Results 1 to 11 of 11

Thread: Удължено инжекторно време

  1. #1
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default Удължено инжекторно време

    Колата е 156 1.8 тс 144кс с газов инжекцион. Казаха ми, че на бензин има удължено инжекторно време и това пречи да се настрои колага на газ. В момента не работи добре на газ, харчи доста. На бензин си работи добре на слух, върви си, разхода ми се струва леко висок. Някакви идеи каква може да е причината за това удължено инжекторно време?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    А каква е газовата уредба?
    Принципно бензиновият компютър се адаптира увеличавайки инжекторните времена, когато газовата уредба прави сместа бедна. И обратното.

    Друга възможна причина е да е заминала ламбда сондата и поради това все да отчита бедна смес.

    Както и всичко свързано със запалването на сместта - примерно кофти свещи, кабели, бобини. Всичко това ще води до бедна смес.

    Накратко - бензиновите времена се увеличават, заради бедна смес.
    Last edited by ecotronic; 23-06-2016 at 20:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Газовата е Simgas слагана нова преди няма и година. Ламбдата е сменявана - отдавна, но е сменявана. Не е на повече от 30-40000 км.Свещите са чисто нови - Denso Iridiun power. Кабелите са почистени от-до, бобините са замерени и си работят добре. Запалителната система ревизирана с две думи...

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва да се започне с диагностика на ламбда сондата, независимо, кога е сменяна.

    Ако тя е ОК - пръв заподозрян - газовата уредба. 99% сигурно прави бедна смес.

    При мен имах същия проблем, независимо от това, че на усет моторът работеше добре и на бензин и на газ.

    След като си направих труда да си оправя газовата, всичко си дойде на мястото.

    Повече по въпроса сме писали тук и тук


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Да видим дали правилно съм разбрал - газовата в момента ми цака нормалната работа и на бензин и реално заради нея ми беднее сместа? Забелязвам, че като карам на бензин първоначално колата не се държи много добре. Колкото повече я карам на бензин, толкова по-добре. Наскоро ми правиха ресет на екуто и я карах известно време на бензин, за да се адаптира и да не ми клати оборотите. В този период колата вървеше много. После започнах да си я карам на газ и позамря. Дали да взема да я покарам на бензин и да ида на диагностика? Тогава ако нещо не работи както трябва, то ще се покаже. Евентуално след това да се прави някаква настройка на газта. Как мислиш Любо?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Много правилно си разбрал.

    Щом след ресет или по-продължително каране на бензин нещата се оправят, 99% съм сигурен, че газовата ти води до това банзиновото ECU да изцепва времената нагоре.
    А когато тръгнеш да палиш на бензин, тези времена са вече прекалено големи за работа на бензин и моторът трудно пали, клати обороти, няма мощност и така докато поработи на бензин и компютърът пак нормализира времената си.

    Сменял ли си скоро филтрите на газовата? Те също могат да станат причина сместа да обеднее.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Откакто е сложена газовата не е обслужвана. На мен това ми стана странно, че след ресета ми направиха диагностика и всичко си беше в нормите. Значи все пак може да се настрои газта да не бъзика работата на бензин и колата да не записва характерните грешки за газифицирана кола... Ще я поджиткам на бензин и ще я карам при Роби да видим какво ще каже. Благодаря за пореден път Любо!

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Откакто е сложена газовата не е обслужвана. На мен това ми стана странно, че след ресета ми направиха диагностика и всичко си беше в нормите. Значи все пак може да се настрои газта да не бъзика работата на бензин и колата да не записва характерните грешки за газифицирана кола... Ще я поджиткам на бензин и ще я карам при Роби да видим какво ще каже. Благодаря за пореден път Любо!
    Абсолютно! Или поне да не влияе толкова агресивно на настройките на бензиновото ECU.

    Закарай я при Роби, и аз не се съмнявам, че ще забравиш за проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Абсолютно! Или поне да не влияе толкова агресивно на настройките на бензиновото ECU.

    Закарай я при Роби, и аз не се съмнявам, че ще забравиш за проблема.
    Предстои ми пътуване към морето и след това ще я мъдрим. Ще пиша като има развитие по темата.

  10. #10

    Default

    Хайде де, Любо, гледам, че стана професионалист по газовите. Кажи на колегата да си смени филтъра на изпарителя и т.н. Преговори си и другите точки за да не се лута и той като теб

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Хайде де, Любо, гледам, че стана професионалист по газовите. Кажи на колегата да си смени филтъра на изпарителя и т.н. Преговори си и другите точки за да не се лута и той като теб
    Търпението ми спрямо теб се изчерпва, абсолютно заяждане не по-темата, помисли дали ти се почива година, две, отново Л.С. и жалейки не ми пиши. Както искаш, така ми приеми поста
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •