Results 1 to 12 of 12

Thread: Как се включва usb в жабката. Alfa 159 Видео

  1. #1
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default Как се включва usb в жабката. Alfa 159 Видео

    Малко глупав въпрос. Гледах клипове че като натиснеш бутона CD 2 пъти и се включва usb. Нищо не се случва в случая..

    https://youtu.be/JMqja6HuiX8
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  2. #2
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Не съм 100% сигурен, че съм позабравил вече, ама май трябваше сама да тръгва, като я вкараш. Имаше и настройки от менюто. Погледни там.
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Веднъж цъкам на CD и тръгва. А и май, при вкарване на флашката си тръгва само

  4. #4
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Ако не се лъжа флашката трябва да е формат FAT32 , иначе usb-то не иска да я разчита . Не съм сигурен дали нямаше и нещо свързано с allocation unit size (във формат менюто на компа). В моя случай е 8192 байта. Но за това последното не съм сигурен.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе някой знае ли нещо за устройството на тая флашка (медиаплеър или както там му се казва) , дали може да се сложи на голямата навигация ?
    Мисълта ми е да мога да си слушкам музика през флашка на голямата навигация. На чейнджъра много не държа, защото с басбокс в багажника вероятно ще прескача на моменти, съответно ще иде на боклука.
    Наясно съм че има ятор и разни други подобни на него устройства. Също съм наясно че тая голяма карантия ще бъде брутално строшена с големия чук, само да си набавя средства и достоен заместител, който да вади данните на бордкомпютъра.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Забелязал съм, че докато работи плеъра и вадиш ли флашката, после се сбъгясва и имам трудности с прочитането. Вади флашката само като си го изключил и я слагай докато не си го пуснал и ще си тръгва сама като дадеш на контакт, иначе можеш да я пускаш и като натискаш бутончето за гласовите команди и казваш "Play media", "Play all", "Play anythyng".
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  7. #7
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Натискаш бутона със слушалката и със стрелките надолу отиваш на MEDIA PLAYER - от там си избираш вече какво да пуснеш - всичко, случайно или папка по папка.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    На мен пък ми повтаря песните 2-3 пъти ( толко съм издържал една песен, без да я сменя), пледи пък ми се бяха изтрили доста песни от нея. Сега пак не се въртят всички песни, уж са записани под един и същ формат. Флашката седи постоянно вкарана, ако това играе някаква роля.

  9. #9
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by Vladislav96 View Post
    На мен пък ми повтаря песните 2-3 пъти ( толко съм издържал една песен, без да я сменя), пледи пък ми се бяха изтрили доста песни от нея. Сега пак не се въртят всички песни, уж са записани под един и същ формат. Флашката седи постоянно вкарана, ако това играе някаква роля.
    Натисни бутона за гласовите команди и кажи "Loop off", ще спре да повтаря.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  10. #10
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by AHAHu View Post
    Ако не се лъжа флашката трябва да е формат FAT32 , иначе usb-то не иска да я разчита . Не съм сигурен дали нямаше и нещо свързано с allocation unit size (във формат менюто на компа). В моя случай е 8192 байта. Но за това последното не съм сигурен.

    Благодаря на отзовалите се. Наистина заради формата на флашката не е искало да я чете.смених го и взе че стана.
    Другото което е че гласовите команди са ми на немски. Как се променя езика и в кои настройки да вляза
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  11. #11
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    Благодаря на отзовалите се. Наистина заради формата на флашката не е искало да я чете.смених го и взе че стана.
    Другото което е че гласовите команди са ми на немски. Как се променя езика и в кои настройки да вляза
    Отваряш този адрес http://www.blueandme.net/resources/d.../index_en.html изтегляш архива на предпочитания език, вътре има друг архив с файловете нужни за съответния езиков пакет и папка с инструкции как протича процедурата. Става за няколко минути.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  12. #12
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Четете потребителските ръководства. Там си пише всичко.

    https://www.fiat-lancia.org.rs/Manua...59/Blue&Me.pdf

    На стр. 40 има описано как да се изключи автоматичното пускане на медия плеъра

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Абе някой знае ли нещо за устройството на тая флашка (медиаплеър или както там му се казва) , дали може да се сложи на голямата навигация ?
    Мисълта ми е да мога да си слушкам музика през флашка на голямата навигация. На чейнджъра много не държа, защото с басбокс в багажника вероятно ще прескача на моменти, съответно ще иде на боклука.
    Наясно съм че има ятор и разни други подобни на него устройства. Също съм наясно че тая голяма карантия ще бъде брутално строшена с големия чук, само да си набавя средства и достоен заместител, който да вади данните на бордкомпютъра.
    Става и на моделите с мултимедия. Ето тук има тема по въпроса. Там е описано как става за моделите без мултимедия, но то е същото с тази разлика, че ти е необходим по-различен B&M модул и ще ти се наложи по-сериозно разглобяване на централната конзола, тъй като той се монтира отдолу зад навигацията.
    Last edited by AlfaMan; 22-11-2016 at 15:57.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •