Здравейте, имам главоболия с монтиран преди година комплект ксенони Н1 на късите светлини ...
На тъмно и сухо свети прекрасно, както се казва - "ден правАт ламБите" ... обаче :

- на сухо и където има улично осветление (особено онова оранжевото) - светлината от фаровете все едно я няма; и

- на тъмно и мокро съм като прилеп - добре че имам радар в главата, защото нищо не виждам по пътя...

Гледах анализ на светлината от халогенни крушки и ксенонови такива, и хората там казаха, че намалената видимост на мокро и в мъгла се дължи на липсата на част от нормалния спектър на светлината при ксенона (липсват жълтата и червената част...).

Та въпросите ми са два :

1. Всички фабрично вграждани ксенони са 35W и 4300К - като моя - колко смотани трябва да са китайските комплекти, та да се наблюдават горните (д)ефекти???

2. Реално погледнато, има ли смисъл от вграждане на 55W ксенон по отношение на осветеност на пътя и видимост в лоши условия? Тука моля за преки наблюдения, а не за теории - защото в един магазин, предлагащ китайски комплекти ми беше казано, че единствената реална разлика между двете мощности е, че 55-ватовия ксенон просто "загрява по-бавно"

Благодаря предварително на всички за споделения опит и мнения!