Results 1 to 15 of 15

Thread: Маркуч за високо налягане - 156 2.4 JTD 20v

  1. #1

    Default Маркуч за високо налягане - 156 2.4 JTD 20v

    Здравейте колеги,
    решил съм да сменя оригиналният маркуч с тънкостенна алуминиева тръба и силиконови връзки поради причината, че немога да намеря никъде нов оригинален. Въпросът ми е към хората, който вече са минали по този път и са наясно с размери и т.н. Интересува ме за 156 2.4 JTD 20v какви маркучи и тръби и с какъв диаметър най-вече ще ми трябват да изглежда така като на колата от снимката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled-1.jpg  

  2. #2
    започва да се пристрастява Pandev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    30

    Default

    Поръчай си оригинален.. цената му е към 130-40лв и време за доставка 2-3 седмици.
    Alfa Romeo 156 04" 2.4 20v M-Jet Progression

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 00:20.

  4. #4

    Default

    Никакви маркучи, силиконови кУлена и алумин му е майката, монтираш и забравяш за всякакви проблеми, става вечен
    П.С. Няма значение кой във форума продава или колко време се чака. Цената на сглобен "маркуч" с доставката ми излезе 70 лв. Дали съм се преебал?

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 00:21.

  6. #6

    Default

    Нов оригинален на много места търсих и никъде нямаше наличен, а за доставка нямаше как да се поръча, защото ми казаха, че италянците са били спряли да го пройзвеждат.

    ---------- Post added at 20:35 ---------- Previous post was at 20:33 ----------

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Никакви маркучи, силиконови кУлена и алумин му е майката, монтираш и забравяш за всякакви проблеми, става вечен
    П.С. Няма значение кой във форума продава или колко време се чака. Цената на сглобен "маркуч" с доставката ми излезе 70 лв. Дали съм се преебал?
    Кажи от къде мога да поръчам и да видим дали точно за този мотор има.

  7. #7

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    150лв е цената на оригиналния и идва за по-малко от седмица

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Sofia,Jambol
    Posts
    33

    Default

    Извинявам се ,че се меся ,но винаги съм си мислил ,че силиконовите маркучи са много по издръжливи на напън от колкото оригиналния понеже все пак са за тунинг може да греша ако е така поправете ме просто винаги така съм си мислил

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    150лв е цената на оригиналния и идва за по-малко от седмица
    А цената на "сглобения" е 70 лв. с доставката и идва за два дена (също за по-малко от седмица)

  11. #11
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by Ibiza View Post
    Извинявам се ,че се меся ,но винаги съм си мислил ,че силиконовите маркучи са много по издръжливи на напън от колкото оригиналния понеже все пак са за тунинг може да греша ако е така поправете ме просто винаги така съм си мислил
    Продължавай така да си мислиш,съмнявам се някой да извади характеристики за кой да е маркуч.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  12. #12

    Default

    Абе Алфисти, отърсете се най-накрая от мисълта за вечни части. Всичко се разваля, едно по-бързо, друго по-бавно. Няма вечни маркучи за турбото, най-малкото защото за 150 лв. гумата е обикновена, с текстилна ширмовка и с течение на времето променя свойствата си и полимеризира поради загряването, еластомерите в нея се променят в посока втвърдяване. Разбира се има и маркучи, които запазват свойствата си във времето, но не си представям Болгар, който купува спирачни дискове, накладки, съединител и спирачни помпи втора ЗЛОупотреба да даде примерно 500 лв. за такъв маркуч. Но за съжаление това е наследството от комунизма - пералнята Перла 05 на всяка цена трябва да изкара 30 години.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Sofia,Jambol
    Posts
    33

    Cool

    Във случая никои не говори за вечни или евтини говорим за това дали силиконовия вариант със ал.тръби ще е по издръжлив при напън или оригиналния ? То е ясно че все някога умират най вече защото както каза ти това е гума която си губи свойствата със времето и условията на експлоатация (Много топло лято +температура от дгв) и зимата до -20 навън .

  14. #14

    Default

    На силиконово-алуминиевият вариант най-сериозното предимство е, че при поява на цепнатина на някое от колената (ако изобщо се сцепи някога) сменяш само коляното. Бюджетно решение за 15-20 лв.

  15. #15

    Default

    В крайна сметка успях да намеря нов маркуч с поръчка и чакане 1 седмица на цена 120лв. Вече е монтиран на колата и разликата е огромна спрямо маркуча, който "уж" бях закърпил на две места. Фирмата от която го поръчах е Олимпия - http://olimpia-sh.eu/
    Благодаря на всички за помощта.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •