Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 66

Thread: Алфата не върви добре

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    При определена ситуация и с моята например, дето е 105 магарета ще го дръпна. Това не е обективно.
    Тук имаше една Вектра и всички си мислеха, че е 75 коня и късаше на всички шортите, всичко е относително.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    При определена ситуация и с моята например, дето е 105 магарета ще го дръпна. Това не е обективно.
    Ако задкормилното устройство е в час и ако колата е в изправност, ще го дръпнеш точно никога.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако задкормилното устройство е в час и ако колата е в изправност, ще го дръпнеш точно никога.
    Пак апсолютизираш
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Пак апсолютизираш
    Обективизирам


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    И мен ме минават дизели по 90 коня, но карам на газ, с климатик и с други хора в колата. Като изчистя адаптивните параметри и колата се адаптира добре на бензин, започва да върви много прилично за тежкото купе. Чудеса не могат да се очакват, разбира се. Най-адекватния мотор за купето според мен е 3.0/3.2 бензин. Там и спирачките са много по-добри от на останалите варианти.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Оправи си газовата да не ти шашка адаптивните параметри и тогава 90 коньовите дизели ще ти дишат прахта.

    След моите перипетии с газовата днес направих логове на по-височка скорост. Колата върви като змей. 209 (на равен участък) на газ и с климатик.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Оправи си газовата да не ти шашка адаптивните параметри и тогава 90 коньовите дизели ще ти дишат прахта.

    След моите перипетии с газовата днес направих логове на по-височка скорост. Колата върви като змей. 209 (на равен участък) на газ и с климатик.
    Нарушаваш законите и се хвалиш, браво.
    За колко секунди? Тоест минути, 209км. колко оборота е?
    Не знаеш отговорите? Или ги търсиш още из интернет?
    Да беше вдигнал 211 или щеше да звучи съвсем измамно, но за това трябва кураж- да вдигнеш над 200, знаех си че се хвалиш само.
    .
    Last edited by lordliness; 29-06-2016 at 10:02.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Оправи си газовата да не ти шашка адаптивните параметри и тогава 90 коньовите дизели ще ти дишат прахта.

    След моите перипетии с газовата днес направих логове на по-височка скорост. Колата върви като змей. 209 (на равен участък) на газ и с климатик.
    Много странно, но преди седмица реших да вържа колата към компютъра за да и прочета грешките, като не бях правил тази операция от година и с учудване установих, че единствената записана грешка беше за соленоида на вариатора. Нямаше нищо за неправилна горивна смес. Преди редовно записваше TRA и другите подобни. Не съм махал акумулатора през това време, за това изключвам варианта да съм ги изчистил по този начин.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Много странно, но преди седмица реших да вържа колата към компютъра за да и прочета грешките, като не бях правил тази операция от година и с учудване установих, че единствената записана грешка беше за соленоида на вариатора. Нямаше нищо за неправилна горивна смес. Преди редовно записваше TRA и другите подобни. Не съм махал акумулатора през това време, за това изключвам варианта да съм ги изчистил по този начин.
    Предполагам, че грешката за соленоида е била нещо епизодично, защото ако тя се записва постоянно, това може напълно да обясни, защо колата ти не върви добре.

    Независимо, че няма други грешки, следи стойността на self adaptive FRA параметъра. Ако газовата е настроена добре, стойността му трябва да не излиза от интервала 0,9 - 1,1 и колкото по-близо до 1, толкова по-добре.
    Last edited by ecotronic; 29-06-2016 at 11:33.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Нарушаваш законите и се хвалиш, браво.
    За колко секунди? Тоест минути, 209км. колко оборота е?
    Не знаеш отговорите? Или ги търсиш още из интернет?
    Да беше вдигнал 211 или щеше да звучи съвсем измамно, но за това трябва кураж- да вдигнеш над 200, знаех си че се хвалиш само.
    .
    Въпреки, че изглежда все едно съм "усвиркал" автора на темата, ще си призная, че малко след като купих колата, направих една кушия на един влах с лагуна и стигнах към 205 по километраж, което е някъде около 190 реално. Тъпото е, че се гонихме не на магистралата, а на пътя след Луковит, към Плевен.
    Няма да се разсърдя, ако някой определи случката, като идиотщина, щото напълно споделям оценката
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #26
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    За тези наши големи коли не е ли нормално да прехвърлят 200 нищо че по бавно Имат тежината и стабилноста Наистина е неразумно но говорим по принцип Аз на Лятистралата за теста съм достигал до над 220 на километраж Незнам колко е отклонението при тази скорост но колата стоеше добре на пътя
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    За тези наши големи коли не е ли нормално да прехвърлят 200 нищо че по бавно Имат тежината и стабилноста Наистина е неразумно но говорим по принцип Аз на Лятистралата за теста съм достигал до над 220 на километраж Незнам колко е отклонението при тази скорост но колата стоеше добре на пътя
    По-бавно, да.

    време (s); обороти ; скорост
    262.02 ; 5320.0000 ; 180.0000
    314.10 ; 6120.0000 ; 209.0000

    от 180 до 209 - за 52 секунди

    като не съм сигурен, че съм я настъпвал докрай.
    Last edited by ecotronic; 30-06-2016 at 11:08.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Моите скромни наблюдения сочат, че доста от бензиновите двигатели в един момент просто спират да вървят без да има записани грешки. Не само при алфа. И фордове и опели и фиатове са така. После почва едно сменяне на всичката периферия без особен резултат. Не знам защо така става, и повечето сервизи в които съм ходил също не знаят или не им се занимава.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Моите скромни наблюдения сочат, че доста от бензиновите двигатели в един момент просто спират да вървят без да има записани грешки. Не само при алфа. И фордове и опели и фиатове са така. После почва едно сменяне на всичката периферия без особен резултат. Не знам защо така става, и повечето сервизи в които съм ходил също не знаят или не им се занимава.
    Твърде вероятно е причината за това, за което говориш да е в понижаването на компресията в резултат на износване на клапани/легла и/или бутала/сегменти/цилиндри.

    Както и във всичко останало, касаещо ДВГ и тук мистерии няма


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Да, това също е възможно, разбира се, но малко вероятно в конкретните случаи, които наблюдавам. На старата алфа съм ѝ мерил компресията и всичко е ок, фията, за който говоря по-горе е на реални 60000 км, пунто 1.1 купувано ново през 1997. Форда също е с проверена механика - също всичко е перфектно.
    Общото между тях всичките е, че не се карат много много, не не чак толкова малко, че да се прецака нещо. Аз лично се съмнявам в налягането на бензина и то под товар на пътя (да речем на 2-ра трета във високи обороти), но все не ми остава време да се позанимавам с това, а в майсторите с които съм говорил казват, че нямало смисъл да се прави такова замерване, на място било достатъчно (на място винаги е давало нормално налягане).
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •