Results 1 to 11 of 11

Thread: Съвет за размер на гуми

  1. #1
    Младши алфист kimmi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Lovech
    Posts
    9

    Default Съвет за размер на гуми

    Здравейте колеги, има доста изписано по тази тема, но не открих това, което ме вълнува .. та затова пускам и тази тема. Имам комплект зимни гуми, които са 185/60/15 и има още доста живот в тях. Мисля да ги слагам на 147 фейслифт(ако е от значение), но тъй като това не е оригиналния размер, който е на 65 височина и съм в лека дилема дали няма да имам ядове. Та по изгодно ще ми е, ако си взема джанти 15-ки с тези гуми или нови 16-ки зимни гуми на джантите, които имам. Какво бихте ме посъветвали? Благодаря на отзовалите се!

  2. #2
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Аз бих ти каза да си караш с тях, ако са много хубави. Да не ти прави много впечатление, че са малко по-ниски. Когато карах Браво ХГТ зимните ми бяха 185/55/15, ако не греша и съм минавал навсякъде, че даже и там където не е било разчиствано. Ще ти вози малко по-грубо де, тва е ясно, но ако не ти е проблем си ги карай.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    По-добре си вземи джанти за сегашните ти гуми
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  4. #4

    Default

    На 147 със 185/65 изглеждат малко празни калниците, с височина 60 да не стане като вагонетка?



  5. #5
    Младши алфист kimmi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Lovech
    Posts
    9

    Default

    Предполагам, че ще е така, но поне двата размера ги дават допустими като заместител.Разликата не е толкова голяма. Виждал съм 147-ци с такъв размер, не изглежда много добре, но за зимата ще се прежаля

  6. #6
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Какво и е на зимата, че всички се прежалвате да карате с ламаринени джанти и несъответващи на автомобила гуми? Сложи си нормалните гуми и хубавите джанти и си карай красивата кола!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  7. #7
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Какво и е на зимата, че всички се прежалвате да карате с ламаринени джанти и несъответващи на автомобила гуми? Сложи си нормалните гуми и хубавите джанти и си карай красивата кола!
    Плашат се да не си строшат алуминките, но те реално са по-здрави на удар от ламаринените.

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    И зиме и лете,"халуминтъ" на колелетата,не живеем в сибир Уеее ей за лятоска OZ. Зимуска,ориджиналдЪ тилифони 15"

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9
    Младши алфист kimmi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Lovech
    Posts
    9

    Default

    Не знам защо решихте, че ще ги слагам на железарки ще потърся някви прилични алуминиеви и те така. То вече не знам дали има зима въобще, но знае ли се може да удари рязко тази година

  10. #10
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Дали алуминиеви,или стоманени все тая,важното е да са 8.Прехвърлянето на гуми изобщо не е желателно.
    П.П. Три зими карам с 185/60/15 ,просто колата става с около 3см. по ниска(спрямо 205/55/16).При 156 няма никакъв проблем.
    Last edited by radiboy; 04-10-2016 at 20:10.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  11. #11
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Аз две зими карам с 195/60/15, гумите са още с 6-7 мм грайфер, но сега купувам нови 195/65/15 и се раждам, че ми писна да ми опира кората и предната броня през зимата.
    156 Sportwagon 02'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •