Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: Алфа 147 1,6 120кс 2001 - Вариатор

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Стреляш на сляпо колега,принципно и Никито ще ти свърши работа,но не знам дали има време...
    Ми кажи кой друг ремонтира. Ники официално беше обявил

  2. #32

    Default

    Вариатор който трака от една сюрия време е рисково да се прави, ако има износване в зъбите пак ще трака......ако тъкмо е започнал да се обажда и принципно редовно се кара с хубаво масло - няма проблеми......
    Кита който се продава върши перфектна работа - проблема че се разтраква пак след 1-3 месеца е във съвсем друго нещо......
    Вариаторите са два типа - преди и след 98 година - тоест има някакъв период от преди 98 година и края на 97 когато спират първия тип и почват втория, за който вече и се предлага въпросния ремонтен комплект......
    Познават се по отворите в задната част на вариатора - от към страната на вала - старите са с около 1 мм по голям отвор......новите са с по малък......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #33

    Default

    Кита който се продава върши перфектна работа - проблема че се разтраква пак след 1-3 месеца е във съвсем друго нещо......
    Ще споделиш ли нещо повече?
    М/у другото и 2003г. си тракат

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ще споделиш ли нещо повече?
    М/у другото и 2003г. си тракат
    Годината няма значение.........експлоатацията и маслото което се ползва имат по голямо значение....
    Не мога да споделя.......причината защо ремонтните китове изтрайват много малко откри колега в предпенсионна възраст, който и хабер си няма от двигатели.......просто поразгледа няколко отворени вариатора, изказа мнение, направихме тестове на предположението му, след това направихме наша 'ремонтна' шайба от флуор-каучук(оригиналната е от полиамид), и ефекта е същия......още карам над 180к с един от тестовите вариатори.......
    След това търсих доста из нета дали някъде е описана въпросната причина за тракането дори и след ремонтния комплект......имаше кратко невзрачно мнение в западен форум, което почти никой не изкоментира, макар че проблема е доста скъп за решаване.......
    Затова предполагам разбираш защо не мога да дам подробности.....тва че знам решението не значи че аз съм го открил и мога да го оповестя......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Годината няма значение.........експлоатацията и маслото което се ползва имат по голямо значение....
    Не мога да споделя.......причината защо ремонтните китове изтрайват много малко откри колега в предпенсионна възраст, който и хабер си няма от двигатели.......просто поразгледа няколко отворени вариатора, изказа мнение, направихме тестове на предположението му, след това направихме наша 'ремонтна' шайба от флуор-каучук(оригиналната е от полиамид), и ефекта е същия......още карам над 180к с един от тестовите вариатори.......
    След това търсих доста из нета дали някъде е описана въпросната причина за тракането дори и след ремонтния комплект......имаше кратко невзрачно мнение в западен форум, което почти никой не изкоментира, макар че проблема е доста скъп за решаване.......
    Затова предполагам разбираш защо не мога да дам подробности.....тва че знам решението не значи че аз съм го открил и мога да го оповестя......
    Съгласен съм с теб, просто попитах.
    Значи вие ползвате витонов пръстен, който поема ударите налягането и пружината,както и вибрациите. И от там - тракането

  6. #36

    Default

    Не знам как се нарича по принцип.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37

    Default

    Това е готина идея. Ще говоря с един мой човек по тази идея

  8. #38

    Default

    Ники, говорих с моя човек. Той поиска да види вариатора и ще се консултира и с човек, специалист по каучуците. Та като имам време ...

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Годината няма значение.........експлоатацията и маслото което се ползва имат по голямо значение....
    Какво масло трябва да се ползва?
    Aз си взех преди един месец 156 2.0тс на 140 000км и не трака вариатора изобщо.
    Само с 10в60 е карана. Дали това е причината?
    Ако почна да наливам 10в40 дали ще се разтрака?

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Какво масло трябва да се ползва?
    Aз си взех преди един месец 156 2.0тс на 140 000км и не трака вариатора изобщо.
    Само с 10в60 е карана. Дали това е причината?
    Ако почна да наливам 10в40 дали ще се разтрака?
    10W60

  11. #41
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Хубав маслен филтър и 10w60 и няма да има проблеми скоро.

  12. #42

    Default

    Маслото трябва да е истинско и да се сменя далеч по рано от предписаното от производителя.......ако се слага филтър за 10 лв е добре между двете смени на масло да се сменя......тва е моето мнение, базирано най вече на личен опит и скромни наблюдения на юзъри практикуващш същата схема......дори и с други коли........
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 07-08-2016 at 12:49.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #43
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Хм, а какво му се случва на филтъра (да речем Mann) на средата на жизнения цикъл на маслото, че се налага да го сменяш, Ники?

  14. #44

    Default

    О, нищо - ползвам Ман W719\22 хиляди години от смяна до смяна.....
    Говоря за ползваните най - обикновенни филтри дето са жълти стинки и не са кой знае какъв писък на качество......и не казвам че е фатално ако не се направи, а че е добре да се прави.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Той е на същите пари, като Mann за моята кола например. А с какво е по-добър и ще стане ли на моята, евентуално? Става върпос за W712/16

    П.П. Сега видях, че е с 2 възвратни клапана.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •