Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Задно окачване

  1. #1
    започва да се пристрастява krisshousee's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    61

    Default Задно окачване

    Колеги имам въпрос относно дали някой е сменял задно окачване на 156 ца и кое може да се смени само тампон и кое не може и трябва да се замени със ново за биалетките е ясно всичко останало шенкел щанги и тем подобни работи ако някой си е правил понеже съм решил да я правя от до ? Весели празници
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S 144 Hp

  2. #2
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    На надлъжните щанги се сменят тампоните. Около 40-45 лв. е парчето и нз. дали не е по-добре с нови надл. щанги. Иначе трябва да бележиш накъде е ориентирана планката на стария тампон и да набиеш новите тампони по същия начин. Като почнеш да монтираш, Щангите се стягат за тампончето на главините в равновесно положение.
    Напречните щанги - 2 къси и 2 дълги, също могат да се отремонтират с нови тампони /гумено-метални втулки/. Тях ги предлагат в АХМ - и тампоните, и цели напр. щанги. Също монтаж в равновесно положение.
    Тампончето отдолу на лагер-главината също се подменя. ф32 на L/l = 32/30. Ако се не лъжа, това бяха размерите.
    Много трудно се развива дългия болт от вътрешна страна на лагер-главините, за които са хванати напречните щанги. Напръскай със спрей поне 1-2 дни по-рано, и пак ще ти трябва гайковерт. Също важи и за двата болта на моста, където държат вътрешните краища на напречните щанги.
    Трябва ти преса. И подемник.
    Успех!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Има една фирма в Пловдив"Гума Трейд" - изготвят всякъкви тампони.Доколкото си спомням за тампоните на напречните щанги ми взеха 80 с демонтаж и монтаж на същите.Също така им казах да ги направят от малко по твърда смес, тъй като ако са много меки задницата става нестабилна!Както колегата преди мен ти е казал, ако дългите болтове не са развивани наскоро най вероятно ще са като заварени!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:15.

  5. #5

    Default

    Грешите и двамата, и Наско, и "Гума Трейд" са аматьори, най-добрата гума е при "Юро Топ Ръбър Мърчъндайзинг Интернешънъл Ентерпрайсиз Консулт" Пи Ел Си. Адресът им го има в Гууууууууугъл. А и техниката им е на такова ниво, каквото до момента не съществува.
    Former Alfa owner.

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:15.

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:15.

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    А аз пък отбелязах точно и конкретно, какво и къде съм направил, и колко ми е струвало.Отговори свързани само и единствено с въпроса на колегата
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:15.

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    И защо реши, че са некачествени?Тества тампоните на двете фирми или просто си пишеш защото нямаш работа?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:16.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by krisshousee View Post
    Колеги имам въпрос относно дали някой е сменял задно окачване на 156 ца и кое може да се смени само тампон и кое не може и трябва да се замени със ново за биалетките е ясно всичко останало шенкел щанги и тем подобни работи ако някой си е правил понеже съм решил да я правя от до ? Весели празници
    ОК, посмяхме се, а сега сериозно. От бул. "Цар Борис III" се спускаш по бул. "Иван Ев. Гешов" в посока "Красна поляна", завиваш надясно по ул. "Охридско езеро", след около 100-150 метра в ляво ще видиш едно училище. Срещу училището има един автосервиз, търсиш Вальо, 0884249150. Като купих 156-цата, и предното, и задното окачване бяха леш. Предното бе фикснато изцяло с нови носачи и биелетки. Задното - и надлъжните, и напречните щанги бяха за фиксване. Напречните ги смениха с нови, но на надлъжните се наложи пълен рециклаж на всичките видове тампони, имат си преса и ги фикснаха. Като я взех колата возеше без забележка. А даже и смениха заден десен лагер на главина без да свалят шенкела (притесняваха се да не се счупи датчика на ABS-а, ако тръгнат да го вадят), как го направиха нямам си на идея.
    Former Alfa owner.

  13. #13
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:16.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    ОК, посмяхме се, а сега сериозно. От бул. "Цар Борис III" се спускаш по бул. "Иван Ев. Гешов" в посока "Красна поляна", завиваш надясно по ул. "Охридско езеро", след около 100-150 метра в ляво ще видиш едно училище. Срещу училището има един автосервиз, търсиш Вальо, 0884249150. Като купих 156-цата, и предното, и задното окачване бяха леш. Предното бе фикснато изцяло с нови носачи и биелетки. Задното - и надлъжните, и напречните щанги бяха за фиксване. Напречните ги смениха с нови, но на надлъжните се наложи пълен рециклаж на всичките видове тампони, имат си преса и ги фикснаха. Като я взех колата возеше без забележка. А даже и смениха заден десен лагер на главина без да свалят шенкела (притесняваха се да не се счупи датчика на ABS-а, ако тръгнат да го вадят), как го направиха нямам си на идея.
    Този Вальо Симеонов беше главен инженер на ИталАуто. Един от малкото кадърни там. Преди беше във Ванто на винарово колело

  15. #15
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    ...
    Ако следиш постовете ми навярно си забелязал, че не пиша непроверени неща.
    Аз не следя твоите постове, но само от последната тема малко по-долу за помпата на хидравликата виждам, че пишеш със сигурност непроверени неща.
    Last edited by BO; 01-01-2017 at 12:51.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •