Results 1 to 9 of 9

Thread: прекъсвач горивна помпа ?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default прекъсвач горивна помпа ?

    Здравейте, искам да сложа прекъсвач на кабела на горивната помпа под волана... някой знае ли кой точно е този кабел който трябва да се прекъсне така, че за да неможе да запали автомобила ? Алфа 159 SW
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by athilaaaaa View Post
    Здравейте, искам да сложа прекъсвач на кабела на горивната помпа под волана... някой знае ли кой точно е този кабел който трябва да се прекъсне така, че за да неможе да запали автомобила ? Алфа 159 SW
    На гърба на таблото с предпазителите под волана има един 32 - пинов конектор. 32 - ри пин (червен проводник) е захранването на помпата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На гърба на таблото с предпазителите под волана има един 32 - пинов конектор. 32 - ри пин (червен проводник) е захранването на помпата.
    Ако има и снимка на въпросният кабел ще е страхотно ? Ако се прекъсне веригата , колата ще трупа ли грешки в компютъра ? Дизел е
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Прекъсвайки въпросния кабел автомобила вероятно ще запали, но ще движи 1км докато свърши нафтата в горивния филтър, после ще е малко приключение докато тръгне нормално и изгони въздуха от системата (може да тракат дюзите известно време), особенно ако акумулатора е кофти. По-скоро помисли за друг тип прекъсвач, примерно на датчик колянов или разпределителен вал. Там набива веднага грешка и няма да запали посмъртно, а след възстановяване на веригата грешката ще остане записана но би трябвало да тръгне без никакви проблеми.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default

    На 166та е прекъснат така кабела и ако не е натиснато копчето неможе да запали. Няма логика да върви 1 км и да спре? 159та има повече електроника и ме съмнява да не трупа грешки и да откаже да запали .
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Мисълта ми беше че ако да речем колата се изгаси и след кратко време бъде запалена, то системата може да има налягане и да запали, но за много кратко време ще издуха горивото от помпата (вероятно и от филтъра), а след това ще е приключение да тръгне нормално. Да беше бензинова кола, никакви грижи, ама на дизел не е добра идея да влиза въздух в горивната система.

    Пс Това е мое предположение, без да претендирам че съм прав.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Мисълта ми беше че ако да речем колата се изгаси и след кратко време бъде запалена, то системата може да има налягане и да запали, но за много кратко време ще издуха горивото от помпата (вероятно и от филтъра), а след това ще е приключение да тръгне нормално. Да беше бензинова кола, никакви грижи, ама на дизел не е добра идея да влиза въздух в горивната система.

    Пс Това е мое предположение, без да претендирам че съм прав.
    От къде ще влезе въздуха
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Примерно от излизшното гориво, знам ли...?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Никакво приключение няма да има, а и дюзите няма как да тракат.
    Решението е приложимо, но от моя гледна точка безсмислено.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •