Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Високи обороти на празен ход

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето ги и двата файла в суров вид и в CSV формат:
    Не могат да се отворят. Ти си променял по тях
    А и за какво ме питаш, нали съм непросветен, селянин, чукча и т.н. Плати си и ще ти кажа

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не могат да се отворят. Ти си променял по тях
    А и за какво ме питаш, нали съм непросветен, селянин, чукча и т.н. Плати си и ще ти кажа
    Когато ти поставя конкретен въпрос, си неспособен да отговориш. Но иначе общи приказки разтягаш доволно.

    Да си платя на теб за да ми кажеш?

    Ами ти нищо полезно не си в състояние да ми кажеш. Тогава, защо да ти плащам?

    Ти дори един файл не можеш да отвориш.
    Last edited by ecotronic; 14-07-2016 at 10:17.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За останалите, които се интересуват от темата:

    Предложих (на Майстор Цвятко) за анализ два лога със стойностите на параметъра "lambda sensor integrator"

    Основната разлика между двата е в следното:

    При първия, стойностите на lsi варират в интервала 0.883 - 1.133

    При втория - в интервала 0.852 - 1.141

    Както е видно - при първия лог интервалът е по-малък и според теориите на Майстор Цвятко това трябва да означава и по-доброто смесообразуване.

    Да ама не!

    При снемането на първия лог, адаптивният параметър self adaptive FRA (дългият трим) има стойност 1,023.

    Това означава, че сместа я бива, но все пак е бедна и ECU - то се опитва да компенсира това, като увеличава инжекторното време средно с 2,3%.

    Вторият лог е направен след допълнително обогатяване на сместа от газовия компютър и в тази ситуация self adaptive FRA има стойност 1,003.

    Или 8 пъти по-малка необходимост от обогатяване, което означава и 8 пъти по правилна смес, според критериите на ECU - то.


    Е - сега очаквам Майстор Цвятко да ни обясни, защо според стойностите на интегратора сместта е по-лоша а пък според ECU - то, тя е по-добра.
    Last edited by ecotronic; 14-07-2016 at 13:20.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За останалите, които се интересуват от темата:

    Предложих (на Майстор Цвятко) за анализ два лога със стойностите на параметъра "lambda sensor integrator"

    Основната разлика между двата е в следното:

    При първия, стойностите на lsi варират в интервала 0.883 - 1.133

    При втория - в интервала 0.852 - 1.141 - този изобщо не съм го коментирал

    Както е видно - при първия лог интервалът е по-малък и според теориите на Майстор Цвятко това трябва да означава и по-доброто смесообразуване.- не съм написал такова нещо

    Да ама не!

    При снемането на първия лог, адаптивният параметър self adaptive FRA (дългият трим) има стойност 1,023.

    Това означава, че сместа я бива, но все пак е бедна и ECU - то се опитва да компенсира това, като увеличава инжекторното време средно с 2,3%.

    Вторият лог е направен след допълнително обогатяване на сместа от газовия компютър и в тази ситуация self adaptive FRA има стойност 1,003.

    Или 8 пъти по-малка необходимост от обогатяване, което означава и 8 пъти по правилна смес, според критериите на ECU - то.


    Е - сега очаквам Майстор Цвятко да ни обясни, защо според стойностите на интегратора сместта е по-лоша а пък според ECU - то, тя е по-добра.
    Ти си нещастен. И разликата м/у 1.023 и 1,003 8 пъти ли е, че нещо не ми е ясно
    И двата лога за ламбда сонда интегратора са добри, но не чак толкова. Бях написал коментар даже, но реших да не ти отварям очите и го изтрих

    Колкото до файловете - ами МЕС не ги отваря след като си пипал вътре

    ---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато ти поставя конкретен въпрос, си неспособен да отговориш. Но иначе общи приказки разтягаш доволно.

    Да си платя на теб за да ми кажеш?

    Ами ти нищо полезно не си в състояние да ми кажеш. Тогава, защо да ти плащам?

    Ти дори един файл не можеш да отвориш.
    Не съм длъжен да ти отговарям и да ти отварям очите. Изживявай се като цар тук

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ти си нещастен. И разликата м/у 1.023 и 1,003 8 пъти ли е, че нещо не ми е ясно
    И двата лога за ламбда сонда интегратора са добри, но не чак толкова. Бях написал коментар даже, но реших да не ти отварям очите и го изтрих

    Колкото до файловете - ами МЕС не ги отваря след като си пипал вътре
    Прав си не е 8 пъти. Само 7,66 пъти.

    Абе ти не знаеш аритметика за 4 - ти клас, аз съм седнал за интеграли да ти говоря.


    За файловете - повикай хлапето на комшиите да ти ги отвори.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •