Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Спецификация за акумулатори

  1. #31
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Редно е, когато не сте наясно с някоя технология, първо да се позамислите, после да попрочетете, а чак след това да.... ами питате пак, за да не изпадате в смешно положение.
    Двигателите, за които говоря работят в абсолютно просташки режим. Теглят 20 тонни камиони, товарени с 30. Карат силаж и пресни говежди лайна по дерета и баири, при температури от -10 до +60. На всияко отгоре , хеви метъла е стара технология и има един куп електромагнитни клапани и релета със значителен ток.
    При тия условия обикновените акумулатори не понасяха не само жегата и вибрациите, но и високият заряден ток.
    Всички се лакомите за по-голям стартов ток, а точно зарядният ги бракува.
    След консултации обхващащи цялото Средиземноморие, единствено турците в Кипър го бяха решили с акумулатори ОПТИМА. Пробвахме и ние и се оказа успешно. После започнаха да си ги слагат по други селскостопански машини, джипове и коли.
    При джиповете и колите издържат вече над десет години.
    Те са абсолютно нечувствителни към температурата, а освен това са много леки.
    Ха сега си теоретизирайте на воля!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #32
    започва да се пристрастява DEGWEED's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Бих искал да използвам темата и аз за да не пускам нова. Тъй като усетих, че акумулатора върти малко по-слабо или поне така ми се струва, но трябва да държа бутона повече време и ми светва лампата на свещите понякога + Р0380 за реле на свещите та реших да направя тренировъчен цикъл заряд/разряд/заряд тъй като си мисля, че проблема е в акумулатора, а не другаде. В процеса на зареждане обаче, гледайки дали нещо не загрява или не надува забелязах, че като го натисна по едната стена и свисти и изкарва въздух. Огледах го и се оказа, че има малка цепка по шева на снадката на капака и корпуса на батерията. Та исках да питам опасно ли е, че издиша от снадката (все пак е над нивото на киселината) и дали е възможно от там да ми прави проблемите? Не мирише на киселина и няма омазняване.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
    164, 156, GTV V6 turbo 🏎, 147 - ex 🚘

  3. #33
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by DEGWEED View Post
    Бих искал да използвам темата и аз за да не пускам нова. Тъй като усетих, че акумулатора върти малко по-слабо или поне така ми се струва, но трябва да държа бутона повече време и ми светва лампата на свещите понякога + Р0380 за реле на свещите та реших да направя тренировъчен цикъл заряд/разряд/заряд тъй като си мисля, че проблема е в акумулатора, а не другаде. В процеса на зареждане обаче, гледайки дали нещо не загрява или не надува забелязах, че като го натисна по едната стена и свисти и изкарва въздух. Огледах го и се оказа, че има малка цепка по шева на снадката на капака и корпуса на батерията. Та исках да питам опасно ли е, че издиша от снадката (все пак е над нивото на киселината) и дали е възможно от там да ми прави проблемите? Не мирише на киселина и няма омазняване.
    Колега, не знам с какъв акумулатор си, но се предполага, че е от "неразглобяемите". Тия акумулатори имат обикновено серпантина, за да не губят течност.
    Тая цепнатина, която имаш може да е сторила пакост, тоест тая клетка да е с по-малко електролит и от там да идва всичко. Питай в някоя работилница, където се занимават с акумулатори. Ако са майстори ще го отворят, ако позволява конструкцията, ще го освежат и затворят на ново.
    Ако обаче е някой стар акумулатор и няма смисъл, карай го до като може и го отпиши. Нев те съветвам да го лепиш с друго, освен топъл силикон, защото може да се е натрупал газ и да гръмне от огън. Гърми доста задоволително и ще имкаш маса проблеми после.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Може би трябваше да провериш предложената батерия от Mordohy преди да спориш с него
    OPTIMA
    Аз без да разбирам колкото теб бих се съгласил, че тази OPTIMA би заместила идеално една обикновена 70Aч
    Ма тази оптима струва колкото три Варта силвър

    ---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:50 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега, не знам с какъв акумулатор си, но се предполага, че е от "неразглобяемите". Тия акумулатори имат обикновено серпантина, за да не губят течност.
    Тая цепнатина, която имаш може да е сторила пакост, тоест тая клетка да е с по-малко електролит и от там да идва всичко. Питай в някоя работилница, където се занимават с акумулатори. Ако са майстори ще го отворят, ако позволява конструкцията, ще го освежат и затворят на ново.
    Ако обаче е някой стар акумулатор и няма смисъл, карай го до като може и го отпиши. Нев те съветвам да го лепиш с друго, освен топъл силикон, защото може да се е натрупал газ и да гръмне от огън. Гърми доста задоволително и ще имкаш маса проблеми после.
    Иве, тия запечатани, пломбирани и т.н. акумулатори ако не са с гел имат отвор за "обезвъздушаване"

  5. #35
    започва да се пристрастява DEGWEED's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега, не знам с какъв акумулатор си, но се предполага, че е от "неразглобяемите". Тия акумулатори имат обикновено серпантина, за да не губят течност.
    Тая цепнатина, която имаш може да е сторила пакост, тоест тая клетка да е с по-малко електролит и от там да идва всичко. Питай в някоя работилница, където се занимават с акумулатори. Ако са майстори ще го отворят, ако позволява конструкцията, ще го освежат и затворят на ново.
    Ако обаче е някой стар акумулатор и няма смисъл, карай го до като може и го отпиши. Нев те съветвам да го лепиш с друго, освен топъл силикон, защото може да се е натрупал газ и да гръмне от огън. Гърми доста задоволително и ще имкаш маса проблеми после.
    Между другото да, оказа се, че не свисти от цепката, а има една капачка по средата по дължина и от там изспуска въздуха. Явно там е отвора за вентилацията, а на мен ми се е струвало, че е от шева.
    Акумулатора ми е оригиналния МанетиМарели. И аз го гледах странно, но го сверих с епер-а и серийния номер на корпуса е същия - 70ah/450A. Ама от 2006г. да е, незнам? Може и да е сменен със същия. След треноровъчния цикъл на -8 'С вчера запали като през лятото!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
    164, 156, GTV V6 turbo 🏎, 147 - ex 🚘

  6. #36
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ма тази оптима струва колкото три Варта силвър

    ---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:50 ----------


    Иве, тия запечатани, пломбирани и т.н. акумулатори ако не са с гел имат отвор за "обезвъздушаване"
    Знам, бе!
    Нали пет години само с акумулатор - старетер- динамо съм се занимавал.
    А за Оптимата...... Я се опитай да занесеш два обикновени акумулатора, да ги качиш на някой голям дзвер, да извадиш старите от контейнера, по принцип на гадно място и тогава да видим какво ще кажеш за цената
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •