Results 1 to 11 of 11

Thread: Въпрос за ремап, предварителен преглед и тн ?

  1. #1
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default Въпрос за ремап, предварителен преглед и тн ?

    Здрасти
    Мисля тия дни да ремапна GT-то (1.9jtdm). И ми се въртят разни въпроси покрай това.

    - Мисля да направя ремапа при Румен, защото си правя колата при него и винаги съм оставал доволен от резултата и отношението (не че ми се е налагало да ходя много). Някой да е правил ремап при него да сподели мнение ?

    - Има ли нужда да се правят някакви проверки и тестове по състоянието на автомобила преди ремапа? Дебитомер, турбо? Колата вече съм я карал над 5000км и си мисля че е изправна. Това което съм сменял малко след като я взех в двигателния отсек е само термостат и турбо пътя до интеркулера.

    - Има ли смисъл да я тествам на дино-стенд преди и след ремапа, само преди или само след? Това като цяло ще оскъпи процедурата доста, но ако е необходимо ще го направя.

  2. #2

    Default

    При теб 5000, при друг поне 250 000. Свали си входящия маркуч на турбото и си виж турбинките дали клопат като начало

  3. #3
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Добре, аз това не мога да го направя сам но ще помоля в сервиза да го видят. А нещо друго освен турбото трябва ли да се провери изрично ?

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Добре, аз това не мога да го направя сам но ще помоля в сервиза да го видят. А нещо друго освен турбото трябва ли да се провери изрично ?
    Опитай, не е трудно. Отвиваш една скоба, измъкваш маркуча, пипаш вътре оста с два пръса и гледаш дали се мести (дали има луфт). Има ли, мисли за турбина, не за ремап

  5. #5
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    За турбина аз така и така мисля - по голяма + интеркулер . Но това планово е по нататъка за сега искам само ремап, но да ще трябва да се провери - да не би да трябва драстично да се променят плановете. Иначе аз нито знам кой маркуч, нито имам инструментите най вероятно. Що се отнася до такива съм оборудван за електроника, не за механика и там ме няма никакъв като цяло

  6. #6

    Default

    Румен не прави ремап, а ползва подизпълнител . Иначе и аз съм ремапнат от съответния мапер и съм доволен.
    Иначе трябва да ти се премахне ЕГР-клапана, да се затапи и да се елиминира софтуерно. Процедурата е елементарна (затапването), казвам ти го като човек, който въобще не разбира от коли и който успя да се справи. Софтуерното елиминиране ще го направи мапера. Добре е и да прегледаш състоянието на двата турбо пътя дали са читави. След ремап се добавят няколко десетки конски сили към мотора и ако не са ти читави маркучите може да се сцепят. Добре е също така да ги смениш и двата с алуминиеви тръби и силиконови колена, практически така ще стане вечно.
    Last edited by dansguardian; 04-08-2016 at 13:23.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Благодаря за инфото Това за смяната на турбо пътищата ще го имам предвид и сигурно ще го направя. Единия е чисто нов де и го бях сменял при Румен, точно с цел да е ок за ремап щото предния беше зле. Оглед - задължително след като трябва. ЕГР-а го махнах - софтуерно и хардуерно затапен (заедно с вихровите клапи) още като я взех, така че това поне трябва да е ок

    Смисъл от performance въздушен филтър има ли ?
    Last edited by xen0s; 04-08-2016 at 13:23.

  8. #8

    Default

    Ако сложиш риплейсмънт филтър ще е по-добре, отколкото с конусен, риплейсмънта има по-добра пропускливост на въздуха, отколкото стоковия филтър, звукът на двигателя се променя малко като даваш газ и ръмжи приятно . А иначе не слагай конусен филтър, защото никой не може да гарантира, че мястото на което е поставен няма да бъде залято с вода (или на автомивката, или при преминаване през локви, особено ако си без кора на двигателя).
    Former Alfa owner.

  9. #9
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Ok, тоест най подходящо е нещо такова ? To e за директна замяна до колкото виждам.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    За турбина аз така и така мисля - по голяма + интеркулер . Но това планово е по нататъка за сега искам само ремап, но да ще трябва да се провери - да не би да трябва драстично да се променят плановете. Иначе аз нито знам кой маркуч, нито имам инструментите най вероятно. Що се отнася до такива съм оборудван за електроника, не за механика и там ме няма никакъв като цяло
    И аз съм с електроника, ма ... Трябва ти само една кръстата отверка и маркучъте този, който идва от филтъра

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Ok, тоест най подходящо е нещо такова ? To e за директна замяна до колкото виждам.
    Имай предвид че такъв филтър у нас се цапа адски бързо и ще трябва да го чистиш на 4-5 месеца
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •