Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57

Thread: Алфа 147 1,6 120кс 2001 - Вариатор

  1. #46

    Default

    Възвратни не е е 100 процента точната дума......
    Единия е байпасен.......при този който си написал ти байпаса отваря при 1.2 бара......при тоя дето ползвам аз той отваря при 2 бара и нещо......тоест повече масло като количество минава през самия филтър при втория вариант.......логиката е че ако стане фал, по добре нефилтрирано масло да минава отколкото никакво масло.....
    Втория клапан е анти-дрейн......предотвратява изтичането на масло от системата при изгасен двг........като цяло според мен той е по важния клапан.......обикновенните филтри го нямат.....
    И двата филтъра стават като резба, моя е по дълъг, не знам дали ще се събира при дизели и прочее.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #47
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Възвратни не е е 100 процента точната дума......
    Единия е байпасен.......при този който си написал ти байпаса отваря при 1.2 бара......при тоя дето ползвам аз той отваря при 2 бара и нещо......тоест повече масло като количество минава през самия филтър при втория вариант.......логиката е че ако стане фал, по добре нефилтрирано масло да минава отколкото никакво масло.....
    Втория клапан е анти-дрейн......предотвратява изтичането на масло от системата при изгасен двг........като цяло според мен той е по важния клапан.......обикновенните филтри го нямат.....
    И двата филтъра стават като резба, моя е по дълъг, не знам дали ще се събира при дизели и прочее.....
    Това не биваше да го пишеш.
    Ей сега го закъса с обяснението на двата клапана.
    Чакай техническия инвалид-карък да ти обясни как нищо не разбираш и ще те прати в 3-та глуха да "четеш", и да се образоваш малко повече.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #48
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това не биваше да го пишеш.
    Ей сега го закъса с обяснението на двата клапана.
    Чакай техническия инвалид-карък да ти обясни как нищо не разбираш и ще те прати в 3-та глуха да "четеш", и да се образоваш малко повече.
    Aaaaa няма да посмеее , че в тази жега требва да ходи до слънцето за вода
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  4. #49

    Default

    Втория клапан е анти-дрейн......предотвратява изтичането на масло от системата при изгасен двг........като цяло според мен той е по важния клапан.......обикновенните филтри го нямат.....
    .............
    Ники, обясни им кои са тези на двамата нещастни философа

    Па им пораскажи малко какво следва след филтъра на нашите коли, какво е устройството и защо всичко като е наред в колата лампата за маслото веднага гасне, т.е. има масло в системата
    Лорд IQ, оставил съм и за теб
    Last edited by Alex_26; 07-08-2016 at 17:26.

  5. #50
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    .............
    Ники, обясни им кои са тези на двамата нещастни философа

    Па им пораскажи малко какво следва след филтъра на нашите коли, какво е устройството и защо всичко като е наред в колата лампата за маслото веднага гасне, т.е. има масло в системата
    Лорд IQ, оставил съм и за теб
    Дай Боже всекиму такова нещастие.Но не пожелавам и на най големия си враг , твоите познания относно аВто и А/С ремонти и диагностика.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 13892167_1124594430920125_5054353395814396567_n.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    .............

    Лорд IQ, оставил съм и за теб
    Да ти обръщаш внимание е загуба на време.
    Не знам дали осъзнаваш, но като ме наричаш Лорд ме наричаш господарю. Трябва да се образоваш много- технически, правопис и обща култура, ако искаш да привлечеш вниманието ми със знания.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да ти обръщаш внимание е загуба на време.
    Не знам дали осъзнаваш, но като ме наричаш Лорд ме наричаш господарю. Трябва да се образоваш много- технически, правопис и обща култура, ако искаш да привлечеш вниманието ми със знания.
    Добре Лорд IQ. To .... и Ефгенито Минчев е лорд

    ---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Дай Боже всекиму такова нещастие.Но не пожелавам и на най големия си враг , твоите познания относно аВто и А/С ремонти и диагностика.
    Нещо каза ли?

  8. #53

    Default

    Запознай ме с жена ти. Тя ще ти разкаже.
    Къде изчезна? Ти какво си помисли? Ще ти разкаже за мен, за семейството, за къщите и колите ми.
    Last edited by lordliness; 07-08-2016 at 21:56.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Запознай ме с жена ти. Тя ще ти разкаже.
    Къде изчезна? Ти какво си помисли? Ще ти разкаже за мен, за семейството, за къщите и колите ми.
    Няма проблем. Ма тя не си пада по боклуци, жена с вкус е/ Така, че е безсмислено. И ВО не пада до такива низости. Вече те махам, загубих всякакъв интерес кън теб. Няма интрига

  10. #55

    Default

    Каквото повикало, такова се обадило.
    Не си ми на ниво да разговаряш с мен, надявам се че се убеди вече.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #56
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    .............
    Ники, обясни им кои са тези на двамата нещастни философа

    Па им пораскажи малко какво следва след филтъра на нашите коли, какво е устройството и защо всичко като е наред в колата лампата за маслото веднага гасне, т.е. има масло в системата
    Лорд IQ, оставил съм и за теб
    Това ми хареса.
    Една седмица те оставих, ама не забравям.
    Явно или:
    - Ники реши да не ти каже какъв си технически инвалид-карък и нищо не каза.
    - Или е разбрал, че на такива хора като теб нищо не трябва да им се обяснява, защото нищо не могат да вдянат. И да се напъват да вдянат най-много да се оакат.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #57
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това ми хареса.
    Една седмица те оставих, ама не забравям.
    Явно или:
    - Ники реши да не ти каже какъв си технически инвалид-карък и нищо не каза.
    - Или е разбрал, че на такива хора като теб нищо не трябва да им се обяснява, защото нищо не могат да вдянат. И да се напъват да вдянат най-много да се оакат.
    Ферко ясно му каза че няма да сподели решението ,защото не го е открил той и хората си вадят пари с него .Мъ професора и това не разбра .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •