0V на пин 3).

    PS:

    Съществува и вероятност, последните 2 грешки, касаещи дебитомера да са записани, защото той е бил изключван. Поради това е добре той да се включи, да се изтрият грешките и после да се види, дали те отново ще се запишат.
    Грешките се записват отново. По точно трия ги, чека изчезва, гася и при повторно палене ги има отново същите 4 броя.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vasilogn View Post
    Грешките се записват отново. По точно трия ги, чека изчезва, гася и при повторно палене ги има отново същите 4 броя.
    Аз бих почистил първо конекторите на ECU - то и тези на периферията за която се записват грешките. Не е зле да се обърне внимание и на връзките му към шаси.

    Всички тези грешки биха могли да се дължат по-скоро на калпави ел. връзки отколкото на действителни проблеми с въпросната периферия.

    Примерно - да изгори соленоида на клапана за изпаренията (първата грешка), мисля, че е малко вероятно.

    За дебитомера....Не че е невъзможно тотално да сгъне, но обикновено първо започва да мери грешно количеството въздух но продължава да отчита температурата му.
    Last edited by ecotronic; 06-01-2017 at 13:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз бих почистил първо конекторите на ECU - то и тези на периферията за която се записват грешките. Не е зле да се обърне внимание и на връзките му към шаси.

    Всички тези грешки биха могли да се дължат по-скоро на калпави ел. връзки отколкото на действителни проблеми с въпросната периферия.

    Примерно - да изгори соленоида на клапана за изпаренията (първата грешка), мисля, че е малко вероятно.

    За дебитомера....Не че е невъзможно тотално да сгъне, но обикновено първо започва да мери грешно количеството въздух но продължава да отчита температурата му.
    Ще се въоражавам с контактен спрей като заначало и паралелно ще прегледам всички видими кабеляци маси и т.н.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vasilogn View Post
    Ще се въоражавам с контактен спрей като заначало и паралелно ще прегледам всички видими кабеляци маси и т.н.
    Внимавай, какъв спрей ще ползваш. Знам за случаи, когато е пръскано обилно с WD40 и в резултат на това е станало тотално мазало.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:06.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Специално за дебитомера - чисти се само със специални спрейове за дебитомери като например CRC Mass Air Flow Sensor Cleaner. И с нищо друго.
    Всякакви други "лекарства" от сорта на контактни спрейове, обезмаслители (например "Изопропанол") и други имат по-скоро отрицателен, а често и катастрофален ефект върху дебитомера.
    Говорим за чистенето на ел. връзките на конектора на дебитомера а не за термочувствителния му елемент.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •