Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 66

Thread: Алфата не върви добре

  1. #31

    Default

    Моята специално мре от газта. Има периоди в които я карам само на бензин и колата си пали и върви както трябва. Като цяло се държи много странно, според не знам какви променливи. Миналото лято като я запалех след престой на слънце прекъсваше зверски и се оправяше чак като вдигнеше 90 градуса. Това лято си работи идеално, без да съм пипал каквото и да било по нея.

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Каква е газовата?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Може би аз имам други очаквания за тази кола и че върви малко повече. Тази седмица ще закачам колата на лаптоп и ще видя дали ще отчете някакви грешки. Иначе до сега съм карал с дебитомер от VW и АУДИ. Възможно ли е да е давало разлика във вървенето? Понеже предишната ми кола беше Oпел не зная за какво са тези дебитомери.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  4. #34
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Зависи и дали можеш да го караш тоя фиат...да усещаш въртящия момент,навремет с Джулиетата,едно ситроенче ме режеше по квартала на късо.Радваше се,като излезнахме на ботевградското му се дорева-въртящия момент,а Джулиеттата беше 1.8 с двата Делорто-Алфа Ромео не Фиат....

  5. #35
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Възможно е, напълно! След смяна на дебитомера не е зле да се ресетнат адаптивните параметри, иначе може да не усетиш раликата веднага.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Каква е газовата?
    Vega не знам си каква. Сбирщайн някакъв, слагат от негодяй в Пазарджик. Доволно нагли при това. Колкото пъти се оплаквам, че колата не върви, ми отговарят, че "газта била за икономия, не за състезания". Колата дойде с Ланди от Италия, която беше на доста малко километри според компютъра, но беше стар модел и нямаше части. След един теч смених всичко под предния капак с ново.

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Vega не знам си каква. Сбирщайн някакъв, слагат от негодяй в Пазарджик. Доволно нагли при това. Колкото пъти се оплаквам, че колата не върви, ми отговарят, че "газта била за икономия, не за състезания". Колата дойде с Ланди от Италия, която беше на доста малко километри според компютъра, но беше стар модел и нямаше части. След един теч смених всичко под предния капак с ново.
    Или смени "майсторите" или вземи нещата в свои ръцe.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Моята ТуинСкрап като и плясна 5-та на 100 до 120 и е зор , нагоре започва да ускорява по стабилно. Засичах я с GPS и до 180 нямаше проблем на равното. Нагоре не посмях , че свършваше пътя. Отделен е въпросът, че като я закача на диагностика и постоянно записва грешка , че е достигнала лимита на адаптация. Газовия инжекцион има нужда от ремонт на изпарител , газовите инжектори са над 10 годишни вече мисля (Кейхин) и определено има работа по системата...но вървежа ме удовлетворява а и харчи добре. Един път само с братовчед ми правихме кушия с неговата Mazda Premacy 2.0 DITD. Ми...алфата не му остави шанс. Относително е всичко , така че закачи я , пък после се вкарвай във кючека

  9. #39
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    А към автора е въпроса - като е студена преди да достигне 90 градуса как се държи?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Или смени "майсторите" или вземи нещата в свои ръцe.
    Ако ми се занимаваше, щях да си намеря кабел и софтуер и да си поиграя с настройките, докато не я направя перфектна. Нямам стимул обаче, колата си върви и не създава проблеми, мога да преглътна леката загуба на мощност.

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Ако ми се занимаваше, щях да си намеря кабел и софтуер и да си поиграя с настройките, докато не я направя перфектна. Нямам стимул обаче, колата си върви и не създава проблеми, мога да преглътна леката загуба на мощност.
    Какъв разход на газ имаш в момента?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Колега ecotronic , след като си оправил адаптациите на твоята , какъв разход ти дава ? Моята в момента се върти около 11 извънградско и до 15-16 в града.

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Liceto View Post
    Колега ecotronic , след като си оправил адаптациите на твоята , какъв разход ти дава ? Моята в момента се върти около 11 извънградско и до 15-16 в града.
    Разходът ми се вдигна с около 15 %. но пък моторът има повече тяга отпреди.

    Извънградско (скорост около 120 - 140 + климатик): 13/100.

    Градското е около 15 - 16.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какъв разход на газ имаш в момента?
    Комбинираното в последните 10 000км беше 14/100. Иначе извънградско с доста изпреварвания и 100-120кмч ми се движи около 10-11, а в града се движи между 14 и 17. На магистрала си стига 12-13 при 140-160кмч. С климатик, разхода е 0.6 отгоре.

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Комбинираното в последните 10 000км беше 14/100. Иначе извънградско с доста изпреварвания и 100-120кмч ми се движи около 10-11, а в града се движи между 14 и 17. На магистрала си стига 12-13 при 140-160кмч. С климатик, разхода е 0.6 отгоре.
    Значи нещата са сходни. Аз също имах разход 10 - 11 преди да си оправя газовата, но ECU - то записваше грешки заради бедна смес.

    Излиза, че за да не записва грешки, следва сместта при работа на газ да се обогати, което повишава разхода и мощността.

    Ако трябва да се запази старият разход и старата мощност, подходът трябва да е друг - ползване на емулатор на сондата, който при работа на газ трябва да "лъже" ECU - то, че сместа му е ОК.
    Last edited by ecotronic; 04-07-2016 at 17:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •