Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Теч на масло от колата

  1. #1
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default Теч на масло от колата

    Здравейте, колеги. От известно време насам съм забелязал, че след по-продължително каране прокапва малко масълце от колата. Цветът е леко кафеникав сякаш и не оставя черни следи, а само маслено петно след себе си. Предполагам, че не е двигателно, понеже то е плътно черно. Та тази вечер качих алфата на един канал и направих няколко снимки.

    http://i.imgur.com/DNCvrzH.jpg

    http://i.imgur.com/YjnCEJI.jpg

    http://i.imgur.com/gge6rOD.jpg

    http://i.imgur.com/DYR8kQR.jpg

    http://i.imgur.com/PTGivoS.jpg

    Мен ме съмнява да е масло от скоростната кутия. Маслото на мотора не е намаляло откакто е сипано, а имам към 2000 км до смяна, но си прокапва само по няколко капчици, де. Вашето мнение какво е, откъде изпуска течност, защото всичките флуиди са си в норма (на хидравликата, на двигателя, спирачната течност и т.н.). Само маслото на ск. кутия не съм гледал все още.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #2

    Default

    От снимка номер 4 ми се струва,че маслото ще да е от маркуча от турбото.Огледай го хубаво за цепнатини.Възможно е от там да идва всичко.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Точно от него е.!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ако турбо пътя е спукан, няма ли да пуши много и да върви по-малко? В момента нито едното, нито другото е налице, но ще отида пак на канала и ще проверя въпросния маркуч.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  5. #5

    Default

    Карал съм със цепнат маркуч и нито пушеше,а си и вървеше....само свистене имах и това ме наведе на мисълта за основен преглед на маркучите.При мен беше горния,от кулера към мотора.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Нямам никакви странични звуци освен тези, които трябва да се чуват... Общо взето ако не се наведа под колата и не видя капчиците масло, както и омаслените места, които ви показах на снимките, поведението на колата по никакъв начин не издава симптоми за каквито и да е проблеми - не свисти, не пуши, няма загуба на мощност... но не мога да локализирам пустия теч от къде е.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  7. #7

    Default

    Може и от скобата да е.Все пак препипай маркуча,виж скобата...още по-лесно ще е ако някой подава газ докато си отдолу.Ако всичко е ОК се ориентирай нагоре....евентуално да покапва или стича отнякъде.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Взимаш един спрей обезмаслител, отиваш на канала и пръскаш. След това гледаш пак.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ще приложим тоя метод с някой авер и ще пиша за резултата.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10

    Default

    Ами ако се стича по-отгоре?

  11. #11
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ще се види, ако е отгоре. Аз лично мисля, че големия теч е от семеринг К.В. заден, откъм маховикът. Но само по снимки няма как.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #12
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Ще се види, ако е отгоре. Аз лично мисля, че големия теч е от семеринг К.В. заден, откъм маховикът. Но само по снимки няма как.
    Ходих пак на канала, гледах я отдолу, даваха газ, маркучите са здрави и не видях изобщо да хвърля или да прокапва от там. Изобщо никакви течове от никъде не се видяха тогава. Имам чувството, че когато угася колата и почне да изстива, тогава прокапва от някъде.

    Говорих междувременно с майстор, тези дни ще му я закарам по някое време за оглед... само че тоя семеринг на коляновия вал ме притеснява, ако някой го е сменял наскоро, колко взимат ориентировъчно за труд?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Ходих пак на канала, гледах я отдолу, даваха газ, маркучите са здрави и не видях изобщо да хвърля или да прокапва от там. Изобщо никакви течове от никъде не се видяха тогава. Имам чувството, че когато угася колата и почне да изстива, тогава прокапва от някъде.

    Говорих междувременно с майстор, тези дни ще му я закарам по някое време за оглед... само че тоя семеринг на коляновия вал ме притеснява, ако някой го е сменял наскоро, колко взимат ориентировъчно за труд?
    Това е все едно да смениш съединител, че и отгоре. Да кажем около 150лв. Та стигнеш ли до там сигурно ще опреш и до съединител смяна. Но ако ти течеше от там щеше и съединителят ти да приплъзва.

    ще ти дам два съвета преди да разглобяваш
    - прокарай ръка под вакум помпата, гасящата клапа
    и провери има ли масло както и отгоре в/у скоростната кутия
    - откачи входящия маркуч на турбото и пипни оста дали има аксиален луфт. Има ли, от там ти се получава това. Турбото ти все още работи и като надуе разпъва изходящия маркуч и от там се просмуква масло в едно с налягане. И аз бях нещо подобно преди ремонта. А и сълзеше масло и отгоре, откъм гасящата клапа. Сега всичко спря

  14. #14
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Колега и аз сменявах наскоро маркуча от турбото към кулера.Същите симптоми няколко капчици черно масълце.Нямах загуба на мощност или пушаци.50лв ми струваше за 16в пиши лс ало искаш ще ти кажа откъде.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Колега и аз сменявах наскоро маркуча от турбото към кулера.Същите симптоми няколко капчици черно масълце.Нямах загуба на мощност или пушаци.50лв ми струваше за 16в пиши лс ало искаш ще ти кажа откъде.
    А провери ли си турбото щом имаш масло там?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •