Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Избор на зимни гуми

  1. #31
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Аз на предишната ми кола, Passat B3 91-ва година без никакви ABS-и и глезотийки бях взел на късмет много запазени зимни гуми Lassa втора ръка и имах отличен контрол над колата, въпреки че не бяха нови и то в доста тежки зимни условия.

    Съдейки по тоя опит за миналата зима си бях взел чисто нови Lassa, последната шарка, но за жалост в най-големите студове и като имаше много сняг Алфата не запали Покарах малко с тях по сняг, основно прясно навалял и не много, но като цяло имам добри впечетления от Lassa като гума, поне за зимна.

    А пък Клебер не знам защо чак толкова се хвали навсякъде, само дето е уж Френски, ама не е по-добра гума от болшинството евтини гуми от рода на Дебица (и с такива съм карал чисто нови на гореспоменатия Пасат). Именно за Алфата 2те ми предни летни са Клебер и не съм очарован, а аз лично съм ги купувал, отново чисто нови. Бих казал, че са посредствени и или ще ги минавам за задни догодина или ще сменям към по-голям размер джанти или пък колата, знае ли човек

  2. #32
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    LASSA преди повече от 5 години опелчето беше с такива зимни. Много бях доволен,сега незнам как са,от близо 5 години обуваме семейните автомобили с HANKOOK и сме доволни. Дори преди няколко зими се наложи да минаваме Петрохан с пежото на брат ми (306) Гумите се държаха перфектно на заснежено обледения път. С оглед на теъгналиъе неподготвени,масово бяха закъсали. На мокро също се представят добре. За мен това е гумата цена-качество. За около 100лв. за брой,може човек да си вземе 15". Подкарвам алфата четвърта зима с такива.


    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #33
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Напротив има Xl на гуми с товарен индекс 95,а мисля че съм виждал и на 94,за по-надолу не мога да гарантирам.
    Пример:
    HIFLY
    WIN-TURI 212 XL
    Зимни
    215 / 50 / 17 Тегл. индекс: 95 Скор. индекс: H (до 210 км/ч)
    PETLAS
    SNOWMASTER W651 XL Зимни 205 / 50 / 17
    Тегл. индекс: 93 Скор. индекс: V
    Това че борда е усилен да издържа на удари и тн спорд мен е отделна "величина" от товарният индекс, Въпреки че това което казваш е вярно - че Xl гума има логика да е на гуми с висок товарен индекс понеже се предполага че те ще са по-натоварени... все пак на някоя тъпа корсичка (примерно) не и е нужна Xl гума с индекс 98W например
    Ами пак сам си отричаш тезата.
    Да вземем първия ти размер, който си дал.
    Нормалния товарен индекс е 91. Всички над този, масово 95 както си го дал в твоя пример е XL. Дали ще бъде маркирана или не като XL зависи от производителя.
    Както се написа реално няма разлика дали ще бъде маркирана като XL или просто товарния индекс ще бъде по-висок. Това е допълнително обозначение, което е по-лесно за асимилация, защото най-малкото не знаеш колко е "стандартния" товарен индекс за определения размер, че да търсиш точно число. А едно елементарно маркиране XL е по-лесно разбираемо за крайния потребител.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #34
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Дали ?
    Защо тогава има една и съща марка гуми с едни и същи размери и скоростен и теглови индекс но с версия XL и без XL , сигурно за да им е на клиентите по лесно да разберът че гумата е с висок теглови инделкс...

    П.С> Спирам да пиша тука ,че стана мазало. Всеки да си купи каквото иска и да кара!
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #35
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Не знам какво толкова сте се хванали за тоя теглови индекс. Преди 10 дена на "Николай Жеков", там където платното се слива с трамвайната линия някоя добра душа беше махнала един от капаците на напречните шахти. Та нормален летен DUNLOP оживя без пукане и балони ама после едвам отвихме болтовете на джантата за да я изправим и сложим зимните гуми.
    Та идеята ми е че тия гуми с повишена здравина на борда, няма как да не са с по-малка поглъщаемост на вибрациите и ще повишат риска от кривене на джантите.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •