Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Bord Comp 156

  1. #16
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    малко извън темата,колеги да не пускам нова тема искам да попитам,имали вариант въздушния филтър да се е разкопчал или нещо да се е разбило вътре в кожуха ,защото от няколко дни се чува едно като тракане,като хвана горната част на кожуха и дръпна към мен или към акумулатора и спира тракането.



  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by dancho89 View Post
    Колега там някъде свети няколко секудни и изгасва.Незнам как е,аз си мислих че има такова нещо щом имаш индикация за сложен колан би трябвало реално погледнато да ти показва че не си си сложил колана с светлинна или с сигнална индикация.
    Няма датчик за сложен колан при 156

    ---------- Post added at 11:05 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

    Quote Originally Posted by dancho89 View Post
    малко извън темата,колеги да не пускам нова тема искам да попитам,имали вариант въздушния филтър да се е разкопчал или нещо да се е разбило вътре в кожуха ,защото от няколко дни се чува едно като тракане,като хвана горната част на кожуха и дръпна към мен или към акумулатора и спира тракането.
    Може да е самото окачване. А вътре има едно като фуния, евентуално то е

  3. #18
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Няма датчик за сложен колан при 156

    ---------- Post added at 11:05 ---------- Previous post was at 11:04 ----------



    Може да е самото окачване. А вътре има едно като фуния, евентуално то е
    Незнам колега,трябва да погледна.

    Благодаря на всички колеги.



  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dancho89 View Post
    Незнам колега,трябва да погледна.

    Благодаря на всички колеги.
    Отвори и виж, тя се надява на капака

  5. #20
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Отвори и виж, тя се надява на капака
    Ще погледна,само да спре да вали.



  6. #21
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Успокой се бре. Аз чета само, какво пише в бумагите и тук не съм казал нищо повече от това.
    Да де, както винаги...

    ---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 01:24 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не мисля. Информация за състоянието на коланите дисплеят получава от оборотомера, който изпълнява и функциите по следенето на светлините.
    Има ли разлика в поведението на въпросната индикация, при поставен и непоставен колан?
    И все пак, само за протокола, може ли да направиш copy/paste на "бумагата", където видя това?

  7. #22

    Default

    Те това
    Информация за състоянието на коланите дисплеят получава от оборотомера, който изпълнява и функциите по следенето на светлините.
    е голяма простотия. Оборотомерът е нищо повече от оборотомер. Просто в неговата кутийка са поставили и малко електроника за следене на изгоряли крушки и малко сигнални лампички. Тази за ръчна - под лоста на ръчната има един бутон, който като дръпнеш ръчната дава на маса и лампичката светва. Само, че тази лампичка светва и още в един случай, т.е. просто има един ИЛИ елемент вътре. А и разположението на лампичките зависи от модификациите на колите

  8. #23
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Мале мале мале ...
    Ти си с претенцииите,че знаеш. Като гледам каква каша ти е в главата.
    Ужис.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Те това е голяма простотия. Оборотомерът е нищо повече от оборотомер. Просто в неговата кутийка са поставили и малко електроника за следене на изгоряли крушки и малко сигнални лампички. Тази за ръчна - под лоста на ръчната има един бутон, който като дръпнеш ръчната дава на маса и лампичката светва. Само, че тази лампичка светва и още в един случай, т.е. просто има един ИЛИ елемент вътре. А и разположението на лампичките зависи от модификациите на колите
    Простотия или не - пише го в документацията. Но, както всички знаем - чукча не чете.

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Да де, както винаги...

    ---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 01:24 ----------



    И все пак, само за протокола, може ли да направиш copy/paste на "бумагата", където видя това?
    Тук вече ме хвана на тясно

    Аз наистина не знам, че при 156 няма датчик за закопчан колан.

    Това вече можеш да го ползваш, като доказателство за моята техническа некомпетентност.

    Разбира се, че ще постна исканата от теб информация.

    На ЛС ли да го направя или тук ?
    Last edited by ecotronic; 20-08-2016 at 09:27.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Простотия или не - пише го в документацията. Но, както всички знаем - чукча не чете.

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:18 ----------



    Тук вече ме хвана на тясно

    Аз наистина не знам, че при 156 няма датчик за закопчан колан.

    Това вече можеш да го ползваш, като доказателство за моята техническа некомпетентност.

    Разбира се, че ще постна исканата от теб информация.

    На ЛС ли да го направя или тук ?
    Абе Алфисте-идеалист, защо чак толкова се пениш от един толкова елементарен въпрос? Питам те не просто от любопитство, а защото и една от моите коли е 156 и ще се радвам да науча нещо повече за нея, което все още не съм забелязал. Между другото, на мен общо взето ми е все тая за това, но Алфата е любимата кола на сина ми и ще се радвам още повече, ако му кажа и на него за тази невероятна екстра - а той почти не слиза от Алфата, когато си е в България както сега.
    Така че - както на теб ти е по-удобно, на ЛС или тук, действай по-бързо.

  11. #26
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Алфисте-идеалист, на ЛС не съм получил нищо, а няма и тук. В момента с жена ми и сина ни закусваме, а след около десетина минути той излиза с Алфата. Ще го разочароваме ли, Алфисте-идеалист?

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Простотия или не - пише го в документацията. Но, както всички знаем - чукча не чете.

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:18 ----------



    Тук вече ме хвана на тясно

    Аз наистина не знам, че при 156 няма датчик за закопчан колан.

    Това вече можеш да го ползваш, като доказателство за моята техническа некомпетентност.

    Разбира се, че ще постна исканата от теб информация.

    На ЛС ли да го направя или тук ?
    Сигурно ли е че няма, не си спомням и не съм обръщал специално внимание, но ми се струва, че лампата гасне като закопчея колана. Ще проверя.
    А на 166 лампата също гасне след време ако не сложиш колана.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Сигурно ли е че няма, не си спомням и не съм обръщал специално внимание, но ми се струва, че лампата гасне като закопчея колана. Ще проверя.
    А на 166 лампата също гасне след време ако не сложиш колана.
    Лорде, за съжаление и ти не позна, което ме изненадва.
    Добре все пак че си написал, че "не си спомняш, не си обърнал специално внимание, и че ти се струва", а не го пишеш с високопарните изрази на Алфиста-идеалист...

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Алфисте-идеалист, на ЛС не съм получил нищо, а няма и тук. В момента с жена ми и сина ни закусваме, а след около десетина минути той излиза с Алфата. Ще го разочароваме ли, Алфисте-идеалист?
    Не бъди толкова нетърпелив.

    Знаеш ли, какво е мотото на Back Track?

    "The quieter you become, the more you can hear".

    Искаш ли да ти го преведа?

    Ето ти и обещаното:



    Коя е тази невероятна екстра за която говориш? Очевидно пак нищо не си разбрал от това, което е писано по темата до момента. Просто виждаш някаква възможност да се заяждаш с мен.



    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Сигурно ли е че няма, не си спомням и не съм обръщал специално внимание, но ми се струва, че лампата гасне като закопчея колана. Ще проверя.
    А на 166 лампата също гасне след време ако не сложиш колана.
    Не знам. Аз не карам 156 и поради това се доверявам на колеги, които карат. В т.ч. и на Цвятко.
    Last edited by ecotronic; 20-08-2016 at 18:16.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Алфисте-идеалист, синът ми току-що излезе, а и жена ми иска да излизаме на чист въздух. Така че ще прочета с интерес писанията ти довечера и ще се възползваме от безценната ти информация утре. Както казват руснаците - "утре всичко ще е хубаво". Чао засега.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •