Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Каква навигация на мястото на радиото?

  1. #1

    Default Каква навигация на мястото на радиото?

    Здравейте, колеги!

    Пробвах известно време да карам с телефона с вендуза на стъклото, ама то не си е работа с тия кабеляци за зареждане и прочие. Не че Sygic не работи наистина добре, но не ми се занимава всеки път да окабелявам колата. Пък и тия поставки за 10лв. само се чупят.
    Искам да слагам навигация на 147-цата, но не оригинална ог 147, понеже е с много малък дисплей. Гледам по сайтовете се предлага ОЕМ дабъл дин за Алфа 147, но струва 1200лв. не ми се дават такива пари, честно казано. Има ли някакво сполучливо китайче, от тези 7-инчовите, които предлагат в olx и базар бг?
    Купил съм панел за double din, но може би не знам къде да гледам, за да взема нещо качествено на сносна цена.

    Гледам тези с прибиращия се дисплей:
    http://olx.bg/ad/pioneer-hd-1-din-dv...568de;promoted
    но като се вгледа човек в изработката, в разкривения надпис Pioneer и най-вече в цената, като отиде на сайта на Piоneer и види, че оригиналът струва 1099лв. и работата е ясна... Иначе може би идеята е добра, с прибиращия се дисплей, да не прави много впечатление, когато колата е паркирана сама на улицата някъде. Не знам доколко този прибиращ се дисплей не е нож с две остриета, заради вероятно лентовия кабел, с който е свързан, който в един момент просто ще се прекъсне вероятно. Вие какво ще ми препоръчате? Чел съм, че китайските ментета вадят кофти звук? Или и друго им се прецаква? Че пазарът наистина е наводнен с тях.
    Нещо читаво с Андроид до 500лв? За да може да му се ъпдейтват картите на програма като iGo или Sygic? Мерси в аванс!
    __________________
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...
    Last edited by novice; 17-07-2016 at 23:29.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #2
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Аз си сложих китаец в 159-ката, в раздел мултимедия пуснах тема и горе долу описах за какво става въпрос. Имат вариант и за 147-ца, но не са евтини.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  3. #3

    Default

    E мерси, колега... аз тъкмо казвам, че такива пари не ми се дават... За тези пари ще си купя това:
    http://www.hid.bg/Double-Dvoen-Din-D...Alfa-Romeo-147
    или за 1100 оригиналът на Pioneer и ще си свиркам, ще забравя за китайците. Обаче не ми се дава над хилядарка.
    Ама честито иначе, да си я ползваш бездефектно и със здраве! Само на хубави места да те води!
    Last edited by novice; 17-07-2016 at 23:41.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  4. #4

    Default

    Търси в aliexpres.com тогава

  5. #5

    Default

    Че те тия ментета по нашите сайтове са точно от там. Този сайт по принцип е известен с ментетата си.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Че те тия ментета по нашите сайтове са точно от там. Този сайт по принцип е известен с ментетата си.
    По-добре директно от тях, отколкото с надценка от тук

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    E мерси, колега... аз тъкмо казвам, че такива пари не ми се дават... За тези пари ще си купя това:
    http://www.hid.bg/Double-Dvoen-Din-D...Alfa-Romeo-147
    или за 1100 оригиналът на Pioneer и ще си свиркам, ще забравя за китайците. Обаче не ми се дава над хилядарка.
    Ама честито иначе, да си я ползваш бездефектно и със здраве! Само на хубави места да те води!
    То в ибей са по 400-450 евро...тия в Бг.сайтовете са ненормални
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    Те и тия в в Ибей са повечето от алито

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    То в ибей са по 400-450 евро...тия в Бг.сайтовете са ненормални
    като сложиш транспорт, разправии с митница и някой лев за тях си и сумата излиза
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10

    Default

    E то къде са 450 евро там са и 1100лв. Както ти каза колегата по-горе, като се заразправяш с доставката, пак толкова ще излезе. Виж, да бяхме в Германия и да си поръчаш от немския ибей с безплатна доставка, би имало разлика.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  11. #11

    Default

    427 евро не са 1260лв.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2016-07-21-20-36-15.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    427 евро не са 1260лв.
    Не знам как е във Финландия, знам как е в България. Ако стоката ти е 427 евро и идва от ЕС с безплатна доставка е ОК. Иначе слагаш едни 50 евро транспорт, после трябва да идеш при спедитора да си вземеш документите, с тях отиваш на митницата (ако нямаш документ за представяне пред митница си вадиш), после търсиш някой да ти попълни декларацията - 10 евро на ред, после даваш на гишето да ти сметнат митото и ддс - още около 150 евро - май ги докарах до повече от 1260 лева и то без нервите и излизането от работа
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Не знам как е във Финландия, знам как е в България. Ако стоката ти е 427 евро и идва от ЕС с безплатна доставка е ОК. Иначе слагаш едни 50 евро транспорт, после трябва да идеш при спедитора да си вземеш документите, с тях отиваш на митницата (ако нямаш документ за представяне пред митница си вадиш), после търсиш някой да ти попълни декларацията - 10 евро на ред, после даваш на гишето да ти сметнат митото и ддс - още около 150 евро - май ги докарах до повече от 1260 лева и то без нервите и излизането от работа
    Тук си дяволски прав. Тия куриери са такива само на думи и тарифа

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Не знам как е във Финландия, знам как е в България. Ако стоката ти е 427 евро и идва от ЕС с безплатна доставка е ОК. Иначе слагаш едни 50 евро транспорт, после трябва да идеш при спедитора да си вземеш документите, с тях отиваш на митницата (ако нямаш документ за представяне пред митница си вадиш), после търсиш някой да ти попълни декларацията - 10 евро на ред, после даваш на гишето да ти сметнат митото и ддс - още около 150 евро - май ги докарах до повече от 1260 лева и то без нервите и излизането от работа
    Ужас,ако е наистина толко замотано.Има обаче врътка с продавача,той пише ниска цена по документи и митото е малко.Имам колега,който постянно пазарува от китайци и така прави.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ужас,ако е наистина толко замотано.Има обаче врътка с продавача,той пише ниска цена по документи и митото е малко.Имам колега,който постянно пазарува от китайци и така прави.
    Така е но това работи само когато пазаруваш по много и редовно от едно място. А и митницата има право да не се съгласи с обявената стойност
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •