Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Високи обороти на празен ход

  1. #1
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default Високи обороти на празен ход

    Преблема е следния: Когато запаля колата и при температура до към 80гр. оборотите на празен ход са си нормални, но когато загрее оборотите са 1050-1100 на празен ход и една ужасна миризма на неизгорял бензин.
    Закачих я и показа грешка P0170 за ламбда сондата и две за ТRA и FRA параметри. Ламбдата си чертае някаква графика, не съм се задълбавал. Впечатление ми направи, че Alfa OBD чете температурата на охлаждащата течност с цели7-8 градуса отгоре.

    Колата предимно се кара на газ и не съм усетил висок разход. Оборотите на празен ход са високи и на газ и на бензин.

    Днес сутринта изчистих грешките, направих някакъв опит от някакви теми из форума за рестарт на компютъра и цял ден перкам на бензин, но оборотите и миризмата са си на лице. Само когато пусна климатика падат на 800-900. Утре ако ми остане време ще взема да почистя дроселовата клапа.

    Станах като млад рацер по светофарите и само някакви голфаджии ме заглеждат

    Та на въпроса - ламбдата ли издава багажа, дросела ли е зацапан или газовата бърка всичко?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #2
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Чисти дросела, ресни компа, покарай на бензин, но според мен и газта може да ти бъзика цялата система също. Моята също газта я ебава и записва същите грешки. Явно си трябва фина настройка на пустата газ, а не знам вече къде да ходя, за да я направят...

  3. #3
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Ламдата, когато и да я закача все излиза като грешка, та затова го отдавам. На Пежото е същата работа. Ще го изчистя та да видим. За рестарта на компа тоз метод с 90сек и тем пидобни върши ли въобще нещо? В момента кабела не е в мен, та няма как да стане софтуерно, а за сервиз уикенда е абсурт

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #4
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Става този метод да, но мисля че не ставаше при всеки.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сигналът от ламдата трябва да се колебае в границите 0 - 0,9 V. циклично с период около 1 секунда. Виж дали това е така.
    За оборотите на празен ход можеш да опиташ и да пуснеш една адаптация на дросел.

    Освен грешките, кажи и какви стойности имат self adaptive TRA и self adaptive FRA параметрите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Сигналът на ламбдата е в тези граници. Тъкмо преди малко разгледах дали е записала грешки и след цял ден на бензин грешката за ламбдата е изчезнала. Утре ще покарам пак на бензин и ще видя записва ли някакви грешки. Ще напиша и стойностите на двата параметъра.
    Въпрос - alfa obd с elm 327 може ли да се пусне адаптация или да пробвам дали адаптора ще се свърже с FES.

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Непосредствено след ресет, параметрите ще заемат изходните стойности:

    TRA = 0
    FRA = 1

    Интересно е да видиш стойностите преди това за да стане ясно, какво се е случило.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    С alfa obd ми дава отново две грешки.


    За TRa параметъра графиката беше със стойности над 400000.
    Странното ми е защо температурния датчик дава такива стойности. Вчера беше записала грешка, че температурата е достигнала стойност до светване на лампата за внимание, а по табло повече от 93-4 гр. не е вдигала. Днес поне вече не смърди на бензин и оборотите са около 900-960 на празен ход.

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На индикацията за температурата на таблото изобщо не вярвай!

    Следи тази, която отчита ECU - то и ако трябва мери и с отделен термометър, че тези симптоми не са за пренебрегване.

    За адаптивните параметри не гледай графиките а просто в раздела "параметри" сложи отметки на self adaptive TRA и self adaptive FRA и кажи, какви са стойностите там.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Малко е позагряла на първия шот.



  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За адаптивните параметри не гледай графиките а просто в раздела "параметри" сложи отметки на self adaptive TRA и self adaptive FRA и кажи, какви са стойностите там.
    Стига с едно и също. Точно графиката на ламбда сонда интеграторите трябва да гледа. Настрои ли ги тях добре, останалото си идва на място.
    И я тогава кажи как ги настройваш без графика, че много ми е интересно на газ

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Стига с едно и също. Точно графиката на ламбда сонда интеграторите трябва да гледа. Настрои ли ги тях добре, останалото си идва на място.
    И я тогава кажи как ги настройваш без графика, че много ми е интересно на газ
    Ти пак ли не четеш бре, мушморок ?

    Кой говори за настройка?

    Искам първо да разбера на какво се дължи проблема, пък после ще мислим и за решение. А това може да стане ясно от стойностите на двата параметъра.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Я, нов термин. Преди ме наричаше селянин.
    Ти така и не разбра, че тези два параметъра са следствие на един друг и ако не настроиш другия няма смисъл да ги гледаш тези. Само объркваш

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Я, нов термин. Преди ме наричаше селянин.
    Ти така и не разбра, че тези два параметъра са следствие на един друг и ако не настроиш другия няма смисъл да ги гледаш тези. Само объркваш
    Интеграторът, освен на графика другаде не се вижда. А там, често пъти е в норми, защото дългият трим (FRA параметърът) се е променил за да го нулира.

    Това понятно ли ти е ????

    Значи обяснявам ти пак с цветните моливи:

    За да разбереш дали сместта е бедна или богата, гледаш дългия трим (FRA).

    Като научиш това, вече знаеш в каква посока да коригираш сместа и тогава правиш това, следейки краткия трим (интегратора).

    Ако имаш да казваш нещо смислено по темата, казвай го без да раздаваш оценки насам натам, защото за това много не ти достига.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Интеграторът, освен на графика другаде не се вижда. А там, често пъти е в норми, защото дългият трим (FRA параметърът) се е променил за да го нулира.

    Това понятно ли ти е ????

    Значи обяснявам ти пак с цветните моливи:

    За да разбереш дали сместта е бедна или богата, гледаш дългия трим (FRA).

    Като научиш това, вече знаеш в каква посока да коригираш сместа и тогава правиш това, следейки краткия трим (интегратора).

    Ако имаш да казваш нещо смислено по темата, казвай го без да раздаваш оценки насам натам, защото за това много не ти достига.
    С теб преставам да споря и да ти отговарям. Ти си научил само едно - дълъг и къс трим. Но изобщо не увираш, че те са следствие на нещо друго като параметър, което дава реална информация във всеки един момент

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •