Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: май прегрях алфата,помощ! 146 2.0 тс

  1. #1
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default май прегрях алфата,помощ! 146 2.0 тс

    Колеги,помагайте! Алфата 146 ти прегря. лошото е,че сме в Бургас. като стигнахме пред къщата на жената директно изпуши. Бал дим откъм главата. Погледнах стрелката на темп. на водата - 110 градуса. обикновено следя нон стоп таблото,но днес покрай дете,жена,куче и съм се отплеснал. карах градско на клима доста и явно перката е отказала...пак.предния път я хванах овреме,ама тоя път изпушихме. въпросите са 2: 1. какви са потенциалните щети,от какво зависят и как да установя колко надълбоко в акото сме. и 2. координати на читав сервиз в Бургас. колата е в Банево...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятните щети са изгоряла гарнитура и изкривена глава.

    Оправя се със смяна на гарнитурата и шлайф на главата.

    По-неприятно е, ако главата се е спукала в резултат на прегряването, но това е по-малко вероятно.

    За сервиз в Бургас, търси колегата Code от форума.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Колега мотора е яко ко**ле, миналата година и на мен ми вдигна 120градуса, защото шалтера на перките си беше заминал, няма последици никакви вече 1.5години я карам..

  4. #4
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вероятните щети са изгоряла гарнитура и изкривена глава.

    Оправя се със смяна на гарнитурата и шлайф на главата.

    По-неприятно е, ако главата се е спукала в резултат на прегряването, но това е по-малко вероятно.

    За сервиз в Бургас, търси колегата Code от форума.
    вече му звъннах.утре ще я види. не мисля,че е спукана главата.сякаш от гарнитурата изпускаше.ще разберем утре.
    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Колега мотора е яко ко**ле, миналата година и на мен ми вдигна 120градуса, защото шалтера на перките си беше заминал, няма последици никакви вече 1.5години я карам..
    и при мен точно това се случи
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #5
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    вече му звъннах.утре ще я види. не мисля,че е спукана главата.сякаш от гарнитурата изпускаше.ще разберем утре.

    и при мен точно това се случи
    Аз бързо звънях съответните телефони на гурута и ми бях успокоен, че мотора е як и няма проблем. Пробвай да смениш масло, защото вероятно се е сварило, измери компресия и ако всичко е окей - карай, но следи цвета на антифриза.

  6. #6
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    маслото и без тва му е време.най-много и глава да се прави.тъпото е,че съм на море с куче и малко дете,ама...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #7
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    За това ти казвам не бързай да я отписваш.. провери някои неща първо. Ако въобще не ти се занимава, пробвай просто да я запалиш и виж дали пуши бяло, дали анрифриза в казанчето става мътен и мирише на бензин, виж дали има бели отлагания по капачката на маслото и така.
    Last edited by pyle; 25-08-2016 at 19:36.

  8. #8

    Default

    Палищ и ако маркучите за антифриз (дебелите) стават на кокъл - отиваш най-малкото шлайфане на глава и гарнитура. Виж да бе си смесил масло и антифриз
    И защо е прегряла, вентилатор?

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Адаш, доливаш вода или каквото имаш там и палиш.
    Обаче преди това огледай всички маркучи, особено тънките за обезвъздушаване на системата, защото при прегряване всички лайна от системата се отчупват и се отлагат по казанчето или запушват тия маркучи. От там и нивото в радиатора е никакво, а от там не работи и датчика за перката на радиатора.
    Ядох го тоя и смених две гарнитури, до като ми уври тиквата.
    Та след тия неща, палиш и гледаш маркучите. Ако ги дърви, значи има пробила гарнитура. Ако не ги дърви, карай и си свиркай. Имай в предвид, че понякога гарнитурата изпуска съвсем малко и ако нямаш тестер за гарнитури не можеш да я хванеш. Съветвам те най-напред да отвиеш по една свещ и да развъртиш мотора на празно. Ако от някой цилиндър не изхвърчи вода, можеш да въздъхнеш. Иначе рискуваш хидроудар.
    Важното е да не бързаш с изводите
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    Моя двигател 1,8 редовно стига до 110 и повече и нищо му няма, вентилатора си върти, като катеря разни баири стига до тези градуси.
    Прегрявал съм двигател защото се пукна маркуча и ми изтече антифриза. Стрелката пълзи светкавично нагоре. Като вдигнах капака, мотора пукаше докато изстива. Оставих го да изстине и долях вода. Главата обикновено се криви при рязка температурна смяна.
    Това за белия пушек не разбрах от къде точно е излязъл.
    Вероятно и няма нищо. Но я наблюдавай както ти казаха колегите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    така...оказа се,че парата е излизала от тръбичка,спраскала се на две.минава над колектора.прилагам снимка.дано да е само това.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails received_10209769461533801.jpg   received_10209769461053789.jpg  
    Last edited by ivo_red; 26-08-2016 at 12:25.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    маслото и без тва му е време.най-много и глава да се прави.тъпото е,че съм на море с куче и малко дете,ама...
    Пусни си филма "Башмайсторът на море", 1:1 с твоя случай!
    Former Alfa owner.

  13. #13
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Някой да има идея къде мога да намеря такава тръбичка?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Някой да има идея къде мога да намеря такава тръбичка?
    По моргите или с поръчка

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Някой да има идея къде мога да намеря такава тръбичка?
    ако не намериш опитай да сложиш на повредената част парче хубав маркуч, ако е възможно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •