Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: проблем с охладителната система

  1. #16

    Default

    Щом си доливал студена вода си изкривил главата най вероятно. Никога не се долива студена вода в топъл двигател.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Ами двигателя беше студен като започнах да я промивам,в смисъл не беше пален последните 4-5 часа,в тоя студ,направо си беше леден и той,предполагам не е могъл да загрее,щото постоянно му вливах студена вода. Както и да е ,в понеделник влиза в бокса-ориентировъчна цена- 250лв.,което включва: отваряне,шлайф на двете глави,гумички,съмнения за един клапан,гарнитури на главите,надуване,гарнитури на изспускателен и всмукателен колектор. Как ви звучи тази цена? Това е при положение че главите не са спукани,иначе,най-вероятно отива на скраб,идея нямам колко струва една глава!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  3. #18
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Главите едвали са криви, а на всичко отгоре може да не е необходимо да се свалят и двете. Една глава втора употреба би трябвало да се спре на 50лв необорудвана. Проверете в мегапартс ако се наложи. Щом блокът не е оставал без течност - няма страшно. Гарнитурите също не са скъпи.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #19

    Default

    Гарнитурата избива защото се криви главата обикновено. За това и се шлайфа главата. За да се избегне излишно шлайфане главата може да се провери дали наистина е крива.
    Цената ми се струва добра.
    Last edited by lordliness; 18-11-2016 at 11:22.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Гарнитурата избива защото се криви главата обикновено. За това и се шлайфа главата. За да се избегне излишно шлайфане главата може да се провери дали наистина е крива.
    Цената ми се струва добра.
    Това ясно, но съмнението ми е дали въобще е избила гарнитура.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #21

    Default

    Докато не се отвори няма как да се разбере със сигурност.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Докато не се отвори няма как да се разбере със сигурност.
    Със сигурност не, естествено, но с голяма доза вероятност...
    Както писах - предполужението ми се базира на собствен опит, който обече е скромен.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #23
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    А какво друго може да е станало ако не е избила гарнитура-спукан блок? Тя до сега никога не е прегрявана ,поне докато аз я карам,скоро ще станат 10г.,и естественно нищо не е правено по двигателя,освен свещи и кабели! Интересно ми е от какво може да се спука главата в случая? Днес ходих да я запаля,че да я закарам в операционната,но уви,не стана магията,махах всички маркучи,антифриза тече свободно отвсякъде,което ме навежда на мисълта че сте прави за водната помпа,защото изпарителя се обледява а ако тя работеше нямаше да му позволи да се обледи,до сега дори и при минус 22гр,влизам въртя и пали на газ,понеже както споменах колата никога не е работила на бензин,а сега -не,и друго,снощи казанчето беше на максимума,а днес беше на средата,между макс,и минимума
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  9. #24
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Спукана глава, не блок. И то в зоната преди всмукателният клапан.
    Кой номер не стана? Не пали, или въобще не завърта?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #25
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Извинявам се за грешката,блок-глава,номера е че не пали,върти пука,опитва се,но не пали,изспарителя се обледява,защото не циркулира течност,а не циркулира защото най-вероятно е заминала помпата,а и явно в някой цилиндър има вече и антифриз,та колега,от какво може да се спука главата? И да попитам при вас след ремонта имаше ли разлика,в положителна или отрицателна посока в поведението и работата на мотора,защото чувам мнения,че отвори ли се мотора вече не е същия,моля споделете от личен опит! Благодаря ти предварително
    Last edited by pisa_misho; 18-11-2016 at 20:56.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  11. #26
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Извинявам се за грешката,блок-глава,номера е че не пали,върти пука,опитва се,но не пали,изспарителя се обледява,защото не циркулира течност,а не циркулира защото най-вероятно е заминала помпата,а и явно в някой цилиндър има вече и антифриз,та колега,от какво може да се спука главата? И да попитам при вас след ремонта имаше ли разлика,в положителна или отрицателна посока в поведението и работата на мотора,защото чувам мнения,че отвори ли се мотора вече не е същия,моля споделете от личен опит! Благодаря ти предварително
    Със сигурност не е същият мотора. Най малко е с друга глава и гарнитури. При мен и хидравличните "повдигачи" са други. За работата на мотора не, ама за звукът му...
    Разбутахме цокалата при демонтажа на главата, сега е с ново гърне отзад, скоро ще трябва да сменям и средно, или каквото там може да "се измисли" по въпросът. Те верно си бяха стари, ама аз не вярвам в съвпадения.
    Главата се пука от прегряването, последвано от рязко охлаждане. След като престои поне 5-6 часа, извадете свещите завъртете на стартер и кажете какво става. Също така огледайте свещите като ги вадите.
    При мен беше събрала толкова вода в цилиндъра, та чак не можеше да правърти. След като изхвърли водата и изсуших свеща си работеше чудничко, ако не броим мъглата отзад. Аз обаче смених помпата още в денят(вечерта) в който прегря. Емоциите бяха на другата сутрин.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #27
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    С две думи,мога да очаквам малко да живне,щото сега на празен ход чука на три цилиндъра,а като се форсира работи добре,много се люлее на празен ход,и майсторето каза че най вероятно клапан или клапани има които не са добре,та за това питам като се сменят гарнитури,клапани,гумички,шлайф,дали ще живне в смисъл дали ще изчезне люлеенето,да проработи на четири цилиндъра
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  13. #28
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    С две думи,мога да очаквам малко да живне,щото сега на празен ход чука на три цилиндъра,а като се форсира работи добре,много се люлее на празен ход,и майсторето каза че най вероятно клапан или клапани има които не са добре,та за това питам като се сменят гарнитури,клапани,гумички,шлайф,дали ще живне в смисъл дали ще изчезне люлеенето,да проработи на четири цилиндъра
    Това може да се разбере чак като се оправят настоящите проблеми. Неравномерната работа на минимални обороти може да се дължи на много неща. Като се почне от инжектори, мине се през запалването, та се спрем на издухан клапан(примерно). Ако неправилно съм разбрал, и "клатенето" се е получило след като е прегряла, то да, след отстраняване на проблема/те ще си се оправи..
    Преди да сменя главата, след като разбрах със съгурност че е тя, даже имах наглоста да я карам насам/натам няколко дни. Свалям свеща и я подсушавам, паля без да я монтирам и почти веднага гася. Монтирам свеща и си паля. Няколко секунди работи на три цилиндъра, но след плавно вдигане на оборотите вече си бачкаше на 4. Едната сутрин даже обяснявах на един любопитко, че Алфите вървят и с вода. Искрено не ви съветвам да правите подобно нещо.
    Вижте, след като няма сам да си я ремонтирате - каквото ви каже тоя който я прави - това е. Няма нищо по досадно от това, да имаш пред себе си счупена техника, да виждаш едно, а собственикът да настоява за нещо друго. Понеже някой(в случая аз) му казал така, без даже да е виждал въпросната техника. Една гарнитура за главата е околу 14-15лв, така че въпросът е колко ще ви се оскъпи трудът за да се свалят и двете глави. Тъй като така и така ще се разбутва ангренаж, ако на ремъците им наближава времето - сменяйте ги сега.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #29
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Ами в интерес на истината,ремъци,ролки,стартер,свещи,кабели,бубини, термостат,изспарител,всички тампони,къде що имаше,гарнитури и цялата предница включително и съединителя ги смених преди 700км.,понеже както казах по-горе,колицата се оказа желязна,и за 10г.,не е имала сериозни болежки,като изключим,масла,филтри и свещи,и остана пустия мотор,и ето хоп и той да не види нещо,сега като се замисля,не остава нищо фабрично по нея,смених даже помпите на съединителя,за по-сигурно,а колата е с обикновенна газова,така че инжекторите отпадат като вариант,и работи единственно и само на газ.Благодаря за отговорите,другата седмица като стане готова ще споделя впечатленията си от ремонта. Интересно че всичко рухна изведнъж,точно на 200 000км.,пари не съм жалил за части,и дано ме изкара още толкоз,че така ми е паднала на сърцето и на джоба,чееее...
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  15. #30
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Айде готови сме за пътя. Сменени гумички,клапан,ремъци,гарнитури,водна помпа(която се оказа пълен леж),промивка на двигател,масло,промивка на охладителна система,антифриз,надуване,шлайф на двете глави,тотал:446 лв.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •