Results 1 to 8 of 8

Thread: Устройство на стъклоповдигача (как работи)!

  1. #1
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default Устройство на стъклоповдигача (как работи)!

    Здравейте колеги, имам дерт с устройството за вдигане и сваляне на страничното стъкло, след като зимата се счупи пластмасовия водач на стъклото. От тогава сменям вече два водача, като и двата се счупиха не след дълго. Явно някъде в целия механизъм не правя нещата както трябва. Но най-вече ме интересува следния въпрос. Надявам се някой от вас да може да отговори. Въпросът е какво кара механизма/моторчето да спира като достигне крайно долно или крайно горно положение. Имам чувството, че като стигне в тези положения мотора не спира, напъва пластмасовия водач и го чупи. Със сигурност няма във вратата сензор/датчик, който да изключва мотора. Устройството на вратата го научих наизуст след толкова разглобяване. Предполагам колата няма и сейф функция коята да предпазва от прещипване на стъклото. Колата е двуврата 147-ца, 2003 (не е фейслифт). Благодаря на отговорилите.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  2. #2

    Default

    Повишеното натоварване спира моторчето
    Хаха това му хоби на този под мен два дена ме чете. Един ме игнорира.
    Питай го да ти обясни да видим.
    Last edited by lordliness; 17-09-2016 at 21:00.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by B&V View Post
    Здравейте колеги, имам дерт с устройството за вдигане и сваляне на страничното стъкло, след като зимата се счупи пластмасовия водач на стъклото. От тогава сменям вече два водача, като и двата се счупиха не след дълго. Явно някъде в целия механизъм не правя нещата както трябва. Но най-вече ме интересува следния въпрос. Надявам се някой от вас да може да отговори. Въпросът е какво кара механизма/моторчето да спира като достигне крайно долно или крайно горно положение. Имам чувството, че като стигне в тези положения мотора не спира, напъва пластмасовия водач и го чупи. Със сигурност няма във вратата сензор/датчик, който да изключва мотора. Устройството на вратата го научих наизуст след толкова разглобяване. Предполагам колата няма и сейф функция коята да предпазва от прещипване на стъклото. Колата е двуврата 147-ца, 2003 (не е фейслифт). Благодаря на отговорилите.
    Има сейф функция, както има и датчик за следене на натоварването.
    С МЕС можеш да видиш нещата. Ма лордът сигурно ти е обяснил вече, че аз него съм го игнорирал

  4. #4
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Много благодаря за бързия отговор колега. Сега вече ми стана малко по-ясно. След тези мои неуспешни опити за ремонт, ще пробвам с цял механизъм втора употреба. Смятам утре да го монтирам, като се надявам този път да стане. Сега се сещам, възможно ли е по-някаква причина при мен да не работи коректно и да не изключва моторчето при повишаване на натоварване? Чудя се къде бъркам, защото монтажа не е сложен и трудно може да се сбърка. Има го и това, че е възможно пластмасовите водачи, които купувам да не са качествени. И да попитам след като повишеното натоварване спира мотора, това означава ли, че ако стъклото ти притисне ръката, ще спре преди да те е наранило?
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:50.

  6. #6

    Default

    Гледай стъклото дали криви като се вдига. Ако криви - значи заклинва. И като монтираш новото, използвай МЕС за да видиш наистина какво става. Не вярвам защитата да не ти работи. Това означава модул стъкла на шофьорската врата

  7. #7
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Защитата от прещипване, се състои от една силиконова лента в уплътнението, в която има две метални лентички, които ормално са отворени. Когато си прещипеш ръката или скафандъра, контакта се затваря и мотора спира. Виж дали имаш една букса с два кабела излизащи от улътнението.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  8. #8
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Благодаря на всички колеги за отговорите. Днес сложих целия механизъм, който купих втора употреба. За сега всичко работи и е ок. Снимах с телефона вътре във вратата. Наистина, няма никакви датчици, което подтвърждава колегата, че при повишаване на натоварването мотора изключва. Говоря за пасажерската врата.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •