Results 1 to 15 of 15

Thread: Настройка на дата, час, единици

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default Настройка на дата, час, единици

    Здравейте колеги,

    След махане на акумулатор ми се reset-наха всичките стойности на дата, час, не ми показва изобщо температура (стои на "---"), в момента ми показва разхода на "km/l" и е голяма математика

    Търсих в Owners Manual как да сменя дата, час, единици, т.н., но това, което пише в книжката го няма при мен... Там пише, че при натискане на копче "Меню" на лявата ръчка, и после с "= / -" ще има опциите, но при мен има само 3- Speed Limit, нещо за светлини и Quit.

    Четох в Alfaonwer, че трябва колата да е стационарна, пробвах и само на контакт, без запален двигател- същото... Опитах се тази сутрин да открия нещо през навигацията, но нищо не открих (единствено с врътката долу в дясно ми променя между средна скорост и среден разход).

    Знаете ли как мога да ги сменя тези неща?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    При мен не става без колата да е на контакт. Аз съм с голямата навигация и опциите за час и дата са там. Без да е запалена не показва и разход и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    При мен не става без колата да е на контакт. Аз съм с голямата навигация и опциите за час и дата са там. Без да е запалена не показва и разход и т.н.
    Не съм пробвал при без контакт дори- на контакт или със запален двигател.

    Не знаех, че има различни видове навигация. Къде се намират при теб тези менюта? Пробвах Main, Navi, Audio, врътката долу в дясно, нищо подобно не излезе..
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  4. #4

    Default

    Тя като е на място и да работи и да не работи моментен разход не показва.Показва --/-- или нещо подобно.

    Изобщо "малка" навигация има ли?

    Ако искаш всички настройки да са ти достъпни ти трябва Set Up диск.И във форума и в интернет мисля че има софтуер на Сет Ъп диск.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Тя като е на място и да работи и да не работи моментен разход не показва.Показва --/-- или нещо подобно.

    Изобщо "малка" навигация има ли?

    Ако искаш всички настройки да са ти достъпни ти трябва Set Up диск.И във форума и в интернет мисля че има софтуер на Сет Ъп диск.
    Благодаря колега, ще потърся инфо за сетъп диск.

    Нещо друго, което се сетих- заради същите сетъп причини ли не ми показва температура на малкия дисплей? Защото това ми се струва отделно.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега я цъкни една снимка на твоята система за да разберем с кой тип "каастфон" си.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Колега я цъкни една снимка на твоята система за да разберем с кой тип "каастфон" си.
    Прикачил съм снимка на малкия дисплей като опции и началния екран на навигацията. Малко са тъмни, но сега ги правих в подземния паркинг.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20161025_130851.jpg   IMG_20161025_130856.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Значи заебаваш малкия дисплей, гледаш този на навигацията. Даваш на контакт и действаш, каквото запаметиш на навигацията, то ще се прехвърли на малкия дисплей, но задължително на контакт иначе няма да запамети нищо.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20161025_134831.jpg   20161025_134845.jpg   20161025_134856.jpg  
    Last edited by mirchozo; 25-10-2016 at 13:51.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Значи заебаваш малкия дисплей, гледаш този на навигацията. Даваш на контакт и действаш, каквото запаметиш на навигацията, то ще се прехвърли на малкия дисплей, но задължително на контакт иначе няма да запамети нищо.
    Благодаря за снимките, колега. Тези менюта от сетъп диска ли ти излязоха или по принцип си ги имаш?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами не, те са си фабричните опции, все едно избираш между диск, радио, навигация и т.н., само дето моята я ъпдейтнах с някакъв диск за да чете пиратски карти. Има тема в раздела.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ами не, те са си фабричните опции, все едно избираш между диск, радио, навигация и т.н., само дето моята я ъпдейтнах с някакъв диск за да чете пиратски карти. Има тема в раздела.
    Хъм, при мен явно има някакво пренасочване или нещо друго, запаметяващо на кой екран съм бил преди това. Ще разгледам довечера дали ще успея да открия тези опции.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  12. #12

    Default

    вземи се влезни на екрана на голямата навигация в "Setup" и виж какво може да променяш.Отделно влезни и в "audio setup" и виж там какво можеш да задаваш, че аз вече съм забравил.

    И моят екран/софтуер е като Мирчозо.

    Твоят е нещо много блед и светлосин.И шрифта на буквите на менюто ти са по различни.

    Изобщо където видиш "Setup' влизаш и гледаш добре какво пише и променяш.

    Освен това преди да излезеш натискаш "OK" в противен случай нищо не се запаметява.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това с бледите цветове е защото не е ъпдейтната, моята също беше така. Натискаш ESC докато излезе от всички менюта, после намираш setup и ривиш вътре.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Успях най-накрая, хаха

    Намерих книжка в нета за Stereo-Navi или Radio-Navi, не си спомням точно, и от там разбрах, че всичките тези менюта се достъпват през "Trip" бутона...
    VR ми остана на италиански, но аз не ѝ говоря на каката така или иначе.

    Само температурата ми остана "--.- C" или нещо подобно, може да е заминал сензорът за температура на околната среда, но това е друго.
    Доволен съм, че мога да си видя разхода по културен начин

    Благодаря на всички за помощта!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Температурата ще се покаже като дадеш контакт, ако вс е ок де.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •