Results 1 to 15 of 24

Thread: Парно през зимния сезон (общи приказки)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default Парно през зимния сезон (общи приказки)

    Колеги как сте с отоплението зимата? При тия минусови температури забелязвам че не духа достатъчно горещо. Вътре показва че е заглряла на 90градуса, а парното не духа толкова горещо както трябва да е (поне според мен, с оглед на другите дизелови 156ци които съм карал досега). На какво може да се дължи според вас. Антифриза е на средата в казанчето, термостата държи здраво (маркуча към радиатора е студен дори при достигане на ~90градуса). Друго за което се сещам е евентуална размяна на маркучите на парното (при предишен ремонт преди мен), кой маркуч къде трябва да е свързан, т.е. кой е входа и изхода на парното за да го проверя (ляв-вход, десен-изход или обратно, заставайки пред колата с фенерче в ръка)?
    Довечера мисля да я закача за проверка.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Огледах набързо нещата. Гледано отгоре левия маркуч (откъм пасажерската страна) е входа на парното, идва от термостата. Десния отива в един тройник заедно с маркуча от казанчето, като има и пробка за обезвъздушаване. Ще пробвам по-късно да обезвъздуша системата и да тествам довечера.

    Та въпроса е следния, при вас кое е вход и изход на парното. Вижда се отгоре, моля някой колега, който се топли прилично, да хвърли едно око и да сподели. Така и така ще пипам, ако има нужда да ги разменя, че незнам преди мен дали не е имало манипулации по системата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    При мен започва да духа топло няколко минути след като я запаля, нали има подгряване допълнително. Иначе, когато загрее до средата, прави сауна
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Мойта незнам гледал дали има реотани, тия дни дни ще разхвърля отдясно да видя как е.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5

    Default

    Мисля, че всичките ЖТД-та имат подгрев фабрично от завода, така че със сигурност имаш - на 3 степени.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Предполагам че е имам, защото е високо ниво на оборудване, но знам ли жабаря кво е заръчал първоначално. Друг е въпроса дали е активирано, тия дни ще стане ясно де.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •