Results 1 to 6 of 6

Thread: Ниво на антифриза през зимата ?

  1. #1
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default Ниво на антифриза през зимата ?

    Здравейте, лятото като си сменях термостата си напълних казанчето с антифриза (на милиметър над макса) и няколко месеца по ред го проверявах преди и след всяко шофиране. Тъй като никога не е помръдвало спрях да го правя това. Днес отварям и се загледах че беше маааалко над линията на минимума, абе направо си беше на линията и се очудих супер много. Колата си държи 90 градуса (днес съм пътувал София => Бургас със 150 през 80% от времето). В маслото няма пумии като отвия капачката или като погледна щеката. Някакви очевадни течове, поне в нещата които се виждат при отворен капак не видях (а може би не знам къде да гледам).

    Та въпроса ми е, възможно ли е заради минусовите температури течността просто да е намалила обема си и заради това да е стигнало минимума? Също Алфа ГТ има ли лампа за ниско ниво на антифирза?
    Last edited by xen0s; 22-12-2016 at 20:52.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  2. #2

    Default

    Изглежда при повече алфи е така.

    Може би като позагрее, през капачката-винтил изпуска изличното.

    Не знам защо, но не само при мен, а при други като го напълниш до половината и след време(1-2-3 месеца) гледаш как се "клатушка" антифриза на дъното на казанчето.

    И без да имаш какъвто и да проблем...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Да разбирам че това е нормално?
    Днес проверих на загрял двигател - 90 градуса. Нивото на течността в казанчето беше горе долу на макс линията. Като истина е точно на мин. Чудя се дали след коледните почивни дни да я закарам да я прегледат за теч или просто да долея антифриз/вода и да гледам какво ще стане... Въпроса е че ако долея при загрял двигател сигурно ще се качва доста над макса.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Имам подобен проблем. На 156-та откакто смених термостата преди 4 години нивото не беше падало и не съм доливал. Най-често я проверявах лятото , но от доста време не бях и сега забелязах че е спаднало с около 1 см. На 159-та обаче, вече 3 пъти доливам за 6 месеца. Наливам малко над минимума и след 2 месеца е 1 см под чертата и май не пада надолу. Последния път като я следих в течение на месец и нивото стоеше, но тогава беше +15 навън. В момента точно това се зачудих , дали не е свързано с температурите, защото миналия декември смених радиатор и знам какво става в купето като има теч. Много е странно това, но явно не е само при мен.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  5. #5

    Default

    И при мен е така, на студен двигател е на мin. като загрей е на маx.

  6. #6

    Default

    Няма нищо странно, водата от охлаждащата течност се изпарява, нивото намалява, концентрацията на течността се повишава. За това се долива само дестилирана вода, за да се компенсира изпарената, не е правилно да се долива антифриз или готова течност. Хубаво е да си имате и уредче за мерене за да знаете все пак каква е концетрацията.
    Нормално е нивото да се вдига при загрял двигател, за това има отметка за максимум.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •