Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Парно през зимния сезон (общи приказки)

  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default Парно през зимния сезон (общи приказки)

    Колеги как сте с отоплението зимата? При тия минусови температури забелязвам че не духа достатъчно горещо. Вътре показва че е заглряла на 90градуса, а парното не духа толкова горещо както трябва да е (поне според мен, с оглед на другите дизелови 156ци които съм карал досега). На какво може да се дължи според вас. Антифриза е на средата в казанчето, термостата държи здраво (маркуча към радиатора е студен дори при достигане на ~90градуса). Друго за което се сещам е евентуална размяна на маркучите на парното (при предишен ремонт преди мен), кой маркуч къде трябва да е свързан, т.е. кой е входа и изхода на парното за да го проверя (ляв-вход, десен-изход или обратно, заставайки пред колата с фенерче в ръка)?
    Довечера мисля да я закача за проверка.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Огледах набързо нещата. Гледано отгоре левия маркуч (откъм пасажерската страна) е входа на парното, идва от термостата. Десния отива в един тройник заедно с маркуча от казанчето, като има и пробка за обезвъздушаване. Ще пробвам по-късно да обезвъздуша системата и да тествам довечера.

    Та въпроса е следния, при вас кое е вход и изход на парното. Вижда се отгоре, моля някой колега, който се топли прилично, да хвърли едно око и да сподели. Така и така ще пипам, ако има нужда да ги разменя, че незнам преди мен дали не е имало манипулации по системата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    При мен започва да духа топло няколко минути след като я запаля, нали има подгряване допълнително. Иначе, когато загрее до средата, прави сауна
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Мойта незнам гледал дали има реотани, тия дни дни ще разхвърля отдясно да видя как е.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5

    Default

    Мисля, че всичките ЖТД-та имат подгрев фабрично от завода, така че със сигурност имаш - на 3 степени.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Предполагам че е имам, защото е високо ниво на оборудване, но знам ли жабаря кво е заръчал първоначално. Друг е въпроса дали е активирано, тия дни ще стане ясно де.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Моята духа много топло даже на не особено загрял мотор. Като си вдигне 90 градуса вътре е направо баня. Само да отлепи стрелката и духа осезателно топличко. Да не ти е запушено радиаторчето на парното от някакви джамбазки добавки...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами тя не е била при джамбази. Щом твоята духа топло, значи всичко е ОК, би ли проследил маркуча който излиза от термостата къде влиза (в ляво или дясно на казанчето на парното, вижда се отгоре зад мотора).

    Пс Снощи обезвъздуших от пробката, днес е доста по-добре.
    Last edited by mirchozo; 15-12-2016 at 09:39.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9

    Default

    Я да вдигна малко градусите .
    Та подгрева във вид на калорифер ли е или нещо друго?
    И при мене духа топло на 2-рата,3-тата минута на абсолютно студен мотор на -5градуса.
    Иначе парното е ужасно силно,аз кола с по-хубаво парно не съм имал...загрява бързо-стине бавно,перфектно е.Бях свикнал на 147 и 156....като я изгася и след 25 мин е "починала".
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Принципно има 2 вида, единия е калорифер, другия е подгревни свещи в антифриза. На 159 обикновенно е калорифер в кожуха на парното, но твоята е малко за северните страни, тъй че не е изключен и първия вариант. Погледни зад мотора дето са маркучите на парното и ще разбереш дали имаш свещи.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11

    Default

    Нямам свещи.
    На левия маркуч(гледано отпред) ми е вързана помпа за топлия атнифриз(има забит нагревател в един от големите маркучи отпред)....а на десния има само врътка,предполагам за обезвъздушаване....значи имам калорифер,така ли да разбирам?....то явно,че имам нещо,понеже загрява много бързо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Нямам свещи.
    На левия маркуч(гледано отпред) ми е вързана помпа за топлия атнифриз(има забит нагревател в един от големите маркучи отпред)....а на десния има само врътка,предполагам за обезвъздушаване....значи имам калорифер,така ли да разбирам?....то явно,че имам нещо,понеже загрява много бързо.
    Да, свате. имаш. Но твоят е на 12V и е около 700W. Аз си сложих на 220V и се чувствам много добре, т.е. кандидат зетът ти се качва на топло вече
    Иначе аз съм с калорифер

  13. #13

    Default

    Колеги каква е оптималната температура при която трябва да работи двигателя? При мен не надминава 70 градуса, това нормално ли е? Гледам, че вашите коли загряват до 1 минута моята и след 10-на не е загряла, температурата е около 60 градуса, че и по-малко и духа хладно, трябва да мине повече време преди да задуха топло. На какво може да се дължи това, термостат за смяна може би? Имам и много сериозен проблем с изпотяването, що годе бива ако пусна компресора на пълен автоматик иначе направо не се вижда през предното стъкло. Ходих на диагностика и ми изписа 2 грешки - Сервомотор въздухоразпределителна клапа отляво неизправна; Сервомотор на клапата за свеж/рециркулиращ въздух неизправна. Утре ще ходя да видим дали ще се навие някой да разглоби и да ги смени или оправи. Ако има колеги от СтЗ да ми препоръчат в кой сервиз да ходя.

  14. #14

    Default

    Ако моторчето не работи и клапата за рециркулация е останала в затворено положение, то най-вероятно от това ти се запотяват стъклата.



  15. #15

    Default

    Ако на магистрала или скоростен път "ти играе" - вдигне се и след това да кажем при намаляне на скоростта/оборотите или натоварването на двигателя ти падне температурата на водата/антифриза си за смяна на термостат.

    Обикновено това се случва при спускане, тоест изкачил си планината и като се спускаш пада температурата, да кажем от 80 на 70 или на 60/50 градуса или от 90 на 65-70 градуса ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •