Results 1 to 13 of 13

Thread: Alfa GT JTD катализатор

  1. #1
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default Alfa GT JTD катализатор

    Здравейте, звънях на едно място да питам каква е цената на катализатора ми и ми казаха, че няма никаква цена. Малко ми е странно, защото четох доста теми и не видях да има безценен катализатор от JTD. Колата е 2004 година, Евро 3, трябва да е. Ако някой е по в час с това може ли да ми каже дали е безценен?
    Номер:
    55185863/1
    55186254
    Zeuna Starker
    225 8284 400
    408922N
    A210404
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Здравейте, звънях на едно място да питам каква е цената на катализатора ми и ми казаха, че няма никаква цена. Малко ми е странно, защото четох доста теми и не видях да има безценен катализатор от JTD. Колата е 2004 година, Евро 3, трябва да е. Ако някой е по в час с това може ли да ми каже дали е безценен?
    Номер:
    55185863/1
    55186254
    Zeuna Starker
    225 8284 400
    408922N
    A210404
    DPFфилтърът е ценен, но ти нямаш такъв

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Здравейте, звънях на едно място да питам каква е цената на катализатора ми и ми казаха, че няма никаква цена. Малко ми е странно, защото четох доста теми и не видях да има безценен катализатор от JTD. Колата е 2004 година, Евро 3, трябва да е. Ако някой е по в час с това може ли да ми каже дали е безценен?
    Номер:
    55185863/1
    55186254
    Zeuna Starker
    225 8284 400
    408922N
    A210404
    Има и такива.....с цена като на желязо..
    Ето ти инфо с което разполагам....
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...0&postcount=27

    ---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:41 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    DPFфилтърът е ценен, но ти нямаш такъв
    Страшно е ценен....за да ти променят софтуера излиза на цената на самият филтър, а по някой път си и на загуба....направо безценен...)
    Last edited by Бобби; 11-06-2016 at 00:44.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4

    Default

    Имах предвид като вторична суровина

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Обади се тук и питай колко ще ти дядат:
    0877787796
    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    DPFфилтърът е ценен, но ти нямаш такъв
    Отново подлъгваш аудиторията, което техническо некомпетентно мнение може да струва не малко пари на потребителите!
    Или викаш това не е твой проблем?
    Спри се просто. Пречеш и вредиш с мненията си.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Алекс, човека пита за катализатора.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Алекс, човека пита за катализатора.
    Виж, той е EURO 3 и аз съм също. Това кюмбе след турбото не ги интересува, питах веднъж на две места. Веднага ме питаха за DPF филтъра, ама EURO 3 нямат
    Виж, за бензините е друго. Там катализаторът има платина

    ---------- Post added at 04:25 ---------- Previous post was at 04:23 ----------

    Съжалявам, ако съм подвел колегата, ама това ми е от собствен опит. На две места да ме лъжат, а и не, че съм тръгнал да го свалям де

  8. #8
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Нали катализаторите са два.. Знам, че тоя след турбото е безценен, но аз говорех за този посредата. Днес ще звънна на номера, който BO ми даде да видя какво ще кажат.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Нали катализаторите са два.. Знам, че тоя след турбото е безценен, но аз говорех за този посредата. Днес ще звънна на номера, който BO ми даде да видя какво ще кажат.
    А на мен ми казаха, че това кюмбе след турбото е с много малко ценен материал. То вътре са керамични клетки със специално покритие. Но от него не можели да извлекат нещо съществено. Но при DPF ситуацията е коренно различна - има платина в количество, което си струва преработването
    Провери и пиши, но не го махай, защото той е обезшумител и не само

  10. #10

    Default

    Безценен, безценен, колко да е безценен? Обикновено на Алфите катализаторите се изкупуват за 80-100 лв. ТуинСпарковите, за дизеларките не знам, но не ми се вярва да предложат милиони. Така, че не очаквай да се сдобиеш с някаква колосална сума след продажбата.
    Former Alfa owner.

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    DPF филтърът е фина керамична цедка улавяща саждите на дизеловите двигатели. С течение на времето те успяват да я запушат и затова повечето земеделски и строителни машини имам заложени в компютрите си цикли за неговата регенерация. Това става по няколко начина но целта е да се повиши температурата до над 500 - 600 градуса и саждите да бъдат изгорени.
    До колкото знам у нас вече има фирми занимаващи се с почистване на DPF филтри и на автомобили. Тоест в голямата си част тези филтри нямат нужда от подмяна а само периодично почистване.
    Катализаторът от друга страна е предназначен да променя състава на изпусканите газове като намалява тяхната вредност например CO в CO2, азотните оксиди в свободни азоти и въглеводородите в CO2 и вода.
    За целта в него има благородни метали, които служат за катализатори в химическите реакции. Именно те са ценни за рециклиращата промишленост.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Миналата година за моя ми дадоха 330лв., но не му помня номера.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #13
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Звъннах на номера, който BO даде и момчето ми каза, че няма никаква цена. Благодаря за всички отговори.

    Честно казано не ме интерсува какво има в катализаторите. Накрая излиза, че първия ми катализатор(даун пайпа) е около 20 лева и не си струва пренастройването на компютъра после, а втория не знам дали и 20 лева струва.
    Last edited by tonov; 15-06-2016 at 00:30.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •