Results 1 to 5 of 5

Thread: Бобина ток

  1. #1

    Default Бобина ток

    Здравейте колеги става на въпрос за алфа 156 1.8 т.с. 98 година.Няма никакъв ток до бобината на втори цилиндър-ще съм благодарен за мнения и предложения.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Уточни, какво означава "няма ток".

    Липсват +12V на единия и извод, както на всички останали бобини или липсват импулси на индивидуалния и извод ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Липсва само на втори.Другите са си в час-някакви предположения от какво може да се получава че не ми се маха изолирбанда а и се съмнявам много че е от кабела.А и жиците са ми малко табу.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Това, че "липсва само на втори" вече го разбрах.

    Това, което не разбрах е, какво точно липсва на тази бобина.

    Конекторът е с 2 извода.

    1 - Зелен кабел.
    2 - Син или жълт.

    На 1 трябва да има постоянни +12V а на 2 трябва да идват импулси (периодична връзка към шаси) откъм ECU - то.

    Та въпросът ми е, кое от горните 2 липсва.


    Евентуалните причини за едното или другото са коренно различни и поради това е важно да се изясни.

    Ако все още не разбираш въпроса ми, то мисля че е по-добре да потърсиш помощ от специалист.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Нищо не идва до втори-когато махна кабела към трети няма искра като закача към друга бобина и дам на маса свеща няма искра.изобщо не идва ток до втори като махна буксата и закача друга бобина съответно и свещ и като закача на щасито няма искри от никъде по тази букса-изобщо няма ток на буксата.някави предложения за сервиз който знае какво прави.

    ---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

    имали вероятност да е от ECU-понеже днес като я запалиш студена имаше тоци като се загря и пак се почнаха мъките някакви идей какво да проверя поне.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •