Results 1 to 12 of 12

Thread: Питанка за ксенони

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default Питанка за ксенони

    Здравейте, имам главоболия с монтиран преди година комплект ксенони Н1 на късите светлини ...
    На тъмно и сухо свети прекрасно, както се казва - "ден правАт ламБите" ... обаче :

    - на сухо и където има улично осветление (особено онова оранжевото) - светлината от фаровете все едно я няма; и

    - на тъмно и мокро съм като прилеп - добре че имам радар в главата, защото нищо не виждам по пътя...

    Гледах анализ на светлината от халогенни крушки и ксенонови такива, и хората там казаха, че намалената видимост на мокро и в мъгла се дължи на липсата на част от нормалния спектър на светлината при ксенона (липсват жълтата и червената част...).

    Та въпросите ми са два :

    1. Всички фабрично вграждани ксенони са 35W и 4300К - като моя - колко смотани трябва да са китайските комплекти, та да се наблюдават горните (д)ефекти???

    2. Реално погледнато, има ли смисъл от вграждане на 55W ксенон по отношение на осветеност на пътя и видимост в лоши условия? Тука моля за преки наблюдения, а не за теории - защото в един магазин, предлагащ китайски комплекти ми беше казано, че единствената реална разлика между двете мощности е, че 55-ватовия ксенон просто "загрява по-бавно"

    Благодаря предварително на всички за споделения опит и мнения!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Здравейте, имам главоболия с монтиран преди година комплект ксенони Н1 на късите светлини ...
    На тъмно и сухо свети прекрасно, както се казва - "ден правАт ламБите" ... обаче :

    - на сухо и където има улично осветление (особено онова оранжевото) - светлината от фаровете все едно я няма; и

    - на тъмно и мокро съм като прилеп - добре че имам радар в главата, защото нищо не виждам по пътя...

    Гледах анализ на светлината от халогенни крушки и ксенонови такива, и хората там казаха, че намалената видимост на мокро и в мъгла се дължи на липсата на част от нормалния спектър на светлината при ксенона (липсват жълтата и червената част...).

    Та въпросите ми са два :

    1. Всички фабрично вграждани ксенони са 35W и 4300К - като моя - колко смотани трябва да са китайските комплекти, та да се наблюдават горните (д)ефекти???

    2. Реално погледнато, има ли смисъл от вграждане на 55W ксенон по отношение на осветеност на пътя и видимост в лоши условия? Тука моля за преки наблюдения, а не за теории - защото в един магазин, предлагащ китайски комплекти ми беше казано, че единствената реална разлика между двете мощности е, че 55-ватовия ксенон просто "загрява по-бавно"

    Благодаря предварително на всички за споделения опит и мнения!
    ксенони 55W, 6000К - прекрасно. Това е мое впечатление, на моя кола

  3. #3
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Аз на ГТ-то съм с китайски D2R 55w 5000k крушки и с оригинални Волво запалки. Свети добре, единствено, както казваш ти, когато вали работата е малко умряла.. Не знам и аз на какво се дължи. Иначе светлината е между бяла и жълта.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Аз на ГТ-то съм с китайски D2R 55w 5000k крушки и с оригинални Волво запалки. Свети добре, единствено, както казваш ти, когато вали работата е малко умряла.. Не знам и аз на какво се дължи. Иначе светлината е между бяла и жълта.
    Дължи се на капките. ксенонът трябва да е с лупи

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дължи се на капките. ксенонът трябва да е с лупи
    Бре... Лагуната е с ксенон пък без лупи
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Бре... Лагуната е с ксенон пък без лупи
    Фабрично?

    ---------- Post added at 08:30 ---------- Previous post was at 08:28 ----------

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Не съм напълно съгласен. Фаровете на Волвото са с рефлектори, а доколкото съм чел D2S се слага на фарове с лупи, а D2R на фарове с рефлектори.
    И за теб същият въпрос - Фабрично?
    И фаровете с ксенони задължително трябва да имат умивалник за тях

  7. #7
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дължи се на капките. ксенонът трябва да е с лупи
    Не съм напълно съгласен. Фаровете на Волвото са с рефлектори, а доколкото съм чел D2S се слага на фарове с лупи, а D2R на фарове с рефлектори.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •