Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: ЗА АЛФА 166 ,РЕМОНТ НА ЧЕЙНДЪРА

  1. #1

    Default ЗА АЛФА 166 ,РЕМОНТ НА ЧЕЙНДЪРА

    КОЛЕГИ,ИМАМ СЛЕДНИЯТ ВЪПРОС? НА ALFA 166 JTD 2001 ГОДИНА НА ДИСПЛЕЯ НА СИСТЕМАТА SONY ВГРАДЕНА НА КОЛАТА ИЗПИСВА ,ЧЕ НЯМА CD.ВСИЧКО ДРУГО РАБОТИ.ОРИГИНАЛНИЯТ CD SONY СТРУВА 1400 ЛВ.

    МОЖЕ ЛИ НЯКАДЕ ДА СЕ ПОПРАВИ, ИЛИ ДА СЕ СЛОЖИ ДРУГО SONY, КОЕТО Е ПО -ЕВТИНО И ДА Е СЪВМЕСТИМО С АУДИО СИСТЕМАТА?

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    колега, да не би да ти търси ЦД за навигацията
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  3. #3

    Default

    НЕ МОЖЕ ДА СТАРТИРА МУЗИКАЛЕН ДИСК.ИЗПИСВА НЯМА СД?

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    хмммм, да не би нещо да не чете формата или пък нещо се е побъркало.
    По принцип то не може да е само Сони. Предполагам и твоя, както моя седи в багажника.
    На мен си ми е фабричния на Алфа, но не съм го пробвал, че нещо не може да се отвори капачето, механиката или нещо друго се е развалило и търся къде да го погледнат.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  5. #5

    Default АЛФА 166 РЕМОНТ НА ЦД ЧЕЙНДЖЪРА

    ЦЯЛАТА СИСТЕМА Е SONY SORROUND SYSTEM, КОЯТО ВКЛЮЧВА РАДИО,КАСЕТОФОН И ЦД С ШЕСТ ДИСКА И ОСЕМ ГОВОРИТЕЛЯ.
    ИМА НЯКАКЪВ КАБЕЛ ,КОЙТО Е КОДИРАН ОТ ALFA ROMEO.
    МОЖЕ ЛИ ТОЙ ДА Е ПРЕЦАКАН?

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Ами всичко е възможно, по принцип би трябвало да може и друг ченджър да сложиш, не само Сони.
    А ти как реши, че касетофона и радиото са Сони
    на мен например ми изглежда така централната конзола и ми е трудно да разбера дали е Сони или не. Поне аз никъде не съм видял да пише Сони, нито на колоните, нито на ченджъра, нито на радиото, нито на касетофона.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  7. #7

    Default АЛФА 166 РЕМОНТ НА ЦД ЧЕЙНДЖЪРА

    ВСИЧКО Е СОНИ СЪС СИГУРНОСТ.КОЛАТА БЕШЕ ПОРЪЧАНА ОТ ЧИЧО МИ В ГЕРМАНИЯ ЧИСТО НОВА С ТАЗИ УРЕДБА.МАЙ ЕДИНСТВЕНИЯ ЛЕК Е НОВ ЧЕЙНДЖЪР.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    ааааааа ей сега ми стана ясно добре де, пробвай в друг модел на Сони би трябвало да стане, а е възможно и друга марка също да се окаже съвместима.
    Я най-добре ги питай Сони.бг по въпроса.

    За допълнителана информация и въпроси относно Упълномощените Сервизи на Сони можете да се обръщате към Информацонния Център за Потребители на продуктите Сони на адрес:

    Сони България ЕООД
    Бизнес Парк София Младост 4, сграда 3, етаж 2А 1766, София
    телефон: (02) 976-19-30
    e-mail: CIC.bulgaria@eu.sony.com
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  9. #9

    Default АЛФА 166 РЕМОНТ НА ЦД ЧЕЙНДЖЪРА

    БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА ЦЕННИЯ СЪВЕТ.ОЩЕ УТРЕ ЩЕ ОПИТАМ.

  10. #10
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Не става с никакъв друг освен оригиналното Сони, което обаче е произведено специално за Алфа и поддържа специфичния протокол на ICS. (или код, както искаш го наречи).

    Тоест - никакъв друг чейнджър освен оригинален НЕ ТРЪГВА, ЗАЩОТО СИСТЕМАТА НЕ ГО РАЗПОЗНАВА.

    Пробвал съм с абсолютно същия модел на Сони, но не става. Фърмуера е различен. Електрониката е различна, иначе на външен вид и по номера няма разлика. Моя не работи много стабилно, ама кво да се прави. Ще карам докато спре и после ще направя LINE IN вход на мястото на средни вълни (AM) и в него ще включа едно CD или DVD с MP3.

    Ето чети тук как го правят братушките

    http://alfisti.ru/phpBB2/viewtopic.php?t=5230

    Другия вариант е - поръчай на някой джамбазин да ти свали от някоя морга в Италия оригинален алфенски или си купи от ибей.

    Това е.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Колегата какво ли е направил с ремонат на Сони-то
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Колеги, аз ПАК да попитам, че в другата тема никой не ми отговори

    дали някой може да каже къде да закарам Алфа-та за да видят защо чейднджъра не се отваря, или е нещо по механиката или по кабела. Навигацията работи, ама чейнджъра/той си е оргиналния на Алфа/ нещо се бъзика

    Не искам да я карам в първия сервиз за авто-аудио техника, защото не ги знам колко разбират и да не го прецакат нещо.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  13. #13
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Eтона какво се натъкнах, докато рових из alfaowner.com
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default

    на моята алфа сущо изписва ,че няма цд и радио...? и много се надявам някои кабел да се е отскубнал лекичко иначе незнам,а мойе и компутъра да не го разчита?
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  15. #15
    Запален алфист aMoHuaK's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Добрич-TX
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    За музиката знам, че по принсип ксетофона е BECKER, колоните BOSE и ченджъра SONY....
    We Dont Drive FasT,We JusT Fly Slowly ! ! ! http://www.metacafe.com/watch/1027834
    ex Alfa 166 2.0 T.Spark ex Alfa 156 2.0 T.Spark, ex Alfa 156 1.8TS Ауди А4 Авант ТДИ, BMW 7, Ауди А6 Т и др

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •