Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Бавно включване на турбото.

  1. #16
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Като цяло това е малкото зло което ти се е случило. Ясно че пак са пари, но не е като тотал. Сещаш се какво ще стане ако маслото тръгне към всмукателния колектор, прекъсвач докато не свърши, а като свърши приключва и мотора. Това в случай че не успееш да го изгасиш на скорост, но автоматика незнам как се гаси...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Като цяло това е малкото зло което ти се е случило. Ясно че пак са пари, но не е като тотал. Сещаш се какво ще стане ако маслото тръгне към всмукателния колектор, прекъсвач докато не свърши, а като свърши приключва и мотора. Това в случай че не успееш да го изгасиш на скорост, но автоматика незнам как се гаси...
    Качествен ремонт на турбо - 650лв. на Гарет 1749 (Алфа 156). Изживях го Юли месец. Тия междинните цифри ги забрави, те са за зарибяване или китайски китове. Търси си някой при който можеш да видиш машините, особено тази за проверка на теч на масло и вибрации до 140 000 оборота поне
    Last edited by Alex_26; 21-10-2016 at 12:27.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Преди три години рециклирах турбото на моята 159-ка , която е 1.9 .-150 к.с. защото беше тръгнало -дебалансирана топла част и ми казаха , че е по-добре да се направи тогава , вместо да се чака и да ми направи беля ,когато най не очаквам.Беше сменен целия т.н. патрон плюс там всички уплътнения , втулки и други карантии -850лв., като в цената влизаше и баланс на стенд , като ми дадоха и писмена гаранция за време и пробег.Абе със свалянето и слагането на турбото с генерацията , гарнитури , дрън , дрън , ново масло , почти хиляда.Реално старо е само тялото на охлюва.От тогава до сега никакви проблеми , но едновременно с тази процедура , махнах и пеперудите и отстранихме ДПФ -физически и софтуерно изключване, както и запушване и изключване на ЕГР-ра , защото реално турбото се прецаква при запушен ДПФ -прегрява и криви перките на топлата част или прави други бели.Сега цената би трябвало да е малко надолу.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  4. #19

    Default

    При мен няма ДПФ и ЕГР, но явно си има друг проблем.
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Като цяло това е малкото зло което ти се е случило. Ясно че пак са пари, но не е като тотал. Сещаш се какво ще стане ако маслото тръгне към всмукателния колектор, прекъсвач докато не свърши, а като свърши приключва и мотора. Това в случай че не успееш да го изгасиш на скорост, но автоматика незнам как се гаси...
    CO2 пожарогасител във входа на въздуха. Прекъсвач няма в такава ситуация, щото работи на масло, така че и преди да го изпие пораженията сигурно пак биха били сериозни. Не съм много набожен ама се прекръствам при мисълта



Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •