Results 1 to 10 of 10

Thread: Смяна на съединител?

  1. #1
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default Смяна на съединител?

    Колеги, през уикенда минах доста километри и забелязах, че съединителя ми прави номера. Отдавна си знам, че е за смяна, понеже отлепва в края, но конкретно в събота при изпреварване на 5-та настъпах по-сериозно и в първите 2-3 секунди след подаването на газ само вдигаше обороти (все едно я форсирам от място) и чак след това започна да ускорява. Дотук ясно - комплект съединител. Въпросът ми е при смяната му трябва ли да сменям и маховика и какви са симптомите, когато на него му дойде времето? За ориентир това, което мога да кажа е, че няма тресения при потегляне или при маневри на полусъединител, но пък при смяна на скоростите усещам някакво потропване точно след като почна да отпускам съединителя.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Само комплект съединител( дискове и лагер).
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Ако не ти тресе при потегляне и не тропа по време на работа е възможно да е здрав. Най-добре се вижда като се свали притискателя и феродовия. Като го размърдаш се вижда. На мен не ми се наложи да го сменям. Сложих само притискател, феродов и аксиален лагер.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Strahil View Post
    Ако не ти тресе при потегляне и не тропа по време на работа е възможно да е здрав. Най-добре се вижда като се свали притискателя и феродовия. Като го размърдаш се вижда. На мен не ми се наложи да го сменям. Сложих само притискател, феродов и аксиален лагер.
    Точно. С едно допълнение - ако ти тресе педала или само вибрира на празен ход отиваш на маховик

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    И след като предполагам плануваш да си чипосаш колата, по-добре слагай усилен съединител
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    А потропването при смяна на предавките ми е чудно от какво може да е. Звукът сякаш идва от скоростната кутия, но пък потропва винаги като пусна съединителя. Чува се някакво леко щракване, не е нито продължително, нито силно. Като сменя съединителя ще видим дали няма да изчезне.

    А относно ремапа се двоумя - голфа от подписа е на брата и при него има огромна разлика преди и след, но чета разни работи в нета, според които това ти довежда до повече негативи, отколкото позитиви и засега съм "замразил" проекта.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  7. #7

    Default

    Потропването може да е от карета, окачване, тампони
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Потропването вероятно е от износването на каретата. Пробвай в движение няколко пъти да дадеш и отпуснеш рязко газ, вероятно ще го усетиш отново. По принцип всички карета имат определен луфт, който нараства с времето. Карай и си свиркай. Като вземат да тракат външните на обратен завой ги сменяш, а вътрешните започват да правят вибрации когато им дойде реда.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ясно, благодаря на всички писали. Сега освен да купувам съединител и да търся сервиз, където читаво да свършат подмяната, друго не ми остава. Чувал съм че на 156 се сменял трудно и се разглабяла половината предница за целта. Има ли нещо вярно в това?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Има нещо вярно,сваля се цялото магаре.Лошото на усиления е че едни 100лв от горе,гони 350-370лв на Валео
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •