Results 1 to 13 of 13

Thread: Грешка Brake light failure?

  1. #1

    Default Грешка Brake light failure?

    Здравейте, колеги. Колата е 147 1.9 JTD.
    Въпросната грешка - Brake light failure на какво се дължи? Доколкото разбрах трябва да е изгоряла крушка на стоповете, но от това, което видях си светят нормално. Грешката не седи постоянно, а като карам изскача през определен интервал от време.

    Другото, което ме дрзни е, че задната ми чистачка не работи. И преди си правеше проблеми, но като я изтегля назад и въртеше на свободен ход се оправяше. Сега вече никак не иска дори и да тръгва да върти. Най-вероятно е нещо в моторчето, но какво може да бъде?

    Благодаря!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    за първата грешка провери габарити и или отзад стоп светлини

    при задната чистачка обикновено са износени четки на моторчето - сменяш изгорелите неща и си ти !

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте, колеги. Колата е 147 1.9 JTD.
    Въпросната грешка - Brake light failure на какво се дължи? Доколкото разбрах трябва да е изгоряла крушка на стоповете, но от това, което видях си светят нормално. Грешката не седи постоянно, а като карам изскача през определен интервал от време.

    Другото, което ме дрзни е, че задната ми чистачка не работи. И преди си правеше проблеми, но като я изтегля назад и въртеше на свободен ход се оправяше. Сега вече никак не иска дори и да тръгва да върти. Най-вероятно е нещо в моторчето, но какво може да бъде?

    Благодаря!
    Кофти контакт крушка, куплунг
    Същото в четките за местоположение или на двигателя

  4. #4

    Default

    Чистиш крушките на стоповете от окиса и проблема изчезва.А за чистачката при мен беше влезнала вода в самото моторче незнайно как,свалих го ,разглобих го,изчистих оста на ротора сложих нова грес на зъбните колела и всичко си заработи

  5. #5
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    .....А за чистачката при мен беше влезнала вода в самото моторче незнайно как,свалих го ,разглобих го,изчистих оста на ротора сложих нова грес на зъбните колела и всичко си заработи
    При мен нямаше вода в моторчето, но самата ос беше леко клеясала и симптомите бяха точно като твоите. Направи това като колегата и трябва всичко да е ок.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    Като отвориш стопа, провери металните пластини ,който дават контакт на крушката .Те се държат с едни пластмасови пъпки , който с времето се чупят .Поне при мен беше така . Аз ги оправих , като им завих по една рапидка . Проври и кабелите на букста да няма , някой нагорял и да прави лоша връзка.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Напомням това, че стоповете се захранват директно от изходи на боди компютъра без външни релета и пр.

    Поради това едно окъсяване на въпросните вериги в неподходящ момент (когато стоповете трябва да светят) може да доведе до необратимото дефектиране на съответните безконтактни комутатори в компютъра.

    Най-добре е всякакви манипулации по тези вериги да се правят при изключен акумулатор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    И преди сложните операции може да се погледне и ключето на педала на спирачката
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    село Плевен
    Posts
    81

    Default

    Панайоте, Brake light failure - виж си третия стоп, този който е на вратата багажника. Моя беше ЛЕД и бяха изгоряли 3-4 диода.
    edit: А за моторчето на задната чистачка - отиваш тук https://goo.gl/maps/AyohUKQLLCA2 Автоморга само за италиански автомобили - главно Алфа 156 и 147 и си купи едно моторче за 5 лева 0878389994 е номера на моргата.
    Last edited by Skipper; 21-06-2016 at 18:07.

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте, колеги. Колата е 147 1.9 JTD.
    Въпросната грешка - Brake light failure на какво се дължи? Доколкото разбрах трябва да е изгоряла крушка на стоповете, но от това, което видях си светят нормално. Грешката не седи постоянно, а като карам изскача през определен интервал от време.

    Другото, което ме дрзни е, че задната ми чистачка не работи. И преди си правеше проблеми, но като я изтегля назад и въртеше на свободен ход се оправяше. Сега вече никак не иска дори и да тръгва да върти. Най-вероятно е нещо в моторчето, но какво може да бъде?

    Благодаря!
    Крушките на стоповете са двойни модел P21/5W
    И ако изгори едната вътре се сещаш какво става
    При пуснати фарове трябва да светят и като натиснеш спирачката някой да гледа отзад усилва ли се светлината на крушките !
    За да ме разбереш едната жичка вътре е 5 вата/ а другата 21 вата когато натискаш спирачката
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails a.jpg  
    Last edited by eproHD; 21-06-2016 at 18:16.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    село Плевен
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Третия стоп не записва грешки ! Може да провериш това за да не спорим !!!
    Или моята е била много специална или наистина го има Сменял съм крушките и на трите стопове - за левия и десния ми е излизала Brake Light Failure rear left и
    Brake Light Failure rear right. За третия стоп грешката беше Brake light failure и наистина част от ледовете бяха изгорели.

  12. #12

    Default

    Здравейте,
    от жегата ли от какво реших да почистя буксата и забравих да разкача акумулатора. Последствията са ясни - акумулатора замина. Ще се оправи ли със зареждане или трябва да купувам нов?

    Дано да е само акумулатора да не съм направил някоя по-голяма беля...
    Last edited by MJ23; 21-06-2016 at 19:04.

  13. #13

    Default

    Точно от акумулатора беше. Смених го с нов и всичко е наред.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •