Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: проблем с охладителната система

  1. #31
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Хубаво е, че си готов. ? страници писане и теории, аз още отначало ти казах какво е. Другите щети са следствие от помпата.
    Това го написах, защото колкото и да звучи нескромно, доста боксери са ми минали през ръцете. Включително тая седмица правих един със същите симптоми и щети.

    Сега ще му се отвозиш на тоя мотор, кораво копеле е.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #32
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    На мен ми е интересно - имаше ли издухана гарнитура?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Най-вероятно е имало духнала газрнитура на главата, шом като върти на стартер затяга, този антифриз откъде другаде може да влезне в цилиндъра?

  4. #34
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Честито!
    Аз заради това маркуче два пъти сменявах гарнитури на главата.
    И при тебе е същото.
    Аз залагам на дясната глава.
    И смени това маркуче с ново, защото при мене беше се направо разложило!
    Помпа искай за 33-ка. Те са с метална турбинка. Въпреки това я прегледай в магазина!
    Оппа! Сега видях, че съм пропуснал една страница!
    Last edited by mordohy; 28-11-2016 at 21:02.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #35
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Ами като застанеш срещу мотора от ляво на първия цилиндър пред теб от гарнитурата нямаше около два см.,а на задния се беше прекъснала,обаче от дясно,на предния цилиндър въобще - трагедия- бяха останали парченца от гарнитурата а на задния гарнитурата беше непокътната. Евала колега,наистина беше прав за помпата,и да точно такава съм сложил от 33-ка,сега вече и на празен ход имам парно,щото с годините бях останал с впечатление че тия коли на празен ход нямат парно,което ме навежда на мисълта че тая помпа отдавна си е била заминала. За кое маркуче става въпрос колега,че да го сменя,щото пак казвам за 9-10г.,колата ми служи безпрекословно,не съм жалил пари,каквото се е обадило съм сменял,а повярвайте,до сега съм сменил,съединител,свещи,кабели и масло,и естествено през пет-шест месеца предница от дясно,аааа оказа се че предния майстор ме е върнал с ремъците,аз си мисля че са сменени,но уви той бил преценил че можело да карат още малко,и боклука ми сменил само роклите,та сега си имам резервен комплект ремъци ! Ще съм благодарен ако ми дадете инфо,за кое маркуче иде реч
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  6. #36
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Иво вероятно имаше предвид маркучето м/у дросела и разширителният съд. Но той да си каже. Парното ви се е подобрило заради промивката вероятно. Помпата ако е Бугати е даже с малко по малък дебит от оригиналната.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #37
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, имах в предвид тънкото маркуче между радиатора и казанчето. Това е малко изстрел в тъмното, защото не съм на 100% сигурен, че при тебе го има. При мене обаче го има и заради него стана всичко.
    Ванката е прав, че и това между дросела и казанчето, както и от другата страна, всъщност по линията входящо в дросела маркуче, изходящо и казанчето е добре да се сменят.
    Тези тънки маркучета нямат никакво значение за работата на охлаждащата системо, освен едно. Служат за обезвъздушаване на системата.
    по мои наблюдения, тия маркучета се разлагат с времето и се запушват особено лесно от всякаква гняс.
    За това е хубаво да се сменят.
    Сигурно звуча като маниак, но след три смени на гарнитури и масов смях в раздела....
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #38
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега, имах в предвид тънкото маркуче между радиатора и казанчето. Това е малко изстрел в тъмното, защото не съм на 100% сигурен, че при тебе го има. При мене обаче го има и заради него стана всичко.
    Ванката е прав, че и това между дросела и казанчето, както и от другата страна, всъщност по линията входящо в дросела маркуче, изходящо и казанчето е добре да се сменят.
    Тези тънки маркучета нямат никакво значение за работата на охлаждащата системо, освен едно. Служат за обезвъздушаване на системата.
    по мои наблюдения, тия маркучета се разлагат с времето и се запушват особено лесно от всякаква гняс.
    За това е хубаво да се сменят.
    Сигурно звуча като маниак, но след три смени на гарнитури и масов смях в раздела....
    Оригиналните такива не се разлагат. Нито при 33, нито при 145. Ако при теб е било прецакано, значи е неоригинално. На моята 33-ка е оригиналното, и всичко е идеално. Познава се по оригиналните скоби. От бързите са.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Оригиналните такива не се разлагат. Нито при 33, нито при 145. Ако при теб е било прецакано, значи е неоригинално. На моята 33-ка е оригиналното, и всичко е идеално. Познава се по оригиналните скоби. От бързите са.
    Боби е прав. Но ако колата е карана с вода или някаква гняс може да се запушат

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •