Results 1 to 8 of 8

Thread: Alfa 164 за Alfa 156

  1. #1
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default Alfa 164 за Alfa 156

    Имам перфектна 164 2.0 TS и мисля да я сменям със 156 SportWagon. Какво ще кажете струва ли си?
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    9

    Default

    То си струва , но въпроса е дали си готов да платиш цената?
    Alfa Romeo 156,1.8TS,1999

  3. #3
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    цената е ясна...ще се плаща. Въпроса е дали колата е надеждна и добра колкото 164-ката. Гледам твоята е 1.8TS , тази която съм намерил е със същия двигател..доволен ли си
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    9

    Default

    Доволен съм! Но я имам само от 2 месеца.Този сайт е пълен с всевъзможни проблеми по подръжката.Само 25% ако ми се случат ми настръхва косата.10 години карам различни VW и за 1/10 от тези проблеми не съм чувал,нито са ми се случвали.Ти като човек ,който си карал алфа трябва да си по-наясно с предимствата и недостатъците на марката.Честно казано не вярвам всички проблеми да са решени перфектно в 156.
    Alfa Romeo 156,1.8TS,1999

  5. #5
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    ами аз карам само Алфа от 15 години насам...почнах с Алфа 33, после минах на Алфа 155 и сега от 3 години на Алфа 164....много яки коли- хем красиви хем спортни...само че сега ми трябва нещо по практично - да се сложи детска количка, колело и т.н. ...тоест мисля да сменям лимузината с комби
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    9

    Default

    Според мен при комбито се променя усещането за стабилност на колата при високи скорости и завои.Ако не са го решили този проблем при алфа добре ще намалее удоволствието от шофирането.Най-добре е да пробваш дали наистина има голяма разлика.Иначе на външен вид Sportwagon изглежда чудесно.
    Alfa Romeo 156,1.8TS,1999

  7. #7
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by sivo
    Доволен съм! Но я имам само от 2 месеца.Този сайт е пълен с всевъзможни проблеми по подръжката.Само 25% ако ми се случат ми настръхва косата.10 години карам различни VW и за 1/10 от тези проблеми не съм чувал,нито са ми се случвали.Ти като човек ,който си карал алфа трябва да си по-наясно с предимствата и недостатъците на марката.Честно казано не вярвам всички проблеми да са решени перфектно в 156.
    Ми щом ти настръхва косата що не си купи пак VW Все пак това е форум и хората пишат за проблемите си. Попрочети и форума на VW да ти настръхне още повече. Тук поне по голяната част от проблемите се свеждат до две три решения - не ще да върви-дебитомер, скърца-горни носачи, хлопа-стабилизираща щанга.
    Чета редовно форума и съм зебелязал че повечето проблеми по 156 са свързани с това как да поглезя колата, какви свещи да и купя да върви повече, какво масло да налея и какви крушки да сложа на фаровете за да светят повече и по добре. Нормално е все един да има сериозен проблем.
    На колегата който е решил да сменя ,,звездният разрушител" със спортен вагон - вземай няма да съжаляваш. Преди това малко диагностика. До колкото си спомням имаше някой в Шумен или добрич който правеше.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  8. #8
    Запален алфист Димо's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol
    ...само че сега ми трябва нещо по практично - да се сложи детска количка, колело и т.н. ...тоест мисля да сменям лимузината с комби
    Ако говорим зя практичност, 156 в никакъв случай не е най-практичната кола, особено ако си с деца. Багажникът на седана е само 378 литра и е с особена форма. Може да ти се стори много странно, но багажникът на спортвагона е по-малък и от този на седана. В него трудно ще събереш много или обемен багаж. Колело може да влезе ама ако е от най малките.
    Аз имам две малки деца и с голям зор натъпквам багажа когато тръгна на дълъг път.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2000 г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •