Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73

Thread: Малко ремонт по задното окачване на Алфа 147

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз тампоните ги купих вече като писах в първия пост, всички неща дето искам да сменя ги имам в наличност !
    Даже избрах тампоните да са на MOOG понеже отвора им е фабрично отрязан за да могат да се поставят

    ---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 21:57 ----------




    Аз ще го направя,но първо да чуя кой как го е правил и евентуално при проблем как да се процедира .За това ти благодаря за описанието което си дал,също и на другите включили се до момента !
    Колега, разбирам те, че искаш да минеш тънкана, обаче замислял ли си се, че можеш тотално да преебеш нещата с тези секачи и други дивайси, вместо да ги направиш да са ОК? По-добре дай някаква пара на човек, който го е правил това упражнение, вместо да потрошиш една шапка с пари за майстор и покриване на разходите за експериментите. Успех!
    Former Alfa owner.

  2. #32
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Е тук единствено мога да отида на сервиз, вече питах ще ми струва 90-100 €
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #33
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Unhappy

    Колега,ти на тая кола и разказа играта бе човек,шапка ти свалям Явно ти прави удоволствие да бъзикаш туй-онуй,но ако те чете някой начинаещ,никога няма да си купи алфа,за жалост...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #34
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Колега,ти на тая кола и разказа играта бе човек,шапка ти свалям Явно ти прави удоволствие да бъзикаш туй-онуй,но ако те чете някой начинаещ,никога няма да си купи алфа,за жалост...
    Нещо предвид ? Сподели
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Нещо предвид ? Сподели
    За 100 евра и аз бих се изчанчил да ти ги сменя. Но като знам какъв може да го ядеш, по-добре в сервиз

  6. #36
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    За 100 евра и аз бих се изчанчил да ти ги сменя. Но като знам какъв може да го ядеш, по-добре в сервиз
    Аха за оня стандарт там повече от 50 кинта (лв.) не бих ти дал
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аха за оня стандарт там повече от 50 кинта (лв.) не бих ти дал
    50 на тампон. Пак си на далавера
    Last edited by Alex_26; 16-08-2016 at 12:23.

  8. #38
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    За 100 евра и аз бих се изчанчил да ти ги сменя. Но като знам какъв може да го ядеш, по-добре в сервиз
    За първи път виждам в думите ти, че и да се изчанчиш над нещо техническо, то пак "клиента" ти ще го изяде накрая, независимо колко пари ще ти даде.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #39
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Щангите ще са залепнали за болтовете, болтовете, ще са залепнали за амортисьора
    Трябва си бой с чука и избивач. Смених моите миналата седмица на 156ца . Сменях ги защото ми беше разкрачена задница, е не е от това, но тампоните на старите бяха се разлепили. Още не знам от какво е разкрачена, но ще сменя профилактично тампоните на стаб щангата и там се разпробиват като на предната. Имаше леко потропване отзад от дясно при слизане от тротоар което изчезна, а нямаше луфтове на ръка когато хванеш колелото. Подобри се и стабилността, а не съм правил реглаж, но имах едно подмятане (явно в разлепените тампони )

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Щангите ще са залепнали за болтовете, болтовете, ще са залепнали за амортисьора
    Трябва си бой с чука и избивач. Смених моите миналата седмица на 156ца . Сменях ги защото ми беше разкрачена задница, е не е от това, но тампоните на старите бяха се разлепили. Още не знам от какво е разкрачена, но ще сменя профилактично тампоните на стаб щангата и там се разпробиват като на предната. Имаше леко потропване отзад от дясно при слизане от тротоар което изчезна, а нямаше луфтове на ръка когато хванеш колелото. Подобри се и стабилността, а не съм правил реглаж, но имах едно подмятане (явно в разлепените тампони )
    На 147 е по=различно
    Колкото до разкрачването - иди на стенд ходова част с включена задница

  11. #41
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    То в задници май само амортисьорите са различни. Дай съвет къде в София могат да ми направят реглаж, и преди съм й правел реглаж и все си стои разкрачена .. особено с дясното колело.

  12. #42

    Default

    Страничният наклон (като този на снимката) не се регулира.




  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    То в задници май само амортисьорите са различни. Дай съвет къде в София могат да ми направят реглаж, и преди съм й правел реглаж и все си стои разкрачена .. особено с дясното колело.
    Ми аз си направих на новия стенд на входа на Практикер - Люлин и съм доволен 40лв.
    Но наистина страничния наклон не можеш го регулира. Но ще разбереш от какво идва

  14. #44

    Default

    Ще разбере в сервиз, ако само реглажи правят се съмнявам. Или поне това показва личният ми опит.



  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Ще разбере в сервиз, ако само реглажи правят се съмнявам. Или поне това показва личният ми опит.
    Там показва какъв и колко е наклонът, а сервизът вече ще каже може или не може да се оправи

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •