Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: Alfa 159, Saab 9-3, Fiat Croma или Peugeot 407 2,2 hdi?

  1. #46
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Само за протокола: взех си Крома, смених всички консумативи, покарах я 3000 км и вече се счупи . Въпреки, че е по голяма и по маневрена и по функционална ме гложди идеята, че старта ми 156 по ми е на сърце, да не говорим за 159. Та вероятно ще се разделяме.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  2. #47

    Default

    Какво и се счупи?



  3. #48
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Само за протокола: взех си Крома, смених всички консумативи, покарах я 3000 км и вече се счупи . Въпреки, че е по голяма и по маневрена и по функционална ме гложди идеята, че старта ми 156 по ми е на сърце, да не говорим за 159. Та вероятно ще се разделяме.
    Ако вървежа и разхода са ти критерии, може и от 159 да се разочароваш, така че добре си премисли нещата.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #49
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Само за протокола: взех си Крома, смених всички консумативи, покарах я 3000 км и вече се счупи . Въпреки, че е по голяма и по маневрена и по функционална ме гложди идеята, че старта ми 156 по ми е на сърце, да не говорим за 159. Та вероятно ще се разделяме.
    За протокола : Евала! Малко са сериозните като теб (повечето са разпитвачи, които си "купуват" кола с години) - пускаш тема и за няма месец си взел колата, та даже си навъртял 3000км. Кога ти остана време да я счупиш Какъв мотор взе и какъв е проблема?

    Кромата е по-пенсионерска кола. Може би ти все още не си за такава и алфите са ти по-близо до стила...И въпреки всичко мисля, че ако наистина решиш да я продаваш, ще я отнесат много по-бързо и без много да падаш в цената, за разлика ако беше взел 159ка(тази година цените им направо пропаднаха дали заради излизането на Джулия, дали заради славата, която вече им се носи с припадащите пеперуди = motorschaden ), което си е още един + за Кромата
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #50
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    НЕ знаех че Кромата няма пипируди ,това наистина е + за нея
    преди няколко месеца разбрах и че сааб 9-3 се предлага с версии без пеперуди на колектора ,та дори и се продават нови колектори без тях и то на цени по около 300-350лв (по спомен).
    Според мен тази информация категорично вече гласува За махането на тия клапи и няма защо хората каращи с тях да се противят с тезата : Щом го е сложил производителя и по добре така"
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #51
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Какво и се счупи?
    Остана без всякакви асистенти за сигурност, символчето за проблем в скоростната кутия мига и колата се ускорява със скоростта на куц охлюв. Днес ще ходя до Плевен да я видя, че тя последното жената я кара и малко не се разбра какво се е случило. Навремето заради отказал датчик на ABS имах подобна случка и се надявам да е това.

    Колкото до колата, 1,9 150 к.с. е., но лично на мен не ми е удобна и да - пенсионерска е. Има си плюсовете в сравнение с алфа, ще си я покарам да видя белким си променя мнението. И все пак малко безлична и да - кола за пенсионери. Пък и дъщерята на почти четири години като я видя отбеляза "Ама то това не е алфа, то фиат, не го искам"

    ---------- Post added at 10:12 ---------- Previous post was at 10:09 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    За протокола : Евала! Малко са сериозните като теб (повечето са разпитвачи, които си "купуват" кола с години) - пускаш тема и за няма месец си взел колата, та даже си навъртял 3000км...

    )
    България не е кой знае колко държава - търсиш, отиваш, разглеждаш, пазариш се.
    Колата се взима за каране тя ако ще седи в гаража и да я показвам само събота и неделя...

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  7. #52
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    НЕ знаех че Кромата няма пипируди ,това наистина е + за нея
    преди няколко месеца разбрах и че сааб 9-3 се предлага с версии без пеперуди на колектора ,та дори и се продават нови колектори без тях и то на цени по около 300-350лв (по спомен).
    Според мен тази информация категорично вече гласува За махането на тия клапи и няма защо хората каращи с тях да се противят с тезата : Щом го е сложил производителя и по добре така"
    "Пеперудите" си имат и своите положителни страни, но реализацията им е такава (не само при алфа), че по-малко зло е да се премахнат.

    Иначе кромата си има вихрови клапи - само 120 коня версията мисля е без тях.
    Last edited by AlfaMan; 03-08-2016 at 11:06.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #53
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    "Ама то това не е алфа, то фиат, не го искам"[COLOR="Silver"]
    Що не слушаш децата да ти е мирна главата.
    Хем на тебе радост, хем децата щастливи, хем жената нема да пили, па било се чупело нещо ....
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •