Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Евентуален проблем с дебитомер?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default Евентуален проблем с дебитомер?

    Здравейте!
    От доста време имам проблем с моята колица. По-съществен е на газ и по-малко се усеща на бензин. Проблемът е, че при плавно подаване на газ на всяка от предавките, при около 1400-1800 оборота, колата почва да прекъсва и да тресе. Оправя се или като отпусна педала на газта или като подам повече газ. Сменил съм почти всичко, освен компютър и дебитомер. Та, молбата ми е ако някой около Пловдив е с такава кола, като от подписа, би ли се съгласил да разменим дебитомерите за проба? Незнам от какво друго може да е вече?!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Класическите неща като пропуск на въздух неиде след дебитомера до дросела + колектора прегледани ли са!?
    Датчика на дросела наред ли е !?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Аз мога да помогна с пробата, колега, само кажи кога и къде (но след работно време де).
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Извинявам се, че ме нямаше толкова време на линия и благодаря на отзовалите се!
    Що се отнася до евентуален пропуск на въздух не мисля, че има, защото март месец правих глава и сменях сегменти. Казах на майстора да погледне точно тази част след дебитомера, та чак до всмукателниите колектори, но всичко било наред.
    Alfa User, ако все още си навит на пробата, остви ми номера си на лични да се разберем нещо.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  5. #5
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    Този датчик на дроселовата клапа как се проверява?? Сигорно трябва да се смени с нов.

  6. #6
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    аз залагам на запалителна система тва за мене си е ярък приемр за пропуск в искрата, пък бил той от свещи, кабели или бубина.
    Иначе и дебиломера и ТПС (на дросела) се проверяват и с прост мултицет бавно и плавно няколко пъти в целия си диапазон на работа. Дебитомера ако има прекъсване се хваща и се мести с много малко "стрелката вътре" да върви по Неизтърканата част на графитената писта
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    По-горе бях писал, че съм сменил почти всичко. Кабели и свещи беше първото нещо. Дори няколко пъти вече. А, бобините съм ги сменил с тези от предишната ми кола, която работеше идеално. Що се отнася до дебитомера, не съм много в час, но един специалист ми каза преди година и нещо,че е от дебитомера и го врътна малко. Обаче ефект почти нямаше. Някакви други причини може ли да има?
    Last edited by gaiska; 09-09-2016 at 07:12.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  8. #8
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    И при мен има подобен симптом, но е по скоро придърпване и диапазона на проблемните обороти е 1700-2000. По същия начин се оправя/отпускане на газта или подаване на повече газ/ и също почти не се усеща на бензин и е чувствителен на газ.
    Понеже на 1.7 мотора го нямаше, а се появи с този 2.0 бях набедил вариатора, но не е от него. С откачен соленоид си е същото положението. Частите като ТПС, кабели/правени от Бош на метър + Бош лули/, свещи/Беру УлтраХ/, бобини/Бош/, комутатори, Дебитомер и т.н. по 2-ката са ми тези от 1.7-цата.
    Принципно за дебитомера си мисля и аз/износен участък на пистите/, но не знам, не съм мерил. Трябва да хвана Бай Мимо да позамери... Драсни, ако с дебитомера от Алекс се оправи при теб.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    аз залагам на запалителна система тва за мене си е ярък приемр за пропуск в искрата, пък бил той от свещи, кабели или бубина.
    Иначе и дебиломера и ТПС (на дросела) се проверяват и с прост мултицет бавно и плавно няколко пъти в целия си диапазон на работа. Дебитомера ако има прекъсване се хваща и се мести с много малко "стрелката вътре" да върви по Неизтърканата част на графитената писта
    Това е добър съвет

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Двигателя тресеше, като работеше, но както казах един майстор отваря дебитомера и го мръдна с едно или две зъбчета. Тогава не ми се стори да има нещо износено. Колата спря да тресе толкова много , но придърпването не се оправи. Майстора изпробва няколко варианта на преместване на стрелката на дебитомера, но този който е в момента е най-удачен. Лошото е , че колата си придърпва, както преди.
    Last edited by gaiska; 12-09-2016 at 12:20.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Това става или от въздух в системата или от запалване.
    По първа точка, ако не е спукан някой въздуховод или смукател, то основният заподозрян е вакуумният усилвател на спирачките - изолирай го и виж как ще е!
    По втора точка са кабели, бобини и свещи. На последните виж разстоянието между електродите.
    Обаче всичко до тука е рутина.
    Истинският проблем може да е в главните релета и подаването на плюс към бобината - подай директен плюс на бобините от акумулатора и виж какво ще стане.
    Страшно много коли си патят от нагорели релета и клеми.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    А пробвахте ли с изключен вариатор ?

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Вариатора го изключих, но не забелязах никаква промяна. Плюс към бобините незнам как да подам. Може би трябва да откачам буксата от комутаторите и там да правя някакви преходници или какво?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  14. #14

    Default

    А газова имаш ли?

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Ако за газова уредба питаш, то да, имам. Бях писал в началото, че проблема се усеща доста повече на газ, докато на бензин е по-малко.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •