Results 1 to 10 of 10

Thread: Свири ми предно ляво колело

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default Свири ми предно ляво колело

    Здравейте . Вчера смених предните дискове и накладки. Старите бяха за смяна и при тях имах леки вибрации при спиране и свирене от предно ляво колело при десен волан или каране направо. Когато докоснех леко спирачката и спираше свиренето. Накладките бяха текстар, отдавах свиренето на ръбовете по дисковете. Сега обаче този ефект го има и с новите дискове и накладки. Сложих медна грес на водачите, накладките се движат свободно по съпорта без да заяждат, спирачния цилиндър се прибра с лекота. Сменявани са предните спирачни маркучи и спирачна течност преди година и половина. Дайте някакво предложение, че ме дразни това свирене.

  2. #2

    Default

    Доколкото разбрах не си сложил медната грес където трябва.

  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Какви накладки и дискове сложи? Пипни колелото дали не задържа апарата,като загрее да свири?


    ----------------------
    Spaghetti racing Team
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Да когато загрее и започва да свири. Къде да сложа медната грес (отзад на накладките знам, че слагат някои) ЛПР дискове и накладки. Правеше го и със старите както казах, Водачите се движат супер лесно. Буталото го прибрах с инструмент за прибиране на апарати и влезе доста лесно

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Да когато загрее и започва да свири. Къде да сложа медната грес (отзад на накладките знам, че слагат някои) ЛПР дискове и накладки. Правеше го и със старите както казах, Водачите се движат супер лесно. Буталото го прибрах с инструмент за прибиране на апарати и влезе доста лесно
    По всички участъци, където накладката контактува метал с метал в леглата си, в т.ч. и по гърба на накладката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява SnapLackOfTraction's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    75

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=92947

    Колега, най-вероятно отзад ти идва проблемът. Ето я същата работа. Аз също имах подобно свирене, както и при колегата пуснал темата, която съм сложил, реши се с почистване и пресмазване отзад. Уж ти звучи, че идва отпред, а то...
    '05 Alfa 147 1.9JTD 115hp

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Аз от една година съм с дискове Brembo и накладки LPR.
    Свирят когато са студени, накладките LPR са по-твърди, което е добре даже. Не загряват при екстремно натоварване и спира уникално.
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  8. #8
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Свалях предната и задната гума днес. Попуднах предпазната ламарина и на двата диска. Сега не свири. Не знам, сигурно при смяната на дисковете и накладките съм я бутнал леко и е търкала в диска, но нямаше следи да контактуват някъде Другия вариант е да е имало боклук от нещо между ламарината и диска и като съм я побутвал днес да е изпаднал.

  9. #9
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Щях да ти кажа да окривиш тая ламарина , но си писал , че ти свири от замандан време и мислех , че наистина имаш проблем.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  10. #10

    Default

    Момчето е омазало всичко с медна грес и затова е спряла.

    Няма начин да е скърцала в предпазителя и да няма следа. Просто не си видял добре евентуално. Това е чест проблем след смяна на накладки, дискове, щото малко хора обръщат внимание на тези тенекии. А да се е завряло нещо там и да не изпадне - няма как. На мен ми надроби парче от болт и го изхвърли

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •