Results 1 to 10 of 10

Thread: Десен фар свети по-слабо от ляв. Причини?

  1. #1
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default Десен фар свети по-слабо от ляв. Причини?

    Идеи защо десния (оригинален) фар на 159ката свети по-слабо от левия, който е подменен? На снимките светят по отделно и левия прави значително по-добра осветеност на пътя? И двата са настроени. И двете лупи са чисти. И двете крушки са нови.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 14793686_1106137872787077_1555771794_n.jpg   14805621_1106137869453744_1403090399_n.jpg  

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 20-11-2016 at 19:22.

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Защото е нагорял рефлектора на лупата. Ако искаш размени им крушките но вероятно ефекта ще е същия. Вадиш рефлетора, излиза през голямата дупка от което се бърка за крушката, като извадиш фара ще видиш кое как става. При мен имаше подобна дилема, но моите се бяха замърсили, сега светят осезаемо по-добре. Аз съм с оригиналния би-ксенон ако има значение, но предполагам че и при теб се вадят по същия начин.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Защото е нагорял рефлектора на лупата. Ако искаш размени им крушките но вероятно ефекта ще е същия. Вадиш рефлетора, излиза през голямата дупка от което се бърка за крушката, като извадиш фара ще видиш кое как става. При мен имаше подобна дилема, но моите се бяха замърсили, сега светят осезаемо по-добре. Аз съм с оригиналния би-ксенон ако има значение, но предполагам че и при теб се вадят по същия начин.
    При мен беше така. Халогените долу на бронята светеха повече от късите, нощно време бях като слепец, викам си какъв е тоя ксенон, явно рефлекторите са си отишли, а крушките са чисто нови. Свалих рефлекторите, имаше два пръста мръсотия, избърсах хубаво всичко - рефлектори, лупи и стъклото на фара отвътре и ефекта беше уау

    Между другото в тубата има видео, на халогеннен фар, на мястото на лупата с рефлектора слагат с един адаптер биксенонов кит за Е46 и светва много добре, така че за колегите, които са с обикновен фар е добра опция
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  5. #5

    Default

    И моите светят като светулки. Пробвах с ксенон на Philips и Osram, но същата работа.
    За свалянето на рефлекторите, нужно ли е сваляне на целия фар? Как всъщност става? Видео някакво?
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Сваля се фара, ама първо се сваля бронята, чак като я свалиш ще видиш и долния болт на фара. След като извадиш фара, махаш капака и ще видиш карантийте вътре, вади се елементарно, болтчетата се виждат и няма нужда от излишни обяснения. Рефлектора се трие с мек памучен парцал, става също и с такъв за телевизор, НО без да пръскаш нищо. Изтриваш и лупата, там можеш да триеш и пръскаш с каквото си избереш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    На тези клипчета има как се вадят карантийте. Аз мислех да ги пробвам, но не ми се дупчат капачките и за сега изчаквам някакъв вариант да не се пробива.

    https://www.youtube.com/watch?v=E-fp4aTB5C8

    https://www.youtube.com/watch?v=pgZBtLWRR_s
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  8. #8

    Default

    Сваля се фара, ама първо се сваля бронята, чак като я свалиш ще видиш и долния болт на фара. След като извадиш фара, махаш капака и ще видиш карантийте вътре, вади се елементарно, болтчетата се виждат и няма нужда от излишни обяснения. Рефлектора се трие с мек памучен парцал, става също и с такъв за телевизор, НО без да пръскаш нищо. Изтриваш и лупата, там можеш да триеш и пръскаш с каквото си избереш.
    Изглежда лесно, ама докато се стигне до там... с това сваляне на броня хич не ми се захваща.
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Нестава без да свалиш бронята. Тя не се вади трудно де. Отвиваш болтовете или винтовете и издърпваш напред, не е като на 156 да има болтове вътре в калника. Тази се държи на едни пласмасови планки които откопчават като я дръпнеш напред.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Оправих нещата и сега всичко е наред.
    -Сваля се бронята. -(Развиват се болтовете на подкалника отстрани, разива се болта отдолу на кората и болтовете отгоре на бронята(под капака). Дърпат се шипки до последни 5 сантиметра от ръба на бронята - там е със плъзгач напред.)

    -Сваля се фара. (2 звезди отгоре и 1 долу под бронята.)

    -Демонтира се лупата. (3 болта тип еврейски звезди)

    -Почиства се стъклото отвътре и лупата.(със тънки подръчни материали обвити със мека кърпичка за забърсване на очила и малко препарат за почистване на монитори.)

    -Полира се стъклото отпред (аз лично със хубава паста и
    машина, без шкурене и тн.).

    -Слага се тънко прозрачно фолио.

    *Аз лично сложих да пробвам ксенон 55wt 4300к (не изглежда като на гоуф сините фарове).
    *Аз взех от приятел, който имаше счупени оригинални фарове със добра лупа и си я сложих нея, защото моята беше със изгорял рефлектор. Ако нямате такава възможност във интернет има хора, които се занимават със рециклиране на фарове и алуминизиране на рефлекторите.
    *Преди да полирате свалете предните никелирани части на фара.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •