Results 1 to 8 of 8

Thread: 147 jtd 16v срещу 166 2.4 jtd 140 кс

  1. #1
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default 147 jtd 16v срещу 166 2.4 jtd 140 кс

    Здравейте колеги, имам 147 jtd 16v и принципно съм много доволен от колата. Но оня ден имах възможността да карам 166 jtd 2.4 (140 cv). Въпреки, че по каталог я дават по-бавна от 147-та ускоряваше в пъти по-добре от моята. Турбото и се включваше от много ниски обороти и ускоряваше страхотно, докато при моята тласъка идва след 2500 rpm. Та въпроса ми е нормално ли е да върви повече от моята или да търся проблем при мен. Направо съм очарован от вървенето на 166-цата.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by B&V View Post
    Здравейте колеги, имам 147 jtd 16v и принципно съм много доволен от колата. Но оня ден имах възможността да карам 166 jtd 2.4 (140 cv). Въпреки, че по каталог я дават по-бавна от 147-та ускоряваше в пъти по-добре от моята. Турбото и се включваше от много ниски обороти и ускоряваше страхотно, докато при моята тласъка идва след 2500 rpm. Та въпроса ми е нормално ли е да върви повече от моята или да търся проблем при мен. Направо съм очарован от вървенето на 166-цата.
    Не е нормално.проблема е при теб
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    А стокова от колко надува,аз я усещам от 1200-1300 об.,но е пипната
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    А стокова от колко надува,аз я усещам от 1200-1300 об.,но е пипната
    От около 1800 дърпа мощно

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Като цяло сравняваш различни типове мотори, двувалов срещу едновалов, отделно не се знае дали колите нямат софтуерни намеси, както и други стойности като дебитомер, егр клапан и т.н. и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Колеги благодаря за мненията. Наистина не се знае дали 166-цата не е имала софтуерни намеси (то не се знае и моята дали няма, но в обратна посока да не би да е спъната, че е много икономична). За 166-цата момчето така я е купило от Италия и той не знаеше нищо по-въпроса. Ще закарам моята при Иво да я прегледа и да и пусне една диагностика, че да видим дали всичко е както трябва.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  7. #7
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Има голяма вероятност да имаш същия проблем, който имах аз. Наскоро си купих GT JTD и колата вървеше добре, дойде от Италия със затапен ЕГР, но някакси късно надуваше. Разглеждах тва онова из форума относно дизелите и видях за чистенето на нагар. Реших да сваля цялата система и да я изчистя да светне. Всмукателния ми колектор беше изключително трагичен, в кулера имах малко смрад, турбо пътищата много малко масло, а геометрията на турбото ми беше чиста, то си личеше, че това турбо е ново. Та ти предлагам да си свалиш маркуча, който влиза във всмукателния колектор и да погледнеш как е навътре. Аз имах страшно много глеч вътре. Преди да я изчистя ми надуваше много от към 2500-3000.. след като я изчистих започна да пили гуми преди 2000 оборота.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  8. #8

    Default

    Или да си провери колко е затлачен датчикът за налчгане

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •