Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Еку и борд комп

  1. #1

    Default Еку и борд комп

    Здравейте колеги от доста време не съм влизал...реших да се прибера за малко до БГ и да си постегна Алфата която оставих в много тежко състояние (нужда от смяна на еку и бордкомпа заради лоша комуникация ....колата гаснеше после не иска да пали...трябваше да махам клемите на акумулатора да постои 10 мин и след като ги сложа палеше но не за дълго),че разкаха ми,че имало вариант да сменя само екуто..да се премахне имото и в тоя случаи нямало нужда да сменям бордкомпа...дали е възможен този вариант ми е интересно ?

  2. #2

    Default

    И кой установ, че е от компа?

  3. #3

    Default

    бях на 101% процента че ти ще си първият писал....проверени са всички кабели....споики и букси...набедени сме за мъсълта че проблема е там защото като загасни дава ЕБД нещо си не помня вече като грешка....след тва не иска да пали само върти и дава грешката...след сваляне на клемите за повече от 10мин но не и по малко колата пали без да дава грешката следващите примерно два часа и пак греда...когата даде тая грешка е пълен блокаш не мога дори да си дигна свалените прозорци незнайно защо
    имото е ок...некъде нещо става в връзка между борда и Екуто...а какво незнам...отворен съм към идеи

    ---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

    колата е 147 1.6 тс че съм забраел да пиша

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by reapersl View Post
    бях на 101% процента че ти ще си първият писал....проверени са всички кабели....споики и букси...набедени сме за мъсълта че проблема е там защото като загасни дава ЕБД нещо си не помня вече като грешка....след тва не иска да пали само върти и дава грешката...след сваляне на клемите за повече от 10мин но не и по малко колата пали без да дава грешката следващите примерно два часа и пак греда...когата даде тая грешка е пълен блокаш не мога дори да си дигна свалените прозорци незнайно защо
    имото е ок...некъде нещо става в връзка между борда и Екуто...а какво незнам...отворен съм към идеи

    ---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

    колата е 147 1.6 тс че съм забраел да пиша
    Добре, няма да ти помагам

  5. #5

    Default

    очевидно форума вече не е това което беше...само "спамери" който или не искат или не могат да отворят на конкретен въпрос...не е толкова трудно да се споедели опита и решението на дадена болешка ....жалко

    п.с. админа може да ми изтрие темата ако иска...макар че точно т'ва се оказа доста срещан проблем в Alfaowner

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by reapersl View Post
    очевидно форума вече не е това което беше...само "спамери" който или не искат или не могат да отворят на конкретен въпрос...не е толкова трудно да се споедели опита и решението на дадена болешка ....жалко

    п.с. админа може да ми изтрие темата ако иска...макар че точно т'ва се оказа доста срещан проблем в Alfaowner
    Виж, аз мога да ти помогна и затова писах и те попитах как е установено това. Имото не гаси колата, ако си запалил вече. Но ти ми отговорикато на досадник

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by reapersl View Post
    очевидно форума вече не е това което беше...само "спамери" който или не искат или не могат да отворят на конкретен въпрос...не е толкова трудно да се споедели опита и решението на дадена болешка ....жалко

    п.с. админа може да ми изтрие темата ако иска...макар че точно т'ва се оказа доста срещан проблем в Alfaowner
    Помоли се на онзи от втория пост да ти помогне, защото ми е интересно как ще го направи, както сам знаеш нищо не разбира, но все пак
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Опитахте ли да почистите буксите на ЕКУ-то с контактен спрей, например?

  9. #9

    Default

    гаси я ...и доста лошо защото последно като я карах преди 10 месеца някъде...посред нощ при скорост от 80 км/ч и лек завой ми даде "ebd failure" при което волана ми "умря" спирачките ми сякаш ги нямаше за момент...всичко угасна...светлини...табла..прозорците ми не се дигат.. ...абе недвижима собственост...както и да разминах се без удар (за щастие)...след като тръгнах да паля ми даваше последователни грешки "immobilizer failure" и веднага след т'ва ""ebd failure" ... махнах батерията за 5 мин...греда....след тва я махнах пак за 15 мин...колата запали...тръгнах и след 3км пак така....на другия ден я издърпах ме до ел.сервиз....последва мн ръчкане из кабелите и така...колата запали..тамън обурнах и изгасна....слизам махнахме не помня коой бушон беше опред под капаза за тоците на екуто ..поизчакахме малко и колата запали...после историята се повтори...но явно ще трябва да прежаля 200 кинта за еко,боди и ключове

    ---------- Post added at 17:51 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

    чистих ги буксите...имото проверихме.....буксичките под волана чистих...нямаше ефект

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by reapersl View Post
    гаси я ...и доста лошо защото последно като я карах преди 10 месеца някъде...посред нощ при скорост от 80 км/ч и лек завой ми даде "ebd failure" при което волана ми "умря" спирачките ми сякаш ги нямаше за момент...всичко угасна...светлини...табла..прозорците ми не се дигат.. ...абе недвижима собственост...както и да разминах се без удар (за щастие)...след като тръгнах да паля ми даваше последователни грешки "immobilizer failure" и веднага след т'ва ""ebd failure" ... махнах батерията за 5 мин...греда....след тва я махнах пак за 15 мин...колата запали...тръгнах и след 3км пак така....на другия ден я издърпах ме до ел.сервиз....последва мн ръчкане из кабелите и така...колата запали..тамън обурнах и изгасна....слизам махнахме не помня коой бушон беше опред под капаза за тоците на екуто ..поизчакахме малко и колата запали...после историята се повтори...но явно ще трябва да прежаля 200 кинта за еко,боди и ключове

    ---------- Post added at 17:51 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

    чистих ги буксите...имото проверихме.....буксичките под волана чистих...нямаше ефект
    Не хвърляй пари на вятъра. Проблемът ти е във връзка, но не на имото. Губиш захранване на няколко системи едновременно. Провери буксите, през които върви захранването на тези системи.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11

    Default

    EBD - какво означава това? Отговори ли си?
    (жокер - https://www.google.com/?client=firefox-b#q=ebd)
    А вижте първо това и след това търсете под вола теле

    Еко, ти си по-подробен от мен, включи се, моля

  12. #12

    Default

    знам какво значи ЕБД колега ще се проверят всички захранващи кабели....буксите ще размурдам и ще напръскам...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by reapersl View Post
    знам какво значи ЕБД колега ще се проверят всички захранващи кабели....буксите ще размурдам и ще напръскам...
    Ох с меко сърце съм - имаш и една голяма букса при вентилатора. Не забравяй мата и .... едно БЛАГОДАРЯ
    Last edited by Alex_26; 15-09-2016 at 13:41.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Аз карам JTD и имах подобен проблем. Накараха ме да купя ново EQU и боди, но проблема се оказа в помпата за високото налягане. А като грешка ми изписваше "имобилайзер"... Та само читав майстор. Пиши откъде си и някой тук може да ти препоръча някой наоколо. На мен ми помогнаха така. Но вече бях назад 450 лв....

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Gecovski View Post
    Аз карам JTD и имах подобен проблем. Накараха ме да купя ново EQU и боди, но проблема се оказа в помпата за високото налягане. А като грешка ми изписваше "имобилайзер"... Та само читав майстор. Пиши откъде си и някой тук може да ти препоръча някой наоколо. На мен ми помогнаха така. Но вече бях назад 450 лв....
    Направо е изпързалване твоето. При помпа ВН има ясни симптоми и параметри, които насочват към нея.
    Може да кажеш къде си пострадал, за да няма и други

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •