Results 1 to 14 of 14

Thread: Няколко въпроса за 156 SW facelift

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default Няколко въпроса за 156 SW facelift

    Привет на всички.

    Отскоро съм собственик на 156 facelift SW ( 115 JTD версията ако има значение ).

    Имам няколко въпроса и бих се радвал на малко информация. Темите, които са из форума са от няколко години, поне тези, които намерих и малко нова информация би била полезна

    1. Кой модул управлява светлините ( мигачи, стопове ) и дали се намира лесно и на каква цена. Също така дали facelift и не-facelift имат разлика в този модул, за да пробвам от не-facelift за проби.
    Тъй като алфите нямат CAN индикация за крушките,а до колкото знам мерят само съпротивление за изгоряла крушка искам да пробвам да видя има ли начин да се сменят АКО има резисторни делители, за да разпознава LED крушки нормално.

    2. Някои успявал ли е да управлява отварянето на багажника чрез дистанционно от аларма ?

    3. Някои добавял ли е модул за вдигане на прозорците при активиране на алармата ?

    4. Някои "комбинирал" ли е фабричен ключ с дистанционно на аларма ? Имаше преди такава тема, но тя е преди 2010 и доста неактуална за момента.
    Става дума за подобен ключ

    https://vikiwat.com/userfiles/produc...arge_56466.jpg

    Не знам още дали има имобилайзер, но целта ми е да се управлява багажника и алармата от едно място, а не да имам ключ за колата + дистанционно отделно.

    5. Някои махал ли е светлоотразителите под задните фарове и лесна ли е процедурата ? Че снимков материал или информация не намирам...

    6. Как си закрепяте пожарогасителя в багажника ?


    Въпроси 2, 3 и 4 биха били много полезни ако някои може да предостави контакт за човек, правещ тези неща. В Пловдив в уж голям сервиз казаха, че нямат подобни неща на разумна цена.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Първият ти въпрос не го разбрах, не ти работят светлините на колата ли?
    След като питаш за отваряне на багажника дистанционно предполагам че не са ти дали оригиналния ключ. Иначе на него си има бутон за тази цел. Понеже и аз съм така си отварям багажника от лостчето.
    Ако ще слагаш лед крушки си взимай от тези които не дават грешки, вече лесно се намират.
    И колата ти фабрично си има имобилайзер.
    Светлоодразителите на бронята се махат лесно с отверка от единия край
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    Светлоодразителите на бронята се махат лесно с отверка от единия край
    И се чупят лесно ако пластмасата е остаряла
    Колкото до светлините - всичко е самостоятелно. За габаритите ти всичко се намира в оборотомера, за мигачите е реле в колоната на волана и бутон аварийни знаеш къде, за къси/дълги - ръчката с релета
    Тази кола няма боди компютър и всичко е самостоятелно
    По т.4 - свяляш транспондера от оригиналния ключ и го слагаш в новата кутийка или си го лепиш на волана (в/у намотката на антената)
    По останалото са ти отговорили

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Благодаря за отговорите.

    Ключ имам оригинален един брой с бутони, които отключват колата и багажника и един брой без бутони. За него не знам ( все още) дали има батерия и не изглежда да има, затова мислех, че няма имобилайзер.

    Идеята за транспондера на волана изглежда интересна. Ако намеря място да свържат аларма с функция да отваря багажника ще направя така.

    Най-добрият вариант би било да се вгради имобилайзера и дистанционното в един ключ, но не знам къде правят такива услуги.

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Благодаря за отговорите.

    Ключ имам оригинален един брой с бутони, които отключват колата и багажника и един брой без бутони. За него не знам ( все още) дали има батерия и не изглежда да има, затова мислех, че няма имобилайзер.
    Не си ни разбрал. Имобилайзерът не се нуждае от батерия в нито един от двата ключа. И в двата има по един чип който неговата антена търси. И понеже тя е ринг около контактния ключ автоматично познава дали си сложил правилният ключ в ключалката.
    Бутоните на първият ти ключ управляват модула на централното заключване. Когато ти слагат аларма всеки читав майстор може да я свърже с него за да отваряш каквото искаш. Но не съм сигурен че е особено удачно да се опитваш да управляваш алармата без нейно отделно дистанционно
    Last edited by tonov; 05-06-2016 at 14:46.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Mда, сега разбрах.

    Даже видях къде е антената в ключа "без копчета".

    Ще търся да сложат аларма с допълнителна функция за отваряне на багажника, а после ще гледам да ги комбинирам двете неща - антената на имобилайзера и тялото на дистанционното на алармата.

    Предполагам може да се сложи външна аларма на 156ците и тя да управлява всичко - централно, багажник и т.н. и имобилайзера на ключа да се ползва само при стартиране на колата ?

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Mда, сега разбрах.

    Даже видях къде е антената в ключа "без копчета".

    Ще търся да сложат аларма с допълнителна функция за отваряне на багажника, а после ще гледам да ги комбинирам двете неща - антената на имобилайзера и тялото на дистанционното на алармата.

    Предполагам може да се сложи външна аларма на 156ците и тя да управлява всичко - централно, багажник и т.н. и имобилайзера на ключа да се ползва само при стартиране на колата ?
    Което не можеш да направиш с пари се прави с повече пари. Намери си един такъв ключ с платката вътре, програмирай го и това е. Иначе можеш да си сложиш аларма с всякакви екстри с/у съответната сума

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Факт ( за повечето пари ).

    Идеята на алармата (уж) е да повиши сигурността спрямо фабричната такава.

    Не знам като цяло дали се слагат масово аларми или хората се доверяват на фабричните такива при алфите. Все пак не е bmw да е задължително слагането на аларма...

    Сега търся къде и как става програмиране на ключ, защото си нямам идея къде се предоставят такива услуги

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Факт ( за повечето пари ).

    Идеята на алармата (уж) е да повиши сигурността спрямо фабричната такава.

    Не знам като цяло дали се слагат масово аларми или хората се доверяват на фабричните такива при алфите. Все пак не е bmw да е задължително слагането на аларма...

    Сега търся къде и как става програмиране на ключ, защото си нямам идея къде се предоставят такива услуги
    Ключар

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Факт ( за повечето пари ).

    Идеята на алармата (уж) е да повиши сигурността спрямо фабричната такава.

    Не знам като цяло дали се слагат масово аларми или хората се доверяват на фабричните такива при алфите. Все пак не е bmw да е задължително слагането на аларма...

    Сега търся къде и как става програмиране на ключ, защото си нямам идея къде се предоставят такива услуги
    Не всички алфи имат фабрична аларма. А ако искаш да си я застраховаш без аларма застрахователя не иска да те застрахова
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Колега, честно не разбрах какво искаш да направиш. Но на моята фейслифт без аларма и сложих от тия интерфейсните аларми и си управлявам всичко от оригиналния ключ, нямам второ дистанциооно

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Колега, честно не разбрах какво искаш да направиш. Но на моята фейслифт без аларма и сложих от тия интерфейсните аларми и си управлявам всичко от оригиналния ключ, нямам второ дистанциооно
    Насочи го откъде си я взел, да прочете, да види

    ---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

    За мен е интересно дали мога да си направя фейса като 147 ми да си вдига и сваля стъклата. Знам, че няма да е лесно, ама ...

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Да иде при първия срещнат алармаджия и да му каже, че иска интерфейсна... Аз така направих... Малко по-скъпи са от старите и са два вида дали е CAN BUS или не... български мисля БСМ или нещо такова

  14. #14
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Не смятам,че алармата е някакво препятствие,по скоро води към главоболие на собственика си.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •