Results 1 to 15 of 15

Thread: Алфа 146 1.4 ТС - набор ключове+проблем

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Kostenets
    Posts
    11

    Default Алфа 146 1.4 ТС - набор ключове+проблем

    Здравейте, пускам една тема за два въпроса за да не наводнявам форума с щуротиите си. Та, имам три ключа на колата си , два червени с копче за откл./закл. и един кафяв. За какво аджеба е този кафявия ? Чух, че бил за изчистване на грешки, не знам от къде. Как се ползва ако има някаква "файда" от него ?
    Второто ми питане, което е голям проблем за мен и моите нерви е , защо колата ме побърква с адско накъсване когато работи на газ. При прехвърляне на бензин всичко е ОК, мина ли обаче на газ ми трябват поне 30-40 км каране за да се оправи. Хайде да не са 30-40, но минимум след 10-тия км. колата започва да работи нормално.
    Мога да добавя, че преди 1000 км ми смениха ангренажа, но не смятам , че след като на единия вид гориво е добре, причината е в него.
    Ще съм ви благодарен да дадете малко пояснения по въпросите.

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Кафевият е мастер ключ, с него не се чистят грешки а се "обучават" червените ключове, в случай на нужда. Защо имате проблеми на газ........в някой сервиз за газови уредби, вероятно ще намерят отговорът. Ако искате да се борите самостоятелно, ще е разумно да си пуснете тема в разделът "Алфи на газ", но информацията която давате е недостатъчна.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 18-07-2016 at 22:18.

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Мастер ключът притежава мастер код, който при определена процедура, позволява да се програмира нов или някой от наличните ключове на самата кола.
    Четете от 10-та сртаница нататък.
    Attached Files Attached Files
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 18-07-2016 at 22:19.

  6. #6
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Няма разлика м/у написаното и пракъиката. И аз имам кафяв ключ и съм проверил как действа. Не препоръчвам да се използва за ежедневна употреба.
    От написаното в линкът който сте дал, става ясно че може да се клонира червен ключ, което не е тайна за никой мисля. Но това няма нищо общо със същноста на въпросът - за каво е кафевият ключ.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 18-07-2016 at 22:19.

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Разликата е незначителна, едните са червени, другият - кафяв. Освен това, в определени ситуации мастерключът може да изтрие от имобилайзерът, споменът за другите разпознати ключове. Тогава може да си клонирате колкото на брой червени ключове искате. Колата няма да запали с тях, докато не се проведе процедурата с мастерключът, описана в инструкцията или някой не се намеси вещо в паметта на имото или еку-то. Само тези незначителни разлики......
    Last edited by ivan dimitrov; 12-07-2016 at 19:49.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 18-07-2016 at 22:19.

  10. #10
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Взимаш кафевият ключ, даваш на контакт и веднага щом лампата с ключето изгасне го връщаш в неутрална позиция и го вадиш. Пъргаво го поставяш обратно и даваш на контакт и веднага щом лампата угасне го връщаш на стоп и след 5-6 секунди го вадиш. След това опитай да запалиш с някой от червените ключове. Като не запали, чети навсякъде как са взаимозаменяеми и могат да се клонират.
    Момента е удобен да провериш дали практика и теория се разминават и за процедурата на аварийно палене с педалът на газта. Описана е някъде на края на инструкцията.
    На мен любимата ми поговорка е - "Сговорна дружина, слепи ги ражда".
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 18-07-2016 at 22:19.

  12. #12
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Вероятно колегата Димитров, се опитва да ти каже, че ключовете имат разлики. И го прави по такъв начин, че се възхищавам на търпението му и добрия му тон.
    И да не съм оф, моите ключове са с код 3, с 2 бутона, и без бутони. Скоро разбрах, че за ампулката на имобилайзера в ключовете, вече има такива, които могат да се препрограмират. А в двата ми ключа ампулите са такива, че веднъж като се програмират, повече не могат.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  13. #13
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 18-07-2016 at 22:19.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Вероятно колегата Димитров, се опитва да ти каже, че ключовете имат разлики. И го прави по такъв начин, че се възхищавам на търпението му и добрия му тон.
    И да не съм оф, моите ключове са с код 3, с 2 бутона, и без бутони. Скоро разбрах, че за ампулката на имобилайзера в ключовете, вече има такива, които могат да се препрограмират. А в двата ми ключа ампулите са такива, че веднъж като се програмират, повече не могат.
    Много си прав. Така е

    ---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:05 ----------

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Ами точно си OFF, тъй като ключовете, които се обсъждат, не са с код 3 и какви са твоите ключове никой не го интересува.
    Колкото до търпението и добрия тон на колегата Димитров, като че ли все още не съм ги забелязал - може би заради многобройните му правописни грешки. Но и да ги бях забелязал - при мен търпение и добър тон не са достатъчни - трябват и знания, факти и аргументи.
    Не се пени напразно - колегата е прав. Ако не вярваш и на мен - пробвай за да си докараш ненужни главоболия

  15. #15
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 18-07-2016 at 22:20.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •